Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszem a férjem mániákus...

Azt hiszem a férjem mániákus hazudozó, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elég furcsa helyzetben vagyok. Van egy jóképű, okos, szorgalmas férjem, aki a világ legjobb apukája. De. Úgy házasodtunk össze, hogy soha nem találkoztam a szüleivel (elhagyták, amikor kicsi volt, a nagyszülei nevelték fel), de ezt megértettem, hiszen nincs az a klasszikus szülő-gyerek kapcsolatuk. Nem találkoztam egyetlen családtagjával sem. Van egy kissé értelmi fogyatékos öccse, vele egyáltalán nem tartja a kapcsolatot. Nem is beszélünk róla, ha megemlítem, terel. Nem találkoztam se egy nagynénivel, se egy unokatestvérrel, senkivel a családjából, de olyan barátjával sem, aki "régi" lenne. Csak olyanokkal, akiket mostanában vagy az utóbbi években ismert meg, jellemzően a munkahelyén. Ez a hosszú felvezetés azért volt, mert mostanáig ezeket meg tudtam indokolni, de felgyulladt bennem a lámpa, hogy valami komolyabb képlet részei lehetnek. Kiderült ugyanis, hogy bár azt mondta nekem, hogy van diplomája, nyelvvizsgája, kiderült, hogy nincsen. Ahogyan az is kiderült, hogy több mint 2 millió forint diákhitel tartozása van (ez egy kukából kihalászott levélből derült ki!) és az egyik szolgáltató 300 ezret akar bevasalni rajta egy ki nem fizetett készülék miatt. Ezekről nekem soha egy szót sem szólt és a felesége vagyok, közös gyerekünk van. Ti mit tennétek? Nem akarom megalázni, tényleg nehéz gyerek -és fiatal kora volt és még az is lehet, hogy emiatt képtelen megbízni bárkiben is. Mennyire aggódjak? Mik a gondolataitok? 4 éve vagyunk házasok.

#férj #mániákus hazudozó
2020. jún. 27. 21:28
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
28%
Nem biztos, hogy a család dolog kitalált, de van esély. Szerintem NE szenvesítsd, pláne nem négyszemközt, nehogy bántson! Esetleg nyilvános helyen megbeszélni vagy terapeutával lenne a legjobb! Sok szerencsét!
2020. jún. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
91%
Szóval alsó hangon van két és fél milliós tartozása amiről mélyen kussolt eddig és te azon izgulsz, nehogy megsértsd? Ez egy kicsit komolyabb dolog, minthogy a lelke ápolgatása miatt aggódj. Mit csinálsz ha esetleg bézbózütő kezelők jelennek meg az ajtó előtt törlesztést követelve?
2020. jún. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Az, hogy a szülei elhagyták, igaz. Még a gyámhatósági papírokat is láttam. Benne volt, hogy mindketten alkoholisták és hogy a nagymama lesz a gyám. De nem értem, miért nem találkozhattam a családjával (aki nem az apa meg az anya.) Köszönöm első!
2020. jún. 27. 21:37
 4/46 A kérdező kommentje:
A tartozást ki lehet fizetni, akár részletekben is. Nem hiszem, hogy a diákhitelt verőlegényekkel hajtják be, gondolom inkább inkasszóval. Igen, engem érdekel a férjem lelke.
2020. jún. 27. 21:40
 5/46 anonim ***** válasza:
81%

Magyarul: fogalmad sincsen, hogy kihez is mentél hozzá 4 évvel ezelőtt.

Gratulálok, ügyes vagy és alapos.

2020. jún. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
75%

Azért a diakhitel is hitel, nem akarom elhinni, hogy a lelke megsértése többet ér, mint rákérdezni és tisztázni ?! Élete végéig fizetni fogja, mert a késedelmi kamat miatt nem fogja soha utolérni magát!

Egyáltalán hol tart? Fizeti részletekbe? Vagy már a MKk-nál van? KHR listás? Ezek azért fontos dolgok, mert behajto nem cécózik, te meg jogilag vagyonközösségben vagy vele, házastársként, tehát téged is bevonhatnak! Akár el is árverezhetik a házatokat /autót

Biztos nem hagynám szó nélkül, pont azért, amit írtál : a a Felesége vagy! Nem holmi lakotárs vagy barátnőcske...

2020. jún. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Jó, talán kár volt ennyire kitérnem a hitelre. Egyrészt bár vagyonközösségben vagyunk, ez a házasság előtti tartozás. Másrészt közös ingatlanunk, közös autónk nincsen (mindkettő az én, illetve én+szüleim nevén van), így azt elárverezni nem fogják. Saját bankszámlája van, ha inkasszózzák, arra teszik. Közjegyzői kamarától jött levél a tartozásról, bevallom, ebbe is belenéztem. Ha minden kötél szakad, még egyben is ki tudjuk fizetni, bár az tényleg fájdalmas lenne. Én nem ettől tartok. Én attól tartok, hogy iszonyúan szorong, szégyelli magát, pedig ezek megoldható gondok. Mi egy olyan közösségben vagyunk, ahol szinte lenézik azt akinek nincsen diplomája. Valahol megértem ha szégyelli, hogy abbahagyta az egyetemet. Az én gondom az, hogy ezt a helyzetet meg kellene oldani, leülni és elkezdeni a problémakupac ledolgozását. Csak nem tudom hogyan gyújtsam be a gyújtózsinórt.
2020. jún. 27. 21:53
 8/46 anonim ***** válasza:
98%

Akár mit írtunk, kimagyarázod, véded őt. Ha ennyire szent ember, akkor miért nem vele beszéled meg, miért vadidegen emberek véleményét kéred?

Oldd meg akkor, ha így véded szegényt :D csak nehogy kiderüljön, hogy lebuktatná a rokonsága, hogy a szentednek már van egy családja valahol.

2020. jún. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Az elárverezős butaságokra írtam azt, amit. Nem mentegetem, hanem igyekszem bővebben kifejteni a helyzetet. Én is tisztában vagyok azzal, mennyire nincs ez rendben. Talán nem hangsúlyoztam ki eléggé, hogy ez borzalmasan sokat és jól dolgozó emberről van szó, akik fantasztikus apa. Ezért is fura ez a helyzet, hiszen nem egy lumpen, lecsúszott valakiről van szó. Köszönöm az értelmes válaszokat!
2020. jún. 27. 22:06
 10/46 anonim ***** válasza:
97%
Akkor további kellemes életet, amiket írtál róla, biztos vagyok benne, hogy van bőven takargatnivalója
2020. jún. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!