Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltoztatnád/megváltoztatta...

Megváltoztatnád/megváltoztattad a neveteket?

Figyelt kérdés
Ha igen miért? Vagy mit terveztek? Ha megtettétek leírhatjátok a történetét is. Én is nemsokára meg fogom amint 18 leszek mert nagyon szar a nevem(privátba elmondom). Előre is köszi a válaszokat.

2020. júl. 3. 23:38
A kérdező szavazást indított:
Tervezem, mert nem szerettem a nevem
Megtettem, mert nem szerettem
Megtettem, mert muszáj volt.
Tervezem/megtettem egyéb okok miatt
71 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
79%
Irj :)
2020. júl. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is irhatsz.


En is valtoztatnek nevet, csak sok lenne vele a macera, meg lusta is vagyok hozzá.

2020. júl. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon érdekes kérdés. Vezetéknevet vagy keresztnevet? Megváltoztatnám a keresztnevem is, ha nem tetszene, de a vezetéknevem nem tetszik, így majd a barátomét fogom felvenni. Privátban írj, ha szeretnél, jó téma :D
2020. júl. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat keresztnévről van szó
2020. júl. 4. 00:01
 5/68 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Sosem tenném.
2020. júl. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
94%

A féltesómnak külföldi apukája van és nyilván az ő vezetéknevét kapta meg, de a keresztneve sem tetszett neki ugyanis volt neki kettő egy külföldi ugye az apai nagymamájának a neve és egy magyar név is volt. Leírni alig tudta szegény.

A lényeg hogy amikor férjhez ment úgy döntött hogy a férje vezetéknevét veszi fel rendesen tehát semmi né meg ilyenek utána. Aztán csak a magyar nevét tartotta meg csak megváltoztatta Nikolettáról simán Nikolettre. Pontosan azért mert így is hosszú lett volna mert a férjének a családneve is elég hosszú, és ezért akart a leánykori nevétől teljesen szabadulni mert hosszú is volt, bonyolult is volt, nem szerette. Mindenki Nikinek becézte a magyar nevén persze Nikoletta meg így nem tetszett neki viszont a Nikolett igen. Ilyen téren nem akart változtatni hogy teljesen más nevet vesz fel mert akkor mindenkinek arra átszokni meg neki is nehéz lett volna.

2020. júl. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon fura leszek.

Szeretem a nevemet magát, viszont jobb lenne nekem, ha fiú lennék papíron, vagy minimum uniszex nevem lenne.

Tudom nagyon fura. Nemet csak azért nem változtatok testileg, mert férfi hímvesszőt amúgy sem tudnak úgy műteni, mint nunit már, meg nekem volt egy baleset miatt műtétem, ami miatt ódzkodok a műtétektől.

De jobban érezném magam, ha papíron más lennék, máshogy hívnának anélkül, hogy furán néznének rám.

Plusz nem hiszem, hogy az álkapocstörés miatt, ami éves épülés, kaphatnék hormonkezelést, ne hogy baj legyen, mert nehezen toldoztak össze...

Igazából az is jó lenne, ha nemtelen lennék papíron, nemtelen névvel, mert én igazából a két nem közt vagyok megragadva erősen.

Tudom nagyon fura, de én is így a keresztnevemen módosíttatnék, semmi bajom a család nevemmel, hiába apukám alkoholista, meg hasonlók...

2020. júl. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
91%

Hiányos a szavazás a nem nélkül.

Nem változtatnám meg; nő vagyok, és férjhez menetelkor sem lennék semmilyen módon hajlandó rá.

2020. júl. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
84%
Én Napóleonra változtatnám, de kivégeznének
2020. júl. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
93%

Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a nevem nem hangzik hülyén, illetve szeretem is. Viszont ha nem tetszene sem hiszem, hogy megváltoztatnám, mert rengeteg macera volna vele (minden okmány újra stb.), illetve az emberek, akik ismernek, meg kéne szokatni velük az újat (kivéve persze, ha harmadik név előrehozataláról van szó). Röviden összefoglalva lusta lennék hozzá.


Viszont vannak olyan extrém hátrányos nevek (hülyén hangzik, fura a jelentése, nehezen érthető stb.), ami ha holnap reggelre bele lenne írva a személyimbe ,,varázsütésre”, akkor holnapután már battyognék is be megváltoztatni.. :D

2020. júl. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!