Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy adagoljam be anyámnak,...

Hogy adagoljam be anyámnak, hogy a rendelésem nem "egyben" fog megérkezni?

Figyelt kérdés

Szóval online rendeltem három dolgot, saját pénzből egyébként(utánvéttel), és megbízható oldalról. Viszont ma kaptam egy e-mailt, hogy a három dologból kettő holnap érkezik, a harmadik meg kicsit később. Anyám viszont amikor megrendeltem leszögezte, hogy ő szeretné átvenni itthon, tehát nem tudom átvenni egyedül, és elrejteni addig amíg a csomag másik fele meg nem érkezik, mivel ő itthon lesz holnap. (Amúgy is van elintézni valója helyben, szóval nem csak a csomag átvétele miatt van itthon) Csak az a baj, hogy ő nagyon ódzkodik az online dolgoktól, szóval ha erről szólok neki, akkor nagy eséllyel ki fog borulni, hogy hogy lehetek ilyen hülye, meg hogy biztos át fognak verni. (Egyébként én erre nem látok nagy valószínűséget, mivel értelem szerűen a csomagnak csak azt a részét kell fizetnem az átvételkor, amelyiket éppen kihozták)

Tehát hogy adagoljam be neki, hogy a dolgok nem egyszerre fognak megérkezni? Lehetőleg olyan opció kéne, amitől nem kap idegbajt, és nem mond el engem kapásból minden idiótának:)


2020. júl. 27. 15:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
99%
Biztos én vagyok a hülye, de az miért probléma (ha nem kellett szabit kivennie miatta), hogy két részletben jön? Illetve, ha te rendelted a saját pénzedből neki mégis miért kell ott lennie?:D
2020. júl. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
99%

Vedd át magad a csomagodat!

Attól még, hogy ott van anyád is... Magad vetted, neki ehhez semmi köze.

Ne vegye át, ne foglalkozzon a dologgal és akkor nem kell rajta idegeskedni.

2020. júl. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy úton van a harmadik is, csak később érkezett meg a raktárba, ezért már nem tudták a többihez csomagolni, mert azt feladták. Problem solved:)
2020. júl. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
100%

szánj rá egy kis időt és magyarázd el neki, hogy ha a legrosszabb eset történik meg, mégpedig hogy nem hozzák ki a 3. részét, akkor sem jársz rosszul mivel azt nem fizetted ki.

Így pedig nekik sem érné meg "átverni téged".

Tehát nem tudnak neked anyagi kárt okozni, még ha direktben az is lenne a céljuk.


Ha nem érti meg, akkor meg azt próbáld meg megértetni vele, hogy a te pénzed, a te kockázatod és majd tanulsz a hibádból ha egyszer tényleg átvernek.

2020. júl. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Akkor majd megpróbálom megmagyarázni neki, remélem hagyni is fogja. Hát az a baj, hogy a csomag egyik része nagyobb értékű, és azt ő akarta átvenni, mert "sok pénzről van szó" és pont az érkezik külön. Na mindegy, csak nem lesz nagy baj neki..
2020. júl. 27. 15:40
 6/23 anonim ***** válasza:
98%

Kérdezd meg, hogy minek vettek színes tévét anno? Az is újdonság volt, és mégis jó?

Na ez pont olyan : nem megyünk a boltba x km-t utazva, időt pazarolva, hanem elhozzák a lakásomig.

Neki most ez is új. Olyan, mint régen a tv volt...

Az is jól bevált, ezzel sem lesz baj.

Az meg, hogy 3 részletben kapod? Hát zoknit sem ott veszel, ahol tévét. Másik bolt, másik szállító... Ennyi...

2020. júl. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
39%
Gondolom azért akar akkor ott lenni, hogy lássa, hogy minden rendben van-e a tv-vel/laptoppal/ bármivel, és nem sérült meg-e esetleg a kiszállítás során.
2020. júl. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
98%
Nem tekint felnőttnek, emiatt kontrollmániás a mama.
2020. júl. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%

Már millió kérdést kiírtál a webshop fóbiás anyádról, mindegyikre kaptál millió választ!

Ha még kiírod egy párszor, attól anyád nem fog megváltozni és marad a probléma.

Tudatosítsd már vele, hogy ez a XXI-ik század, már másképp élnek az emberek, ne legyen már ennyire kispályás!

Különösen, hogy a híradások szerint egyik vírust fogja követni a másik, az online bevásárlás lesz a teljesen elfogadott.

2020. júl. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezért majd hallgathatod a papolást egy darabig. Sajnálom. Azért nézz utána, mikor több részletben érkezik a csomag, van ahol a teljeset ki kell fizetni az első kézbesítésekor, és a továbbiak nullásan jönnek. Persze ez nem jelenti azt hogy átvernek. Ezt nehéz lesz anyáddal megértetni. Csak őszintén mondd el neki, hogy ez így működik, és ha kell mutasd meg neki a szerződési feltételeket ahol le van írva a rendelés menete, kézbesítés, visszaküldés, panaszkezelés, stb. hátha megnyugszik.
2020. júl. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!