Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni, ha ilyen...

Mit lehetne tenni, ha ilyen rossz a helyzet, és a lányom apja nem csinál semmit, hiába kérem, nem tesz semmit?

Figyelt kérdés

A volt férjemmel elváltunk, van egy 6 éves kislányunk, közös a felügyelet.

Az ő párja folyamatosan úgy kezeli az én lányomat, mintha a saját lánya lenne. Sokan azt fogják gondolni, hogy féltékeny vagyok arra a nőre, de nem, nem vagyok, csak egyszerűen soknak gondolok dolgokat. Például amikor azt mondja a gyerekemnek, hogy nyugodtan szólíthassa anyának, és Mother&Daughter (anya és lánya) feliratú képkeretbe teszi a képeiket. Neki nem lehet gyereke, elhiszem, hogy rossz neki és hogy fájdalmas, de ne az én gyerekemen élje már ki magát. Hiába szólok az apjának, az csak elintézi egy annyival, hogy: "Az talán jobb lenne, ha utálná és bántaná?" Nem, nem lenne jobb, de akkor se bánjon vele úgy, mintha a lánya lenne.


2020. júl. 12. 22:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem miért probléma, hogy van a kölyöknek még egy szerető anyukája...
2020. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
Túl reagálód
2020. júl. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Talán ha a volt férjed párjával beszéld meg személyesen a problémát. A megoldáshoz közelebb kerülnél.
2020. júl. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

1. Miért baj az, hogy egy nő anyának akarja hívatni magát a gyerekemmel? Mert mondjuk nem az anyja, hanem a mostohaanyja. Semmi baj nem lenne azzal, ha mint egy barárnőként lenne jelen a lányom életében, de az anyja akar lenni.


2. Én reagálom túl? Majd ha a te gyerekednek mondja majd egy olyan nő, akit 3 hónapja ismesz, hogy "Szólíts anyának nyugodtan.", akkor majd megtudod.

2020. júl. 12. 22:36
 5/18 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem meg az a bajod, hogy féltékeny vagy. Neked van új párod? Ha lenne nem örülnél neki ha apának szólítaná?
2020. júl. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

3. Már próbáltam, de nem érti meg.


5. Képzeld, van párom, és nem, nem örülnék neki, ha apjának szólítaná, mivel nem az apja.

2020. júl. 12. 22:43
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

Én inkább örülnék, hogy a nő elfogadja szereti a gyermekem, és megpróbál jó kapcsolatot ápolni, jó élményeket szerezni második anyjaként viselkedni. Mint gonosz féltékeny mostohaként tönkre tenni a gyermekem lelkileg, és elvenni az apját a gyerektől.

Lehet túlzásba esett. De én a helyedben leülnék exel és a hölggyel kultúráltan beszélgetni.

2020. júl. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem egyáltalána nem baj, hogyha több ember szeret egy gyereket. Az apjának igaza van, inkább örülnöd kellene, hogy jó a viszony a mostha és a gyerek között.


A gyereked pontosan tudja, hogy te vagy az igazi anyja, ne aggódj.


Szegény nő, ha meddó, inkább szánalomra méltó ez, ha féltékeny vagy rá, az méginkább szánalmas.

2020. júl. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

Ettől még tudja a lányod, hogy te vagy az "igazi" anyja.

Akár tetszik, akár nem, hatévesen túl kicsi ahhoz, hogy egy felnőtt nő barátnőként legyen jelen az életében, ha ő vigyáz rá, gondoskodik róla, neveli, stb., akkor igenis anyai szerepet tölt be az életében, úgyhogy szerintem semmi baj ezzel a megszólítással. Inkább örülj, hogy egyel több ember van, aki szereti a lányodat és közel áll hozzá érzelmileg.

2020. júl. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

Én is kiakadnék. Kíváncsi lennék az előző válaszolók véleményére ha az ő gyerekük szólítana más nőt anyának...

Az anya az aki megszülte és felnevelte nem apuka új nője.

2020. júl. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!