Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érvek gyerekvállalás ellen?

Érvek gyerekvállalás ellen?

Figyelt kérdés

Van 2 ismerősöm (nem egy pár). Közelítenek a 40-hez. Az egyikük azért nem szeretne gyereket, mert szerinte már öreg hozzá. Ha gyereke születne, akkor ő már 60 lenne mire a gyerek a saját lábára állna. Amúgy szereti a gyerekeket, jól kijön velük, intelligens és kedves.

A másik azt mondja azért nem szeretne, mert ebbe a világba nem érdemes, különösebben nem akar gyereket, nem akar átesni a terhességen, szülésen. Ha lenne gyereke, akkor természetesen szeretné és szépen nevelné, de csak amiatt nem kell neki, hogy fényezhesse magát a jó szülő szerepben.

Ő is tanult ember, mindketten anyagilag jól állnak, van saját házuk, lenne hely gyerekszobának és nem küldené anyagilag padlóra egy baba felnevelése őket.

Ti mit szólnátok ha valaki ilyen érvekkel jönne hogy nem akar gyereket? Nem a pénz, a karrier miatt, nem azért hogy élhesse az életét...


2020. júl. 5. 17:06
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
17%
Senkit nem küld padlóra egy gyermek. Kb ugyanolyan szinten marad, mint előtte. Nekem azért nincs csak, mert impotens vagyok.
2020. júl. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
91%
Semmi közöm ahhoz, hogy ki miért nem vállal gyereket. Nem reagálnék semmit.
2020. júl. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
89%
Ő dolguk.Meg sem kell indokolniuk,ha nem akarnak gyereket,akkor ne vállaljanak.Amúgy szerintem is késő 40 közelében szülni.
2020. júl. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
92%
Gyereket vállalni nem kötelező. Ha valaki nem akar vállalni, akkor teljesen mindegy, hogy miért nem vállal. Nem akarásnak nyögés a vége.
2020. júl. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
89%
Na ez az egyik olyan dolog amihez a páron kívül senkinek semmi köze. Ha azért nem akarnának gyereket, mert CSAK, az is az ő dolguk. Az elsőnek: Te tényleg azt hiszed hogy egy plusz ember eltartani, ruházni etetni, iskoláztatni, olyan kis kiadás? Kizárt hogy azonos szinten élhess mint előtte, főleg a többségnél, akik havi 180-200000 forintból élnek. Súlyos tízmilliókban van mire egy gyerek a saját lábára áll (és akkor még lakást se tettél a popója alá, csak normális iskolába járattad), már ha nem tartatja el maghát huszonöt- harminc évesen is mint most nagyon sokan.
2020. júl. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Nyilván a saját döntése mindenkinek, de ha érintett lennél, akkor ezeket elfogadnád valid érvnek?
2020. júl. 5. 17:24
 7/35 anonim ***** válasza:
93%

Én is azért nem akarok gyereket szülni mert egyszerűen nem érné meg nekem. Nem utálom a gyerekeket, de inkább élem a saját életemet. Ha ezt valaki nem fogadja el, az azt jelenti, hogy engem nem fogad el. Ergo arra az emberre nincs szükségem az életemben.

Érintett max akkor lehetsz ha te vagy az illető párja és te szeretnél gyereket ő meg nem. Ez esetben viszont nektek kell dönteni mi legyen. Ráerőltetni valakire a gyerekvállalást aljas dolog.

2020. júl. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
91%

Neked mi közöd van hozzá, ki miért nem akar- vagy éppen akar gyereket?

8 milliárdan vagyunk, nem elég...?

2020. júl. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
91%
Ha érintett lennék akkor a párommal kéne megbeszélnem, mert ebben csak az adott férfi és nő érintett. Sem anyu, apu, sem a tesó, sem a barátnő, haver nem érintett. ez a dolog lényege. Az ismerőseid józanul gondolkodnak. Anyuka nem hatvan,, inkább hatvanöt lenne mire ELKEZD lábra állni a gyerek. Kinek hiányzik hogy gyakorlatilag hátralévő életét úgy töltse hogy háttérbe kell szorítania magát, ,mert "jaj a gyerek" És a másik érvet is megértem, hogy ebbe a világba minek, Csak azt nem értem, miért kell érvelni bárki felé is hogy miért nincs. Nincs és kész, senkinek semmi köze hozzá.
2020. júl. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
91%

Ha erintett lennek, tehat a kapcsolat egyik tagja, akkor lenyegtelen, mik a masik ervei a gyerek mellett / ellen, mert csak az szamit, hogy en akarok-e vagy sem. Ha nem egyezik a szandekunk, akkor veget er a kapcsolat. Ez nem olyan temakor, amiben ervekkel meg lehetne gyozni a masikat, tok mindegy, mik azok az ervek, nincs ilyen, hogy mond valamit a masik es akkor en azt elfogadom, mert logikusnak hangzik es emiatt akkor es nem akarok / akarok :D

Mindenki mas, aki meg nem a kapcsolat egyik tagja, az NEM erintett a kerdesben, tehat normalis esetben nem foglalkozik a par dontesevel.

2020. júl. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!