Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érthető ez a reakció, és én...

Érthető ez a reakció, és én vajon helyesen cselekedtem?

Figyelt kérdés

A volt barátom meghalt. 1 hete volt a temetése. Igazából mi a távolság miatt (340km) mentünk szét, és volt még 1-2 probléma köztünk, és úgy döntöttünk hagyjuk inkább. Az utóbbi időben megint beszélgettünk, és fura volt, hogy nem látom sehol. Sem msn-en, sms-ekre se válaszolt, és semmi.


Megtudtam a legjobb barátjától, hogy meghalt. Összetörtem.Ő volt az egyetlen, és legelső srác az életemben.. Jóba voltam a szüleivel, és a szívem mélyén én még szerettem. A temetésre elmentem, és hát próbáltam erősnek mutatni magam, ott nem sírtam.. (Nem szeretem kimutatni ha fáj valami).


3 napra rá a "legjobb haver" felhívott, és elkezdte nekem ecsetelni, hogy mekkora egy idióta, és érzéketlen vagyok, hogy ennyit sem érdemelt meg, hogy egy könnycseppet se ejtettem miatta?

Megpróbáltam neki elmagyarázni, hogy sok mindent nem tud, és hogy elhiszem, hogy iszonyatos ez az egész. Próbáltam neki érthetően elmondani a dolgokat..Higgadtan reagáltam, nem szóltam vissza inkább semmit,de kiálltam az igazamért, és csak normálisan nyugtattam. De ő csak mondta a a magáét.


Valahol megértettem, mert biztos nagyon fáj neki (is), és valahol ki kellett eresztenie a gőzt. De miért pont rajtam ? A sráccal békében váltunk el, gondolom ezt a haverja is tudta..


Helyesen tettem? Ti mit mondtatok volna ?



18 L


2010. aug. 2. 21:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egy kicsit hosszúra sikeredett. Elnézést.
2010. aug. 2. 21:50
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem! Légy erős! :( Egyébként szerintem jól tetted, hogy kiálltál magadért. Biztosan az a srác is nagyon szenvedhet, hiszen a legjobb barátja volt...
2010. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki máshogy gyászol, sokan vannak, akik ha erösen éreznek, nem tudnak sirni.

AZ, hogy a másik srácnak ez nem tetzsik, nem a te hibád, ha nem érti meg, hogy nem az számit, hogy mit mutatsz, hanem hogy mit érzel, akkor nem érdemes vele foglalkozni.

Lehet, hogy ö igy próbálja a fájdalmat levezetni, és éppen te vagy "kéznél", de ettöl még nem jogos a viselkedése.


Egyébként részvétem, remélem, idövel túljutsz a legrosszabbján.

2010. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

SZia!

Először is részvétem.

Én is így vagyok vele hogy nem ejtek könnyet nagyon semmiért szerintem helyesen tetted nem rád volt aki felhvott mérges hanem ami benne összegyűlt nem tudom miért rajtad töltöttek ki talán neki ez volt a legeyszerűbb

2010. aug. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
a sírás nem feltétlen a mély gyász jele, nem kötelező sírni, ennyi idősen én se sírtam mások előtt, ettől még voltak érzéseim, jól tetted h nem száltál vitába és részvétem, nehéz elveszteni egy szeretett lényt!
2010. aug. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen. Tudom, hogy neki sem könnyű, csak nem tudom miért engem vett elő. Igaz, hogy a sráccal sokat szenvedtünk azért, hogy együtt lehessünk, de nem hiszem, hogy emiatt most le kellene szúrnia.
2010. aug. 2. 21:58
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Részvétem! Én nem magyarázkodtam volna elmondtam volna, hogy nem szeretek mások előtt sírni mégha a kezemet vágják se és kész, puff (teló lecsapva)!
2010. aug. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Talán tényleg így akarja levezetni a fájdalmát.
2010. aug. 2. 21:59
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj rá, neki is fáj, hogy elvesztette a legjobb barátját. Ha van benne ember, bocsánatot fog kérni.
2010. aug. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szia!

részvétem.

nem baj, hogy nem sírtál, én még a mamám temetésén sem sírtam, volt, aki meg dülöngélt a sírástól- nem szerette jobban,mint én...

mondjuk azt nem értem, hogy a srác a temetésen miért azzal van elfoglalva, hogy ki mennyire sír.

helyesen tetted, hogy kiálltál az igazadért, valószínűleg ő is csak a gyász miatt hívott fel, hogy számon kérjen.

2010. aug. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!