Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszem a férjem mániákus...

Azt hiszem a férjem mániákus hazudozó, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elég furcsa helyzetben vagyok. Van egy jóképű, okos, szorgalmas férjem, aki a világ legjobb apukája. De. Úgy házasodtunk össze, hogy soha nem találkoztam a szüleivel (elhagyták, amikor kicsi volt, a nagyszülei nevelték fel), de ezt megértettem, hiszen nincs az a klasszikus szülő-gyerek kapcsolatuk. Nem találkoztam egyetlen családtagjával sem. Van egy kissé értelmi fogyatékos öccse, vele egyáltalán nem tartja a kapcsolatot. Nem is beszélünk róla, ha megemlítem, terel. Nem találkoztam se egy nagynénivel, se egy unokatestvérrel, senkivel a családjából, de olyan barátjával sem, aki "régi" lenne. Csak olyanokkal, akiket mostanában vagy az utóbbi években ismert meg, jellemzően a munkahelyén. Ez a hosszú felvezetés azért volt, mert mostanáig ezeket meg tudtam indokolni, de felgyulladt bennem a lámpa, hogy valami komolyabb képlet részei lehetnek. Kiderült ugyanis, hogy bár azt mondta nekem, hogy van diplomája, nyelvvizsgája, kiderült, hogy nincsen. Ahogyan az is kiderült, hogy több mint 2 millió forint diákhitel tartozása van (ez egy kukából kihalászott levélből derült ki!) és az egyik szolgáltató 300 ezret akar bevasalni rajta egy ki nem fizetett készülék miatt. Ezekről nekem soha egy szót sem szólt és a felesége vagyok, közös gyerekünk van. Ti mit tennétek? Nem akarom megalázni, tényleg nehéz gyerek -és fiatal kora volt és még az is lehet, hogy emiatt képtelen megbízni bárkiben is. Mennyire aggódjak? Mik a gondolataitok? 4 éve vagyunk házasok.

#férj #mániákus hazudozó
2020. jún. 27. 21:28
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
68%

Simán lehet végezni olyan munkát, amiről 2-3 évig tanult, de nem diplomázott le. Ettől még érthet hozzá, sőt pl mérnökinfón van hogy az újonc elsős jobban ért valamihez, mint amit tanulunk, mint egy másodéves..


A diploma kitartásról, szabálykövetésről, elhivatottságról árulkodik, és egy minimális szintű tudásról csak(kettes diplomamunka is diplomamunka). Szóval teljesen hihető, hogy a szakmájában dolgozik, csak nem diplomázott le.

2020. jún. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
A férjem honlapokat készít. Senki nem nézi, hogy van-e diplomája.
2020. jún. 28. 17:03
 33/46 A kérdező kommentje:

Járt főiskolára, ez egészen biztos, mert még megvannak könyvei is, sőt, találkoztunk egyszer színházban egy volt tanárával is. Szerintem abbahagyta/kihullott. Én sosem kértem el a férjem diplomáját, nem kutattam át a papírjait, hogy tényleg van-e. Nekem azt mondta, informatikus. Honlapokat, weblapokat készít, az adózási részét inkább nem firtatnám. Nekem nem volt semmilyen intő jel, van egy grafikus társa akivel gyakran dolgozik együtt, szerintem még neki sem tűnt fel.


A férjem nagyon szorongó típus, nagyon leértékeli önmagát. Sokszor mondja, hogy nem érdemel meg minket, meg hogy sokszor gondol arra, hogy jobbat érdemelnénk nála.

2020. jún. 28. 17:09
 34/46 anonim ***** válasza:
100%

"A férjem nagyon szorongó típus, nagyon leértékeli önmagát. Sokszor mondja, hogy nem érdemel meg minket, meg hogy sokszor gondol arra, hogy jobbat érdemelnénk nála."


Annyiszor hallgattuk ezt apámtól ugyanezt! Aztán derült ki, hogy mennyi mindent hallgatott el szégyenből. Én naivitást érzek rajtad, ne keverd össze a jó szándékkal, mert csak te jársz rosszul.

