Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondanád el a családodn...

Hogyan mondanád el a családodnak ha átverne valaki a netes társkeresőről? Elmonjam mi történt vagy inkább magamba hagyjam?

Figyelt kérdés

Engem sajnos csúnyán átvertek egy netes társkereső oldalon.

Segítségre lenne szükségem mivel átvert és nem tudom feldolgozni viszont nem merek beszélni róla a családomnak mert szégyellem magam. Mit tegyek?


Te hogyan mondanád el a családodnak ha átverne valaki a netes társkeresőről? Elmonjam mi történt vagy inkább magamba hagyjam?


2020. jún. 27. 22:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%

10_es, fogalmad sincs mi lehet a háttérben. Legjobb barátnőmet megverték és megerőszakolták egy társkereső"randin" mikor 16 éves volt.

Nem kell látatlanban hülyeségeket írni.

2020. jún. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod ezen túltenni magad, keress egy orvost/barátot akiben megbízol, és akinek ki tudod beszélni a történteket. Ha súlyos a helyzet, akkor javasolnám inkább az orvosi segítséget. Ha ezen túl vagy, talán tisztább fejjel tudod mérlegelni, el szeretnéd-e mondani a családodnak. Azt megkérdezhetem, hogyan vertek át? Ha esetleg megkárosítottak, vagy ne adj isten erőszak történt, kérlek tegyél feljelentést.
2020. jún. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
18%
Nekem is voltak kemény durva mélypontok, de talpra állok mindig.Halálos betegség,kudarc,csalódások.De nem kesergek,megyek előre kőkeményen.Ha 100x leütnek,én akkor is állom a sarat.A szeretet mindent legyőz!
2020. jún. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
17%
Ez a 11es nek szólt.
2020. jún. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
97%

Nem társkeresőztem soha, de a lényeg:

A szüleimnek csak akkor mondanám el a legszükségesebbet erről, ha valamiért a segítségükre szorulok emiatt, vagy velük élek és kikerülhetetlen a téma, mert eddig is beavattam őket a részletekbe.

De csak azért, hogy könnyítsek magamon, arra ott vannak a barátok, az online oldalak (pl. ez is) vagy a pszichológus.

És csak azért, hogy azt hallgassam, hogy megint én voltam a hülye, vagy "Na ugye, mi megmondtuk!" biztos, hogy nem mesélgetnék, mert nem vagyok mazochista.

2020. jún. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
91%
Neked kell mérlegelni. Te ismered őket, úgyhogy valószínűleg a majdani reakciójukat is el tudod képzelni. Ha csak még egy ,,pofont” kapnál tőlük, akkor ne mondd el, főleg, ha még évek múlva is téma lesz (például ismerőssel megtörténik ugyanez, és akkor mondják, hogy ,,Jaaaj, hát ez a mi gyerekünkkel is megtörtént”). Ha tudod, hogy ez történne, akkor inkább mondd el bárki másnak névtelenül, vagy a barát(ok)nak.
2020. júl. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"Segítségre lenne szükségem mivel átvert és nem tudom feldolgozni viszont nem merek beszélni róla a családomnak mert szégyellem magam. Mit tegyek?"

Segítségre van szükséged, nem tudod egyedül feldolgozni, tehát egyértelmű, hogy valakinek el kell mondanod. Gondold végig, hogy kiben bízol meg leginkább, hogy ha megkéred, hogy tartsa titokban, nem fogja továbbadni, és mondd el legalább neki. Ketten együtt aztán könnyebben kitaláljátok majd, hogy hogyan tovább.

2020. aug. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! En is tarskeresoztem es ismerek masokat is a barati korombol akik igen es sajnos tudok sok atveresrol.

Ha gondolod ird le nekem privatba, ha ez segit a feldolgozasban. Itelkezni nem fogok, talan csak annyit irhatok ha olyan jellegu maskor ezthohyan kerulheted el (ha elkerulheto lett volna). Nyugi egy iylen utan ovatosabb leszel. Talan egy idore hanyagold is a tarskereso oldalt/oldalakat es probalkozz mashol vagy pihenj kicsit.


En ha felnek a csaladom reakciojatol, de nagyon szuksegem lenne megis a tamogatasukra/velemenyukre, akkor lehet ugy mondanam el, hogy azt fullentenem ez valaki massal tortent meg. (Persze tedd hihetove hogy x baratom meselte higy jart az o munkatarsa es o jaj teged ez a tortenet nagyon megfogitt es azota is ezen ragodsz. Csak vigyazz nehigy elszold magad ez a te eseted. Ha pl anyukadnak vagy nagymamadnak meseled el (mar ha lany vagy de lehet apudnak), akkor ha maguktol rakerdeznek de hat ez veled esett meg akkor viszont ne tagadd...nyugodtan sirj es ugyis fognak vigasztalni.


Amugy en mondtam el ilyet, meghallgattak, volt aki azt mondta de nagy hüle vagyok magamra vessek vagy ezt igy vagy ugy soha tobbet ne csinaljam es hat fejmosas ide vagy oda mindenki orult hogy tulteszem rajta magam egy ido utan.


Teljesen normalis erzes hogy iylenkor szegyelled magad, hogy valaki hogyna tudott atverni, de tudnod kell a neten a legkonnyebb hazudni magunkrol es masnak mutatni magunkat es vegul akarva akaratlanul is becsapni masokat. Sokan fwlbatorodnak a neten, jatszanak masokkal aztan meg pofara ejtik oket, lehet csak azert mert idokozben a valosagos eleteben tortent valami es a net mar megse olyan fontos.

Ha belegondolsz csetelsz valakivel kuldi a szivecskeket irja szeret, de nem latod, hogy nem epp valaki mas mellett fekszik es suttyomban irja vagy ul a vecen es kakkant vagy kozben 3 masiknak is ugyanezt irja. Sajnos ellenorizhetetlen, vakon ra kell magad bizni a kepernyore. Igaz ha meg nem teszed e smindig ketelkedsz, akkor meg sok lehetosegrop lemaradsz. Szoval ez nem egy konnyu helyzet. A csaladod lehet tapasztaltabb nalad, ezert ersemes elmeselned vallalva hogy kinevetn3k vagy leszidnak, de megiscsak a csaladod es tamogatni is ugyanugy tudnak utana ott eloben.

2020. aug. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

18assal kb egyet ertek. De nem kamuznam hogy massal tortent mert egyből legvágják es ugy még cikibb szerintem hogy kamuzok is hozza

De amugy csak akkor mondanam el ha van rá esely hogy egyutterzoek lesznek es nem csak azt szűrik le hogy de buta vagy. En pl anyukamnak elmondanam mert empatikus de neveloapamnak pl nem pedig ő is jofej de ő cinikusabb nem hiszem hogy vigasztalna

2020. aug. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!