Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar mindent eladni...

Miért akar mindent eladni nekünk? Olyan ciki már

Figyelt kérdés

Unokatesóm konkrétan MINDENT ránk sózna. De tényleg. Én 19 vagyok, ő 25, de így családilag is jóban vagyunk, mostanában főleg sokat van nálunk. Ami nem tetszik, hogy borzasztóan erőszakos ilyen téren és elhord mindennek, hogy én hogy költöm a pénzt (pedig olyasmit veszek, ami tényleg kell, vagy amire vágyom nagyon, esetleg megéri stb.). De ezt így anyáék előtt is... Pl. múltkor akartam egy táskát venni, nem drágát, talán 14 ezer volt, de abból még lejött kedvezmény. Azért, hogyha kezdődik megint a suli, tömegközlekedek minden nap Pesten, akkor ne a drágább darabjaimat pakoljam tele, meg cipeljem magammal. Ez tetszett is, jó árban is volt, tökre örültem neki. Ő meg kiakadt, hogy minek nekem még egy táska, elmondtam neki is a fent leírtakat. Na majd ő ad nekem, úgyis van neki rengeteg. Mondta édesanyám, hogy akkor nézzem meg azokat, hátha... Igen, de azok a táskák ilyen 4-6 éve a szekrény alján lévő darabok voltak, Armani, Michael Kors és hasonlók. Mondta, hogy eladóak, de mind ilyen több tízezer. Ennyit én pedig egy használt táskáért nem adok, főleg, hogy nem is tetszett egyik sem. Vagy pl. akció van a Zarában, H und M-ben, vagy bármilyen boltban, akkor berendel egy csomó cuccot és drágábban akarja eladni. De még nekünk is. És ha kérdezem, hogy neki nem kell, miért nem kell, akkor csak megvonja a vállát, hogy "eladásra vette".

És tukmálja ránk, hogy de nézzem meg, próbáljam fel, vegyem meg. Hiába mondom, hogy nem kell, nem érdekel, nem fejezi be. Tegnap is idejött két nagy szatyornyi Victoria's Secret cuccal, hogy nézzem már át, nem kell valami? Mert hogy neki most nagyon kéne a pénz, de senki nem veszi ezeket. Persze, mert látják (gondolom), hogy ami az oldalon 40-50%-ra akciózva van, azt ő még az eredeti árnál is drágábban akarja eladni...


Én meg elég tudatosan vásárolok, nem nagyon csábulok el így hirtelenjében, még egy drágább testápolót is átgondolok 5x, hogy tényleg kell-e, utána olvasok, értékeléseket böngészek stb. Ha meg valami tényleg kell, megveszem kicsit drágábban, de újonnan. Nem csak ruhákkal csinálja ezt, hanem bútorokkal, elektronikai cuccokkal, krémekkel, bármivel. Nem azt mondom, hogy családon belül vagyunk, adja ingyen, de nekem eszembe nem jutna egy félig kifogyott testápolóért elkérni szinte a teljes árat, vagy egy már láthatóan lehasznált, ütött kopott laptopért 250 ezret kérni, amikor anno 5 éve 300 ezerért vette.


Mit mondjunk, csináljunk, hogy észrevegye magát? Nem bolhapiac vagyunk.


2020. júl. 8. 21:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon következetesen el kell utasítani a családi üzletelést, és sosem kell kivételt tenni. Akkor majd megtanulja.
2020. júl. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%
mondd el neki, hogy nem kell semmilyen dolog, majd te megveszed a pénzedből és ő neki ebbe nincs beleszólása
2020. júl. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Koszi hogy megmutattad! Meg is veszem olcsóbban a webshopbol.
2020. júl. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Erélyesen küldd el a fenébe. Mit képzel??
2020. júl. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
És az unokatesód ebből él? Mert az elég veszélyes vállalkozás, később akár bajba is kerülhet...
2020. júl. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A lejobb praktika, ha attól megveszed, mert a te pénzed, a te ízlésed, a te akaratod és neki ehhez semmi köze. Ha bárki pedig rosszallóan néz, akkor mondod nekik, hogy semmi közük hozzá.

Illetve mond meg anyudnak is, hogy nézze meg ő, mit akar rád sózni, nézze meg, hogy ő megvenné-e, illetve mutasd meg neki, hogy webshopban és az üzletben olcsóbban meg lehet venni, és, hogy ő csak át akar vágni.

2020. júl. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Vicces, hogy lehord, hogy miért szórod a pénzt meg minek neked még egy táska, de utána azért eladna neked több tízezres darabokat. Meg kell neki mondani kerek-perec, hogy hagyjon ki a(z amúgy is full értelmetlen) üzleteiből.
2020. júl. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nincs úgy kimondottan munkája, mert még tanul. De kap pénzt a szüleitől, meg a barátjától is. Csak az a baj, hogy ezeket megkapja hónap elején, olyankor szórja, mintha nem lenne holnap, a hónap közepétől meg azt hallgatja mindenki, hogy neki mennyire nincs pénze.
2020. júl. 8. 22:09
 9/19 anonim ***** válasza:
1%
Hosszú a kérdés :(
2020. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Sz#rd le! Ennél jobbat a magad nyugta érdekében nem tehetsz.

Éld a saját életed és ne érdekeljen, hogy ő mit hadovál össze.

2020. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!