Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes házasság előtt házassá...

Érdemes házasság előtt házassági(vagyonjogi) szerződést kötni?

Figyelt kérdés
Én pl ha majd alakul szeretném bebiztosítani magam.

2020. jún. 27. 19:17
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
88%
40-es, szép dolog a bizalom, csak a tapasztalat az, hogy az ilyen nagyon korrekt emberek sem maradnak emberek a kapcsolat végére, ezt meg normális ember nem kockáztatja meg. Aki meg ezért elhagyna, ott meg tudnám, hogy mire ment volna ki a játék, tesztnek sem rossz.
2020. jún. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
33%
Biztosan "erre menne ki a játék", amikor jelen pillanatban - elmondásod szerint - nincstelen vagy, nému megtakarítással (ami a tied maradna, ha bankszánlán van) és a "zsebedben" egy vállalkozás ötletével (erre szokta mondani a keresztapám, aki 300 embert alkalmazott, hogy nagyszerű ötlete van napi 100, nem az a "nagy szó", hanem véghezvinni", a párodnak pedig már van saját ingatlanja.
2020. jún. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
62%
Érdemes megkötni.Láttam olyan esetet is, hogy szakításkor felszorozta a fizetését a férfi és azt követelte a nőtől.Ez nonszensz így.Felélték a pénzt.Vagyont megosztani csak úgy lehet, ha ami tárgyilagosan megvan azt elfelezik.
2020. jún. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
8%
A legjobb meg se házasodni... Amikor komolyra fordulna a dolog, ki kell farolni a kapcsolatból és be kell újítani egy új partnerrel!
2020. jún. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
19%
"a párodnak pedig már van saját ingatlanja" - páromnak azért van saját ingatlanja, mert vettek neki a szülei. Benne nincs semmi ambíció ilyen téren, ha rajta múlna, nem lenne. Nekem pedig lesz és nem szeretnék osztozni rajta, szóval kár is a szóért.
2020. júl. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim válasza:
Sziasztok ! Kérdésem lenne 2 éve vagyunk házasok . Nekem volt egy lakásom 12 évvel ezelőtt vásároltam most úgy néz ki eladásra kerül 22 millióért és hozzátéve a babavarot ami 10 millió . 30 ért tervezünk venni egy másik családi hazat . Kérdésem hogy így ez a 22 millió be kerül a közös vagyonba ? Vagy ha látni akarok belőle valamit ha ne adj isten történne valami menet közben akkor érdemes inkább szerződést iratni ?
márc. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Ha a saját ingatlanodat eladod, és az árát ráköltöd egy újabbra, akkor részarányosan ennyi a saját vagyonod lesz az új ingatlanban is, tehát ha az új ingatlan 30 millióba kerül, akkor abból a 30/22-ed része csak a tiéd lesz, a másik része közös vagyon, ami egy esetleges válás esetén megosztódik.

Egyedül annyi a lényeg, hogy tudd igazolni az eladásból befolyt összeget (tehát mindenképpen legyen a banki kivonaton feltüntetve hogy az ingaltanod ára), illetve az új vásárlása esetén is szerepeljen a szerzödésben az, hogy ennyi a sajátod, a többi közös. Célszerü egy hozzáértö ügyvéddel iratni meg az adás-vételi szerzödést, hogy korrekt legyen.

márc. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!