Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megőrülök itthon, hogy bírjam...

Megőrülök itthon, hogy bírjam ki míg lesz saját lakásom?!

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mostanában nem tudom mi lett a családban, de úgy érzem itthon magam, mintha nem is itthon lennék. Saját szobám van, de egyszerűen nem engednek meg néhány apróbb dolgot se magamnak, hogy átalakítsam kicsit. Itt vannak példának a szekrények amik iszonyat helyet elfoglalnak, egyiket a rokonom adta akivel telefonálni szoktunk, meg néha átjön, de nem engedi, hogy azt rakjak bele amit akarok. Igaz az ő szemszögéből is kicsit megértem, mert nem tudta hova tenni a kabátjait és nekem adta, de közben már megoldódott nála és mégis nekem is a kabátjaimat kell betennem oda. Míg nekem más terveim voltak vele. igaz nem ő van it 0/24-ben, sőt alig jár át de mintha őve lenne a szoba, ráadásul nekem már nem kell egy ilyen óriás 3 fiókos szekrény amiben a zoknik, bugyik vannak de ő rámförmedt, hogy ne hogy már ki dobjam, ez jó mert elnyeli a cuccokat. Hát mondom szép, ezer éves és már kinőttem. Van egy óriási tóló ajtós mindenes szekrénysorom, amibe mondjuk ki nem volt beleszólásom, mert a nagyimék akarták azt a régi csúnya kis szekrényem helyett ami nekem nem volt az és hogy eltakarja a cuccokat. Régóta meg van és ma felvetettem, mi lenne ha nem lenne. És anyám is rámförmedt, hogy nagyon sokba került nekik, és nem lebontható. Hát kösz. Mintha nem is a saját szobám lenne. Már meg se merem kérdezni, mi lenne ha kifesteném olyan színre amit most szeretek, de ezt csak a rokonom tudja ki szerint nem gond, anyám viszont nem örülni, mert több mint 1 millát költött annó a szobám festésére amibe beletartozoz a wc csempézése stb. Én lennék a hibás amiért kicsit fel akarom újítani a szobámat, ahova munka után jól esne hazajönni? Bármilyen ötletet felvetek egyből ROSSZ! Már felvetettem nekik a saját ház ötlete, abban meglepő módon támogatnak, sőt segítenének is. Bár ez jó pár év mire össze jön a pénz. És ez megy majdnem mindennap, mit csináljak, maradjak kussban? laptopot és telefont se enged a rokonom olyat venni amilyet én akarok, mert szerinte 50 ezer fölött telót nem éri meg, laptopot se nagyon. Megőrülök. 23 éves felnőtt ember vagyok és még ők monjdák meg, mit hogyan csináljak? Jogos, hogy az ő házuk de én is kicsit részese vagyok. Az a tervem, hogy évekig gyűjtögetek egy szép kis kertes házra, amiben úgy élhetek ahogy akarok. Maga a hely is meg van, hogy hol már csak a pénz lenne a kérdés. Szerintem 10 év alatt meg lenne a fizetésemmel, ha nem költök magamra, mint ahogy a munkanélküliség előtt, d nem tudom hogy álljam meg, hogy n költsek egyből mindenre. Nekem első sorban a ház a legfontosabb. Nem akarok életem végéig feszélyeztetve érezni magam. Sőt mikor elmentem először a legjobb barátnőmhöz a nagyim egyből "hova mész, mikor jössz haza, mond el a pontos címet ha bajod esne". IStenem mintha 10 éves lennék. Elmondtam neki felnőtt ember vagyok 23 éves és ere csak annyi hogy jó. Már az a sejtésem, hogy a mostani szobámmal semmit nem tudok kezdeni, se felújítani se festeni, mert "megbántom a lelki világukat". hogy bírjam ki adig amíg összegyűlik a pénz a házra? Hitel kizárva, mert nem szeretem ha tartozok valakinek és már eleget tartoztam itthon is. Ja és még egy két ezrest se tudnak nekem adni anélkül hogy felírnák a hitelfüzetükbe, hogy ennyivel tartok, míg a rokonom simán odaad akár 1500-at is csak úgy. hogy legyen már pénzem magamra is kicsit. Jó őket mgértem, de akkor is gázos nekem. Általánosban is folyamatosan szekáltak, középsulit el se kezdtem szinte egy lány miatt aki megultálatot az osztállyal ezért szaksuliba kerültem ilyen programba. 3 évig gyárban szenvedtük gyakorlaton egy neve sincsen szakmával ami nem ér semmit. Érettségit letettem max a matek kimaradt mert nem sikerült, így nincs érettségim. majd próbálkozok vele egyszer. Jelenleg gyártósoron dolgozok. próbálok spórolni. Hogy maradjak nyugodt ha ez egy itthon? Egyetlen barátnőm van csak aki suli után is megaradt. Ha végre lesz házam, ott úgy rendezembe ahogy én akarom, addig meg csak szenvedek. ki tudja hogy mi jön közbe. Ti mit tennétek? Ne értsetek félre jó a kapcsolatom velük, de néha az idegeimre mennek,főleg mikor anyám megsérődik egy semmiség miatt is és durcáskodik. Egyedül akarok élni de félek sokáig nem lesz ez. Előre is köszönöm, ha ezt valaki elolvasta, csak ki kellett adnom magamból. Tanácstalan vagyok. Nevet is akarok változtani, mert végigszenvedtem 8 általánost ezzel a gúnynévvel. Depreszsió is néha beköszönt, van amikor nem de legtöbbször alig van kedvem bármihez. 23L.



