Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a szüleitek...

Mit tennétek, ha a szüleitek alkoholisták lennének?

Figyelt kérdés
Nekem nem azok, csak kíváncsiságból kérdezem. :)
2010. aug. 2. 22:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

00:18

Ez azt jelenti, hogy ha szórakozni megyek, vagy valami összejövetel van, akkor iszom alkoholt, de unalmamban nem nyúlok a pia után, és nem vezet az első utam a kocsmába. (nem remegek az alkoholért)

Hidd el, aki egy alkoholista mellett tölti el a fél életét, az megtanulja a határokat, és tudja, hogy mikor elég.

minden elhatározás kérdése....

2010. aug. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Nekem anyám volt alkoholista.Az apám ezért hagyott el minket.Részeg volt éjjel-nappal, ha a nagyim nem lett volna, talán én sem élek, annyira elhanyagolt kis korom óta.44 éves volt amikor meghalt.



33/N

2010. aug. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Anyám alkoholista, kb 7-8 éve harapódzott el nála a dolog.(napi kb 4 deci vodka, plussz 1-2 doboz sör), pedig cukorbeteg, vagy 10 féle gyógyszert szed. A májfunkciója már szar, szerinte a gyógyszerektől... Hiába mondom neki, hogy sok lesz, az a válasz, hogy ez a kevéske?... Szóval már nem szólok. Munkából hazaér és az 1. útja a hűtőben dugdosott piához vezet. Azt hiszi, nem látjuk, de mindenki tudja. Apám már nem szól, tehetetlen, inkább homokba dugja a fejét és a munkába temetkezik. Tesóm meg iszeik vele (kb 3-4 sör naponta). Én nem igen iszom, épp ezért, mert nem akarok olyan lenni, mint ő. Nem erőszakos, de kötözködik, mindent elfelejt, amit mondunk neki. Másnapos, de mindig van mire fognia a fejfájást, az émelygést, a rossz közérzetet, de soha nem a pia a baj. Szerinte neki is kell egy hobbi, hát találhatna már mást... A gyerekemet sörrel a kezükben vitték sétálni, mondván igen meleg van (azóta nem adom a kislányt) Nem lesz ennek jó vége, nem adok neki 5 évet...:((most 50 éves) Nem fog megváltozni, amíg nem veszi észre, hogy alkoholista, de nem fogja belátni:( Aki nem akarja, azon nem lehet segíteni, sajnos...

23/n

2010. aug. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Az én szüleim alkoholisták. Utálom, hogy minden este részegen jönnek haza. Utálom az olyankor belőlük áradó alkohol szagot. Utálom, hogy megvannak róla győződve, hgy ők mindent jól csinálnak. Utálom, hogy nem értik meg, hogy nekem nem jó alkoholistákkal együtt élni. És azt utálom a legjobban, hogy nem tudok, mit tenni ellene. :(
2010. aug. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

23:02 vagyok


Azt kifelejtettem, hogy én pl annyira utálom az alkoholt, hogy még buliban sem szoktam inni. Egyszerűen összerándul tőle a gyomrom, mert tudom milyen gusztustalanná tudja tenni az embereket. Mikor látom körülöttem, hogy a barátnőim isszák meg isszák a töményet, a sört és hasonlókat (mikor már csacsi részegek) akkor rámfogják, hogy én nem tudom elengedni magam. Mert én ugye nem iszom...Tényleg rá sem birok nézni a piára, emiatt pedig sok mindenből kimaradok a társaságban. Mikor nyaggatnak, hogy de igyál már, ne legyél olyan jókislány, akkor ráfogom, hogy nem szeretem. Mégsem mondhatom el, hogy apám alkoholista volt..

2010. aug. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nekem édesapám volt az, nem tudom, hogy most az-e. Nem tudok már neki hinni. A kapcsolata a gyerekeivel sz*r.
2010. aug. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ismerek egy nőt, bejár a boltomba, 3 diplomás óvodapedagógus, de annyit iszik, hogy sok férfi elbújhat mellette.Úgy néz ki, mint egy hajléktalan, szerintem nem sokára az is lesz, és mégis foglalkoztatják.Annyira remeg reggelente, hogy a pénzt nekem kell kivenni a tárcájából, mert nem tud fizetni.A napi 1 liter vodka, az az alap, és így megy gyerekek közé dolgozni.Hitelt hitelre halmoz, van 2 fia, azok már nagykorúak, de vele élnek, megveszi a piát, a cigit, meg egy 100.ft-os párizsit a gyereknek, ha reggel megy dolgozni. Na ez a szégyen.
2010. aug. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mihamarabb elköltöznék otthonról.
2010. aug. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én apám is alkoholista, de nem tudok mit tenni. Nem vallja be, hogy az. Szerinte ő megérdemli, hogy megigyon napi 1-2 liter bort + a feleseket.

Felfogtam és beletörődtem, hogy elb*szta az egész gyerek és fiatalkorom. Rengetegszer jövök haza rettegve, mert ha iszik, akkor hihetetlenül agresszív. Mindenbe beleköt, csapkod, üt, vág... Soha nem merek egyetlen barátomat se hazahozni, és sokszor én se merek elmenni sehova, hogy anyukámékat ne hagyjam itthon.

Sz*r egy élet.

18/L

2010. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
minden családtagom segítségét kérném, hogy ne legyenek azok.
2010. aug. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!