2020. jún. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
86%

Jaaj, exem dettó ugyanez volt. Ő is beadta, hogy van diplomája. Aztán mikor kiderült, hasonlóan megértő voltam vele, mert úúúúgy szégyellte magát, dehát megvolt az oka rá, hogy hazudjon, blabla. Én is figyeltem a kis lelkére. Aztán látta, hogy ez így szuper, mert annyira szeretem, hogy mindig ki tudja majd játszani ezt a kártyát. És hát jött sorban a többi hazugság is. Nagyon szuperül elő tudta adni, hogy mennyire sajnálja, és bizony, ő is többször depresszióba zuhant, hogy én jobbat érdemlek nála, és ő hogy sajnál engem.

Én "csak" 5 évet pazaroltam az életemből rá, úgy nézem, te többet fogsz.

A kérdésednek nem sok értelmét látom, mert véded, és igazolod a hazugságait, hogy ezért és azért tette, még meg is érted. Itt senki nem fog számodra hasznos választ adni. Gyere vissza pár év múlva, és meséld el, mi történt veletek.

A funkcionális analfabétizmusról: természetesen felfogtuk, hogy a ház a te neveden van, meg hogy a diákhitel az házasság előtti... viszont immáron vagyonközösségben vagytok, ha inkasszálják, akkor az a családi kasszából vonódik. Te pedig a jelek szerint vagy olyan ostoba, hogy megértően megsimized a buksiját, és még bele is segítesz a törlesztésbe. Nem kell ezen megsértődni, én is ostoba voltam, és engem is lehúzott anyagilag az exem, pontosan így, ahogy téged a férjed. Csak nekem végül felnyílt a szemem, és kidobtam, mielőtt rámegy ingem-gatyám, meg idegrendszerem.

További jó szenvedést a hazudozóddal.

2020. jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
74%
A férjed nárcisztikus, remekül ért hozzá, hogy manipuláljon téged. Majd szép lassan kiderül a többi dolog is hidd el,mert van még ott ahonnan ez jött.Annyira ócska dumákat hoztál példának ,hogy a vak is látja mit csinál veled.
2020. júl. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
47%
Hát ha házasság alatt vetted az autódat, az közös vagyon, akkor is ha csak a Te neveden van, tehát elvihetik. Ami a fő dolog, hogy hiába vette fel a házasság előtt a diákhitelt, amit összeházasodtatok onnét a hitel feleződött. Házasságban nem csak a vagyok feleződik hanem a hitel is. (Bizonyos kivételek persze, örökrész, ajándék, bizonyos kártérítések stb. Amúgy a jogifórum.hu-t tudom ajánlani, ott kérdezhetsz,de sajnos megfogsz lepődni és nem pozitívan). Szóval ha pl házasság előtt visszafizetett 500 ezret, de még van 2 milla tartozása, azért közösen feleltek a házasság alatt. Amúgy tényleg ne légy naiv, válj el, vannak még csontvázak a szekrényben,
2020. júl. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

#37

Házasságkötés előtt felvett hitelekért, egyéb adósságokért nem felel a házastárs. Jogilag!

Csakhogy...

...a visszafizetésben ugyanúgy részt vesz, mert ha a házastárs jövedelméből vonják a hitelt, azzal a közös kassza csökken.

2020. júl. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
Jaj utolsó... Persze, innen is meg lehet közelíteni, de mi nem vagyunk közös kasszán. A gyerek költségeit közösen fizetjük, mást nem. Én olyan nő vagyok, aki szereti az önállóságot, a saját egzisztenciát. Úgy tűnik, most ez jól jött. Semmi közöm a keresetéhez, amíg a maga részét beleteszi a háztartásba, amit kifogástalanul megtesz. A többi az ő ügye, ahogyan ő sem szól bele, hogy a fizetésemet mire költöm. Mindketten dolgozunk, mindketten megérdemeljük az anyagi függetlenséget.
2020. júl. 2. 21:34
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

#39

37-es vagyok

Én nem extrém esetekről beszéltem, hanem ahol a házasság minden velejárójával funkcionál.

Hacsak nem kötöttetek házassági szerződést, akármilyen külön kasszát vezettetek be, váláskor - és ti elfogtok válni, de ne legyen igazam - minden feleződik.

Amúgy te miért mentél hozzá? A gyerek miatt?

Mert valójában gőzöd nincs róla, hogy ki ez a pali, külön kasszán vagytok, itt tippelgetünk, hogy mit miért mond....

2020. júl. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!