2020. júl. 30. 06:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/131 A kérdező kommentje:
Ja még kimaradt, hogy napközben állandóan ki be jön valamelyik, hogy kell ennivaló, nézd meg milyen cuccot hoztam, és állandóan szinte. Sőt a lomok is már gyűlnek itthon. Alig férünk el de nagyim szerint ezek kellenek áh sose tudhatod mikor kell. Na ez az én házamban tuti nem lesz. Mindent kiterveltem, hogy hol fogok házat venni, főváros is közel van hozzá így munkakeresés nem lesz gond ott. Sőt az a hely szinte az enyém volt, imdáátam azt a helyet. Gyerekkoromat ott töltötem, de sajnos pénzhiány miatt eladtuk a nyaralónkat, pedig a nagyim még az unokát is levitte volna ha lenne majd...De eladtuk. Persze nekem nem volt beleszólásom, azóta is hiányolom azt a helyet a frisseséget. Ezért is tervezek visszamenni oda. Nyaraló nélkül, itt ragadtam a fővárosban pesten. Minden megváltozott. Imádtam a nyaralónkat, de megértem azt is hogy nem tudtak gondozni, meg kellett a pénz. de bennem megtört valami akkor. :/
2020. júl. 30. 06:14
 2/131 anonim ***** válasza:
96%
Elköltözöl egy albérletbe és oda olyan bútort teszel, amilyet akarsz
2020. júl. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/131 anonim ***** válasza:
63%
En csak a felet olvastam el, de a rokonaid szerintem elmebetegek, te meg idiota vagy, ha hagyod. Bocs, de 23 evesen nem kell engedely, ha nem kell a szekreny, kibszom apa / anya segitsege nelkul vagy felrakom az internetre, eladasra, a szobafestoket ki tudod hivni egyedul, telefont el tudsz menni egyedul venni es laptopot is (50 ezerert milyen telefont, plane laptopot veszel, LOL), egyik dologba sem kell beavatni SENKIT.
2020. júl. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/131 A kérdező kommentje:
De sajnos kell. Mert egy csomót kifizettek érte és én meg nem dobhatom azt a kukába. Egy rokonom van. Albérlet kizárva. Igazad van, de mégis azt ordítottam rám, hogy MAJD HA SAJÁT LAKÁSOD LESZ OTT AZT CSINÁLSZ AMIT AKARSZ. mintha ez nem lenne az ÉN saját szobám...
2020. júl. 30. 06:35
 5/131 anonim ***** válasza:
91%

3!


De, kell engedély, mivel nem az ő tulajdona.

2020. júl. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/131 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell ahhoz saját lakás, hogy elkoltozz. Felnőtt ember vagy, ott laksz, ahol akarsz. Csak rajtad múlik, hogy akár már ma megszervezed-e, hogy a következő éjszakát máshol töltsd, senki máson.
2020. júl. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/131 anonim ***** válasza:
78%

"....MAJD HA SAJÁT LAKÁSOD LESZ OTT AZT CSINÁLSZ AMIT AKARSZ. mintha ez nem lenne az ÉN saját szobám..."


Nos, a te saját szobád az a szüleid tulajdona, te csak használod. 23 évesen szívességi lakashasznalonak minősülsz és nem, nem festheted ki, ha nem engedik. Az ő tulajdonuk.

2020. júl. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/131 anonim ***** válasza:
96%
Albérlet lesz a megoldás :)
2020. júl. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/131 A kérdező kommentje:
3-as a rokonom csak segít a telefonos uggyel nyilván egyedül vnnem meg majd. Szobafestést egyedl is elintézném, mert már csináltam ilyet régebben. Köszi hogy idiótának hívsz, ugy hogy nem is ismered nagyon a családi körülményeimet, könnyű leidiótázni egyeseket csak mert félnek kiállni magulkért igaz? mellesleg már az is az agyamra megy mikor anyám magában susmorog és beszél, mintha beteg lenne. látszik, hogy nem az egészet olvastad el. pedig nem véletlen írtam ennyit és csak annak aki végig olvassa. Sajnos van beleszólásuk. Max a szobát kitudom festeni, de többet nem tudom mit tegyek hogy ne menjek tönkre idegileg. Nagyim is folyton gyűjtöget minden szemetet felhoz ami még büdös is de hiába szólok nem érdekli.
2020. júl. 30. 06:41
 10/131 anonim ***** válasza:
91%
Megegyszer: nem teheted ki a bútorokat és nem festheted ki a szobát a szüleid engedélye nélkül, mert nem a te tulajdonod. Ha iylen xar anyáddal élni, akkor fogod a cuccod és elköltözöl.
2020. júl. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!