Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem jogilag, erkölcsileg mi a...

Nem jogilag, erkölcsileg mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Csak röviden a tényeket írom le:5 évvel ezelőtt a férjem megcsalt és mivel nagyon szerelmesek voltak össze is szerettek volna költözni. Nekünk volt egy 4 szobás családi házunk falun a hölgynek pedig egy 2 szobás panelja tőlünk 30 km-re. Mivel a /volt/ férjem nem akart a panelba költözni így nekem a válás után felajánlották a panelt, csak menjek el a családi házból. Így lemondtam az 50 %-os tulajdonjogomról /megkapta a hölgy/ és cserébe megkaptam a panelt. Hivatalosan a nevemre lett írva.

Most 5 év után a kapcsolatuk megromlott a hölgy el szeretne költözni a /volt/ férjemtől és kéri vissza a régi lakását, neki nem kell a fél családi ház.

Naná, hogy a /volt/ férjem nem akarja eladni a házat, hogy kifizesse a volt élettársat, inkább szeretné, hogy adjam vissza a panelt és költözzek vissza hozzá.

De én nem akarom, jól érzem magam a panelben!

Hivatalosan biztos, hogy nem veheti vissza a lakást, hiszen a nevemen van, de erkölcsileg ez mennyire elfogadható?

5 évvel ezelőtt nekem kellett feladni mindent és elhagyni 25 év munkáját.

Most menjek vissza a /volt/ férjemhez?

Már nem akarok vele élni!

Mindannyian 50+ vagyunk felnőtt gyerekekkel.



2020. júl. 27. 13:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/113 anonim ***** válasza:
99%

Nem. Az üzlet az üzlet.

Intézték el ők,neked meg már semmi közöd az ő problémájukhoz.


Amúgy az mennyire volt erkölcsös, hogy meg csalt?

2020. júl. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/113 anonim ***** válasza:
100%

" el szeretne költözni a /volt/ férjemtől és kéri vissza a régi lakását, neki nem kell a fél családi ház."


Neked az ő problémájukhoz máe semmi közöd.

Oldják meg.

Nem hogy erkölcsileg, de jogilag sincs semmi közük, sem az általad megvásárolt (cserélt) lakáshoz, sem hozzád, semmihez.


Mondd meg, hogy felejtsenek el téged.


A férjed meg fizesse ki, ahogy tudja a volt nőjét.


Nem vagy te az ő befektetésük, hogy kedvükre rángassanak összevissza.

De amúgy is, abszolút sem jogi, sem emberi, sem erkölcsi

vonatkozásban SEMMI KÖZÜK HOZZÁD ÉS A SAJÁT LAKÁSODHOZ.

2020. júl. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/113 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson! Semmi közöd az ő problémájukhoz, akkor is nagy gesztus volt tőled, hogy ezt a megoldást elfogadtad. Nem hiszem, hogy egész életedben kerülgetni akarnád a volt férjedet, akkor sem, ha a gyerekeid apja. Egyék meg amit főztek, rossz is, keserű is, de az övék.
2020. júl. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/113 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson visszaadni. Téged csalt meg a férjed, te adtad fel a lakhelyedet, hogy nekik jó legyen, nem a te hibád, hogy szétmentek. Ha jól érzed magad a panelban, akkor mindenképpen maradnék a helyedben. Egy fél családi házzal mégis mit tudnál kezdeni, ha (érthető módon) nem akarsz együtt lakni a volt férjeddel, ő meg nem akarja eladni? A nő vegyen szépen magának egy másik házat vagy költözzön albérletbe.
2020. júl. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/113 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj ide, nekem nem okozna lelki furdalást. Nem adnám vissza. Oldják meg, ez már az ők problémájuk. Szerintem.
2020. júl. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/113 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon rossz volt már a házasságunk, szinte örültem mikor alkalom adódott, hogy elmehetek.

Most -talán az állandó zaklatások miatt is- úgy érzem, hogy más otthonában élek.

2020. júl. 27. 13:44
 7/113 anonim ***** válasza:
100%

A volt férjed így járt.

Eszedbe ne jusson összeköltözni vele!

Ha vannak gyerekeitek, még csak ne is engedd mweg,

hogy téma legyen.


Itt te lettél megcsalva.



Neked kellett a közös, kertes, családi házból panelba költöznöd, ami életformában hatalmas visszaesés. Azért nem mondom, hogy visszalépés, mert téged hoztak kényszerhelyzetbe.


Ők maradtak a kertes házban, most meg a férjed megint rajtad spórolni.


Hpgy viseld le a jelenlétét, ne tudd élni a saját életedet,

hogy vezesd a háztartást, ha szükséges, ápold. Viseld el

a nőzését, a barátait, akiket odavisz.


Gondolkodj előre, mert a végén megint kitúrna téged,

hiszen az már az ő közös tulajdonuk, neked ott nincs tulajdonrészed.


FEL NE ADD A MAGÁNLAKÁSODAT, MERT IDŐVEL MEHETSZ AZ UTCÁRA.

2020. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/113 anonim ***** válasza:
100%

Erkölcs? Hol van itt az erkölcs? 25 év után a férj megcsalja a nejét, a csaj pedig tudta, hogy nős. A csaj ott akar élni a házban, az új párjával, aki másnak a férje. A csaj önszántából felajánlja a lakását, cserébe a kertesért, erre telik az idő, probléma van, és ez a nőszemély a volt lakását akarja? Na menjen vissza az anyjába. Nem vagyok anyázós, de ez a pofátlanság csúcsa!


Üzletet kötöttetek, tiéd a lakás, jól elvagy benne. Erkölcsi alapon jót nevethetsz a telefonba, hogy ilyen az eszébe jut, hogy kéri vissza. Vegyek magának vagy menjen albérletbe, de szerintem jogilag a ház ráeső részével azt csinál, amit akar. Neked a férjedhez max a gyerek miatt van közöd, de a nőhöz, hozzájuk nem.

2020. júl. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/113 anonim ***** válasza:
100%

Az állandó zaklatások miatt meg fordulj ügyvédhez és a rendőrséghez.

Ezt közöld a durvával és az ex-férjeddel is.


Bizonytalanságot érzed az írásodból, és befolyásolhatóságot.


Ha megléped, akkor tönkremész, kihasználnak és kiforgatnak.

Micsoda ötlet, hogy megcsal, kiforgat a közös családi házból.

Válik és azt akarja, hogy ezt is te oldd meg!

Hát egy nagy ... t- ,azt!

Mondd meg nekik, hogy felejtsék el a telefonodat címedet, mindent,

mert zaklatásért feljelented őket.


Ne légy gyenge!!!

2020. júl. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/113 anonim ***** válasza:
100%
Isten mentsen, felejtsenek el téged. Csináld azt, ami neked a legjobb, semmivel sem tartozol feléjük. Örülj neki, hogy jól érzed magad a lakásban, ők meg egyék meg amit főztek.
2020. júl. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!