Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes házasság előtt házassá...

Érdemes házasság előtt házassági(vagyonjogi) szerződést kötni?

Figyelt kérdés
Én pl ha majd alakul szeretném bebiztosítani magam.

2020. jún. 27. 19:17
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
97%

"Remélem, hogyha bejönnek az üzleteik és milliárdos vállalkozássá fejlődnek, akkor abból sem szándékozol majd semmilyen szinten profitálni..."

Ezt az esetet is bele lehet venni a házassági szerződésbe, és úgy szabályozni, ahogy mindenki számára elfogadható, hogy mindenki előtt tiszta legyen, hogy milyen esetben mi lesz a hogyan tovább. Szerintem nincs abban semmi rossz, ha nyílt lapokkal játszanak.

2020. jún. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
59%

29-es, egyrészt, az örökölt dolgok mindig külön vagyonnak számítanak, akkor is, ha az egyik fél a házassága során örököl, másrészt önmagában hitel nem is örökölhető, a férjed nem köteles fizetni a szülei adósságát azok halála után.


Nagyon durva, hogy ilyen szinten sötétek vagytok a jog terén....

2020. jún. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
83%
30: ne aggódj, felnőtt emberként nrm szorulok arra, hogy vki másnak a szülei pénzeljenek.
2020. jún. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
73%

32: de köteles fizetni, ha az üzletet szeretné megtartani. Ha együtt élünk és közös kassza van, akkor márpedig én is fizetem. Itt is egy csomó olyan kérdés van, hogy güriznek ezerrel, aztán a szülők tartozásait fizetik.

Nyisd ki a szemed.

2020. jún. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 Derwer ***** válasza:
93%

Megerősítem: nálunk is tetemes tartozást és kamatos kamatokat kell fizetnie a feleségemnek a szülei miatt. A szülők élnek, de amikor 18 éves volt a feleségem, akkor aláirattak vele dolgokat, pályáztak a nevében, közművet loptak azon a telken amit ráirattak a szülők.


Több millió forint halmazódott így fel, ami elvileg már majdnem rendezve volt, gyakorlatilag meg újabb egy millió derült ki miközben együtt voltunk.


Így igen, erőltettem a házassági szerződést, mégha nem is tetszett neki, de nem voltam hajlandó a családom (értsd a feleségem, a leendő gyerekek és az én) teljes anyagi biztonságát kockára tenni, azért higy esetleg az apja ismét lopott a feleségem nevében vagy bármi hasonló.


Ezenfelül apáméknál is volt, ami jól is jött, mert apámnak cége volt, ami 20 év után bedőlt, körbe tartozás miatt és akkor repülhetett volna a ház is, minden.

2020. jún. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
66%

35, nem a szülei miatt, hanem a saját hülyesége miatt fizet a feleséged.

Ha örökölte volna a tartozást, akkor legalább akkora vagyont is örökölt volna mellé.

2020. jún. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 Derwer ***** válasza:
44%

#36:

Mégis mire alapozod, hogy öröklés esetén legalább akkora vagyon jár, mint amennyi a tartozás?

Ártól nem is beszélve, higy esetleg utólag derül ki egy ingatlan vagy bármi más valódi értéke?

Annyi az igaz, hogy nem vagy köteles elfogadni az örökséget, bármi legyen is az.


Az, meg hogy az ő hibája lett volna, hogy a nevére irattak telket, 18evesen , hogy jobban lehessen pályázni ezáltal, de a pályázatot kamuval teljesítették ezért évek múltán vissza kérte az állam a pénzt , és Ezenfelül még közművet is loptak... Jogilag, persze igazad van, mert az övé volt de maradjunk abban hogy etikai érzék vagy emberség nem sok jutott neked.

2020. jún. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
96%

Mégis mire alapozod, hogy öröklés esetén legalább akkora vagyon jár, mint amennyi a tartozás?


A ptk-ra. Az örökös a hagyatéki tartozásokért a hagyaték tárgyaival és azok hasznaival felel a hitelezőknek.


Nem lehet több az örökölt tartozás, mint az örökölt vagyon.

2020. jún. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
94%

Én kötni fogok. Nekem nincs semmim, vőlegényemnek van saját ingatlana. Én is szeretnék majd egy sajátot, hogy bármi történik az életben, legyen egy B terv. Nyilván, mire összejön az önerőm, már házasok leszünk. Beleteszem a saját spórolt pénzem és ha válásra kerülne a sor, akkor a fele az övé lenne. Ő kimenne a házasságból másfél ingatlannal, nekem maradna egy fél.

Továbbá 3 éven belül szeretném elindítani a vállalkozásomat. Az is már a házasságunk alatt indulna, de már most elkezdtem gyűjteni rá és rengeteg energiám benne van. Nem sajnálok tőle semmit, amíg együtt vagyunk, de ha tényleg válnánk, annak a fele is megilletné.

Nekem elváltak a szüleim, szóval nincsenek hiú ábrándjaim, hogy a most tökéletesnek mondható kapcsolatunk ellenére, egy idő után ez ne fordulhatna elő.

2020. jún. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
5%

Ahogy felvetnéd nekem, úgy hagynálak el.

Nem, nem azért, mert naiv lennék és hiú ábrándjaim lennének az "örökké" kapcsán.


Hanem azért, mert annyira inkorrekt embernek gondolsz, hogy nem bízol abban, hogy válásnál korrekt módon, az általad most leírtakat szem előtt tartva osztanánk majd meg a vagyont.


Az én szüleim tisztességesen el tudtak válni, anyukám tanár volt (mára vezető pozícióban van a KLIK-ben), apámnak mérnöki irodája volt.

Igazságosan, kulturált emberként mentek külön.

2020. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!