Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Problémás a barátom szerethete...

Problémás a barátom szerethetem-e?

Figyelt kérdés
32 éves anyuka vagyok.Mivel a gyermek még a házasságomból származik és most már lassan fél éve egy új kapcsolatom van. A barátom majdnem egyidős velem.Ő neki is voltak kapcsolatai de még nem nősült meg. Voltak régebben zürős ügyei tehát priusszal rendelkezik. Időnként alkoholt is fogyaszt(sört) és egyszer ittas állapotban anyámmal összeveszett.Megfenyegette, meg kiabált. Én a történtek ellenére is ugyanúgy szeretem.Anyámmal lakom egy háztartásban, nem engedi hozzánk és a gyermekem közelébe sem engedi a barátom.A gyámhatósággal zsarol, ha a gyereket közelébe engedem pedig tudom, hogy nem bántaná.32 évesen nem dönthetem el kit akarok és kivel vagyok boldog?Mit tegyek?Kérhetek én segíséget a gyámhatóságtól?
2008. nov. 25. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az anyukádnak, csak jót akar neked. Menekülj az ilyen pasitól, amíg lehet. Kutyából nem lesz szalonna, én biztosan nem állnék össze bűnözőkkel, pláne ha még most is képes ittasan kiabálni és fenyegetőzni.

Tudom, hogy a szerelem vak, de ráadásul itt már nem csak a te életedről van szó, hanem a gyerekedéről is. Tartozol neki annyival, hogy nem engedsz a közelébe olyan férfit, aki nem alkalmas apának.

2008. nov. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom...milyen segítséget szeretnél kérni a gyámhatóságtól?Hogy az alkohol hatása alatt időnként agresszívan viselkedő, priuszos párodat engedjék a gyerek közelébe?

Természetesen a Te döntésed, hogy személy szerint kivel vagy boldog, de ha vannak más emberek a környezetedben, akik viszonylag objektívabban szemlélik az eseményeket, nem árt elgondolkodni rajta. Más a Te boldogságod meg a gyermekedé.

Szerintem inkább örülj, hogy nem vagy egyedül, és próbálnak segíteni, megóvni. NEm biztos, hogy rosszat akarnak!

2008. nov. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Háááát.... ne haragudj meg, de szerintem egy kicsit felelőtlen vagy! Elhiszem, hogy nagyon szereted a párodat, de alapvetően soha nem fogod tudni megváltoztatni, ő ilyen "problémás" ember, ahogy fogalmaztál Szerintem egy "időnként" (??) alkoholt fogyasztó, priuszos emberre bízni a gyerekedet enyhén szólva gondatlanság. Ha régebben voltak zűrös ügyei, akkor most is vannak, meg lesznek is, max. te nem tudsz még róla... Bocs, de kutyából ritkán lesz szalonna...!

Szeresd nagyon a gyerekedet, és inkább próbálj olyan társat találni, akiben teljes mértékben megbízhatsz, és erkölcsileg is rendben van!

A kérdésedre válaszolva pedig: szerintem a Gyámhatóság nem illetékes ebben az ügyben, mert nem alkottok egy családot ezzel a férfival.

2008. nov. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, hogy én ennyire ragaszkodnék-e egy olyan baráthoz, aki az Édesanyámmal kiabál és ráadásul fenyegeti (mivel?). Nem lehet mindent az alkoholra fogni, az alkohol csak a már meglevő tulajdonságokat erősíti fel! (Kivéve ha mondjuk bődületes mennyiségű töményről van szó.) Ha valaki rendes, kedves, békés; az részegen is az, legfeljebb többet beszél, nehezebb a felfogása, vagy jobb a kedve.

Nem lehet, hogy anyukádnak igaza van, és valóban veszélyben vagy Te is és a gyereked is? A gyámhatóság ebben nem fog Neked segíteni, hogy a barátod láthassa a gyereket, ill. elmehessen Hozzátok. Attól tartok, ő egy erőszakos alak (miért kapott priuszt?) - ne tedd ki magadat a bántalmazás veszélyének, és ne ítéld a gyerekedet olyan életre, hogy minden nap üvöltözést, cirkuszt kelljen hallgatnia!

2008. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarok beleszólni senkinek a viselt dolgaiba, de szerintem te is jobban járnál, ha ezt a srácot egy az egyben kivernéd a fejedből... Amit itt leírtál róla, mégpedig hogy priusza van, és hogy ittas állapotában elkezdett hőzöngeni édesanyád előtt, meg is fenyegette, ebből túl sok jóra nem tudok következtetni.

Lehet, hogy elvarázsolt, lehet, hogy szereted, de bármilyen közhelyes is: a szerelem elmúlik, aztán meg marad melletted egy alkoholista, börtönviselt vadállat. Honnan tudod, hogy téged nem fog megfenyegetni, vagy bántalmazni?

Nincs jogom tanácsolni semmit, de azok alapján, amit te leírtál, én egy percet sem tudnék vele maradni (sőt, abban a pillanatban repült volna, hogy megtudom, priusza van). Anyukád csak neked akar jót azzal, hogy tilt tőle. Ha ezt nem fogod fel, nem hiszem, hogy agyilag felnőtt lennél...

2008. nov. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne szeress egy alkoholista ferfit, becsuld meg anyukadat inkabb, es legy igenyes, ne igenytelen! Elj boldogan anyukaddal, a kislanyoddal, es vigyazz inkabb magadra, ne keresd a problemat feleslegesen! Terj eszhez, anyukad csak jot akar neked!
2008. nov. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudod,a szerelem vak,azt mondjak,egyszer mar elvaltal,mi a fenenek bonyolitod az eletedet?En is elvaltam akkor 11 honapos volt a fiam,a volt ferjem ivott,kidobta anyukamat a hazbol,szoval borzaszto dolgokat muvelt.Otthagytam es negy evig ra se tudtam nezni ferfira,eszem agaban sem volt uj kapcsolatra,csak ha egy rendes embert talalok.Azota ferjhez mentem de szerencsere nagyon rendes ember,Apa a fiamnak.Legy szives ne hamarkodd el mert biztos lesz majd egy rendes ferfi akivel melton leelheted az eletedet.Gondolj a gyerekedre!!!!
2008. nov. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!