Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a húgom megutál...

Mit tegyek, ha a húgom megutáltatott az egész családdal és rokonsággal és még nekem van bűntudatom, amikor nem csináltam semmit és engem okol anyám haláláért, amikor nem én vagyok érte a felelős és a rokonok is támadnak?

Figyelt kérdés

Már lassan ötödik éve, hogy elköltöztünk a szülőfalumtól 480 kilométerre. A húgom minden évben legalább 3-4 alkalommal hazarángatott azzal az indokkal, hogy anyám beteg (anyám a húgommal élt). Ebből nyilván soha semmi nem volt igaz, mivel mikor odamentem, sose volt kutya baja se. Mindig azért hívtak haza, hogy meggyőzzenek arról, hogy támogassam őket pénzzel. Három hónappal ezelőtt felhívott a húgom, a szokásos szöveg: menjek haza, mert anyu beteg. Mondtam neki, hogy most nem tudok menni, mert kell a szabadság nyárra, majd nyáron megyek, ha tudok. Erre fogta, és rám tette a telefont. Ez egy pénteki napon volt. Szombaton, vasárnap, hétfőn és kedden is hívtam, nem is egyszer, de nem vette fel a telefont, megpróbáltam anyámat hívni, de kisipolt. Szerdán és csütörtökön már nem is hívtam, úgy voltam vele, hogy ha haragszik, akkor haragszik, most biztos nem fogok hazakéreszkedni a munkahelyemről, mert anyám kitalálta szokás szerint, hogy beteg, és ha annyira kellett volna a pénz nekik, akkor mondta volna a telefonba, hogy utaljam át nekik, de csak rám vágta a telefont. Majd pénteken délután felhívott és beleordibált a telefonba, hogy meghalt anyám, örülhetek, és hogy én vagyok a gyilkosa, pedig ott se voltam, és ha el merek menni a temetésére, akkor leszúr. Mert ezt is így kell közölni, hogy meghalt egy édesanya. Ordibálva és vádaskodva meg fenyegetőzve kell közölni, na mindegy.

Nem akarok vádaskodni, nem szeretnék az ő szintjére lesüllyedni, de ha már bűnbakot keresünk a halálában, akkor az ő. Ha tudta, hogy beteg, akkor miért nem vitte orvoshoz? Miért nem hívta fel az orvosát? Miért nem ment be vele a kórházba? Nem én vagyok a hibás, hogy 480 km-ről nem reagáltam kellőképpen arra, hogy beteg, amikor 20x eljátszották ezt velem, pedig csak a pénzem kellett nekik. Legkésőbb már pénteken tudta, hogy beteg és rosszul van. 1 héten keresztül nem vitte kórházba, se sehova se, az ügyeletet se hívta rá, még az orvosával se konzultált. Ha kettőnk közül valaki hibás, az ő.


A temetésre elmentem, és úgy bánt velem mindenki, mint egy tényleges gyilkossal, mert a húgom felhívta az egész rokonságot, és telebeszélte mindenkinek a fejét azzal, hogy én vagyok anyám gyilkosa, és anyám abba halt bele, hogy nem mentem haza és nagyon hiányoztam neki, ami abszurd, mivel halála előtt 2 hónappal találkoztunk. Nálunk az a szokás, hogy a temetés végén a közeli hozzátartozókhoz odamennek a távoli hozzátartozók, na engem, a férjemet és a gyermekeimet mindenki szépen kikerült, és úgy néztek ránk, mint a véresingre. Megvetően, lenézően, undorodva, utálkozva.

Nem sajnáltatni akarom magam, nem ez a célom, de ott van az, hogy meghalt az édesanyám, és akkor még az egész rokonság gyűlöl, a fiamat mandulatályoggal műtötték.

Nem tudok aludni emiatt, és olyan váratlanul is ért anyám halála, és nem néztem volna ki a rokonságból azt, hogy ilyet megcsinálnak velem. Ezen stresszelem magam anyám temetése óta, mit tegyek?


2020. júl. 21. 10:59
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
19%

15-ös ezen mondatával egyet értek, de mivel csak egy oldalt olvastam, én nem mondanék semmit a testvér részéről, nem objektív így! Mindegyik válaszomban ezt próbáltam jelezni.


"Akárhányszor eljátszotta le kellett volna utaznod ha ezt el akarod kerülni, mert mi van ha tényleg, de mostmár mindegy."


Vagy a rokonságot körbe kérdezni, mielőtt megy.


A tűzoltó példát írtam volna, ha minden kamu riasztás után úgy döntenek, hogy ez is kamu lesz, akkor mi lenne az emberekkel. De nem írnék ilyet, mert azért ez egy mas helyzet.


A farkas kiáltó példája, meg már egy lejárt példa, ugyanis a legbiztonságosabb csekkolni ha nem hisz neki akkor is.


A másik felével nem értek egyet, mert mi van ha a kérdező félreértette az egészet, vannak bizony nagy félreértések, pláne ha ritkán találkoztak, ritkán beszéltek. Láttam már olyat. Közbe a tök ellentéte volt.


Szóval én nem alkotnék a húgáról semmilyen képet, az is lehet hogy csak a sokk mondatta vele. Amit kiolvastam, hogy tulajdonképpen a kérdezőnek vannak tisztázatlan dolgai a családjával. Én magam részéről kívülálló választ adtam, mert bizony ez érzékeny kérdés. Mert ha a húgát félreértette, akkor amiatt is majd lelkiismeret furdalása lesz. Én csak próbáltam óvatosan jelezni a legelső válaszommal, hogy később próbáld megbeszélni ezt a húgoddal, mert most jelenleg egy olyan képet festettél róla, aki árt a körülötte lévőknek, mert gyakorlatilag nem tett semmit. De ugyanakkor te is mehettél volna, mikor szólt, nyilván ez többször eszedbe jut. De mint írtam kevés az infó, hiába írtál hosszabban. Tipikus példája ez mikor mindenki hibáztat mindenkit, és ez szomorú.

2020. júl. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
80%
A húgodnak nagyon nagy bajok vannak a fejével. Egyébként jól írod, ha édesanyádnak tényleg voltak egészségügyi problémái, akkor az rohadtul nem a több mint 400 kmre lakó lányát érinti a felelősség hanem mondjuk a vele elő lányát. És ha ezt nem látja be se a testvéred se a rokonság, akkor szerintem örülj hogy megszabadultál tőlük, és most már nem tudom a pénz miatt sem felhivni. Anyukád miatt egyébként részvétem, a többi rokonért és egy ilyen testvérért viszont nem kár. Ezt nyugodtan megmutathatod neki, vagy másold ki és küld el e-mailben, hátha kicsit magába száll a nagyságos asszony hogy a világ nem arra forog amerre ő akarja :) ehhez a gyilkos szöveghez meg annyit tudnék fűzni, hogy ha bárki bejelentene hogy anyukádat megoltek remélem tudja a hugi hogy a rendőrség őt venné elő rögtön, mint aki 0-24ben vele volt, vele élt, és számtalan lehetősége akadt rá, szimplán hanyagsagbol is megolhette, ha valóban beteg volt de nem vitte orvoshoz és nem biztosítotz neki megfelelő ellátást és rohadtul nem a 400 kmre lakó gyereket veszik majd elő ezért xD na jó kicsit nagyon bele éltem magam a dologba, de egyszerűen annyira abszurd a hugi képzelőereje hogy még az is vissza sül rá, amivel ő vadaskodik. Ebből is látszik hogy sajnos nem ép elméjű.
2020. júl. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
16%
Nem mennék el a gyanú mellett h az ő keze bennevan a mama halálában.
2020. júl. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!