Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fáj nevelő anyámnak ha...

Miért fáj nevelő anyámnak ha pénzt kapok és mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak. Én anyukámmal éltem 13 éves koromig aztán aouhoz és az új feleségéhez költöztem mivel anyu munkát kapott külföldön.

Mivel kellett 2-3 hónap hogy anyu el tudja rendezni a dolgokat hogy magával vihessen ezért költöztem apuhoz a tanév végéig. De mivel nem szerettem volna menni ezért maradtam. Apu azt mondta elférek,nem zavarok örül hogy ott vagyok.A felesége nem így gondolja,de más elött jó pofát vág hozzá de velem érezteti hogy nem oda tartozok.


A kérdés ami miatt irok az,hogy anyu fizet apáméknak gyerektartást 200 eurot plussz nekem is küld zsebpénzt 50-100 eurot.

Mivel apámnak nincs bankszámlája ezért a nevelőanyáméra érkezik.

Csakhogy évek óta nem látok a zsebpémzből szinte semmit. Ha szolok miatta anyunak,nevelő anyám letereli azzal hogy nem adja oda egybe mert elköltöm hülyésegre.

Jó,ha havi 2-3000ft-t ad belőle.


2020. aug. 5. 06:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már apádnak réges rég rendezni kellett volna.
2020. aug. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj bele, hogy nyisson neked számlát. Anyádnak meg szólj, hogy ne küldje a pénzedet amíg nem lesz saját számlád.
2020. aug. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyittass apáddal egy junior számlát
2020. aug. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Adja csak oda, ugyanis amit tesz, az lopás, fel lehet jelentve bűncselekmény miatt.

Junior szlád lehet.Legyen is.

Nem a mostohád kap zsebpénzt anyudtól, hanem TE.

2020. aug. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%
Anyukádnak mondd meg hogy a nevelőanyád puszta kedvességből elsikkasztja a neked szánt pénzét. Nyiss saját számlát, vagy a legegyszerűbb az lenne, ha odaadná készpénzben.
2020. aug. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Apám reggeltől estig dolgozik. Nem ér rá számlát nyitni nekem.

Ha apámnak szolok elintezi azzal hogy most kaotam ruhat cipőt-kinaiból-iskola kezdés van,pizzát ettünk... ezeket mind anyámnak kell állnia?? Nem emlékszem hogy a apám a minimális gyerertartáson felül adott volna vmit. Pedig vállalkozóként sokszor milliós fizetése van.


Most szerettem volna venni normális cipőt meg ruhákat es 1 laptopot. Kértem is pénzt,de a válasz az volt h évek óta ők etetnek ruháznak mit gondolok anyám küld erre mind pénzt?

Mikor mondtam hogy igen,odáig fajult a dolog hogy nevelő anyám azt mondta leveszi rólam a kezét takarodjak ahova akarok,anyám után... a vita odáig fajult hogy azt mondtam be fogom perelni ha nem kapom meg azokat a pénzeket amit anyám küldött nekem és hogy nagyon remélem el tud vele számolni hol van.

Anyut nem akarom ezzel idegesiteni így is ki van már szegény. Március óta nem tudott haza jönni,a munkahelye nem engedi. Ha utazik ki rugják.


Apám meg nem tud mit mondani,nevelő anyám kezeli a pénzt a családba. Simán elhiszi hogy elköltötte rám és azért nem kapok pénzt mert ém baromságokra elszorom.


15/L

2020. aug. 5. 07:34
 7/26 anonim ***** válasza:
24%

Junior számla nyitáshoz kell az apja is ha még nem 18 éves.és akkor mostoha anya is megtudja,hogy új számlát nyitott,stb .

De ha elmúlt 18 éves akkor már nyugodtan egyedül is nyithat számlát és utaltathatja oda zsebpénzét.

2020. aug. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Utolo: Ha az anyuka külföldön dolgozik akkor nehezen tudja a gyereknek MO-on odaadni készpénzben a zsebpénzt!
2020. aug. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
33%

Imádom, amikor kiderül egy kérdésről, hogy kamu.

Apad vállalkozó milliós bevétellel, de nincs bankszámlája.....

2020. aug. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nem kamu. A vállalkozásnak van számlája de mint magánemberként nincs. Egyet használnak a nevelő anyámmal. Ha pénzt akar levenni elkéri a kártyát a feleségétől
2020. aug. 5. 07:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!