Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ehez hasonló vagy ilyen...

Egy ehez hasonló vagy ilyen családban felnött gyerekböl lesz valaha (mentálisan/leliileg) egészséges felnött?

Figyelt kérdés

Pszichologus ide vagy oda, egy ilyet fel lehet dolgozni, most oszinten?


[link]


2020. aug. 5. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Talán. Ha találnak egy férfit aki nagyon szereti őket, és mellette rendszeresen járnak pszichológushoz.
2020. aug. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos nem.
2020. aug. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%

Csak akkor ha nem nyúltak drogokhoz, alkoholhoz és igen két kulcs van: kiszakadni a jelenlévő közegből teljesen-szinte nulla vagy alig kapcsolattartással és

egy normális partner. A pszichológus semmit nem ér, mert az ember beszélgetni bárkivel tud, a problémáit viszont neki kell ledolgozni, feldolgozni és megoldani és egy ilyen személy csak a pénzét szedi el, mást amúgy sem tud..

2020. aug. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Sztem ezt nem lehet feldolgozni, ezen se szakember, se egy társ nem tud segíteni. Az ilyen mértékben bántalmazott emberek orokke bizalmatlanok maradnak, és mindig megmarad ez a trauma.
2020. aug. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

*Sztem ezt nem lehet feldolgozni


Fel lehet, de idő, és stabilitás elengedhetetlen hozzá.

2020. aug. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
A cikkben szereplő férfi feleségét ugyan annyi büntetésre ítélném-ugyan olyan bűnös, mint az apa.
2020. aug. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen feldolgozni, de a többségnek soha nem fog sikerülni. Egyrészt kell hozzá megfelelő érettség, megfelelő háttér, társak, barátok, munkatársak. Illetve nem 1-2 év, hanem sokkal több.


Szerintem az elsődleges ok, amiért sosem fogják tudni feldolgozni, hogy az "agresszor" mindig ott marad. Hiába kerül börtönbe, pár év, max 10 év és szabadul. Ott lesz, éli világát.


Nekem ennyire durva apám nem volt, de folyamatosan lelki terrorban tartott minket. Első lépést a normális élet felé az ő halála adta meg. Egyszerűen felszabadultam, mert tudtam, hogy nincs többé.


Ezt a "nincs többé" érzést sokan mesélték már. Ismertem olyat aki bőven 50-60-as és azt mondta, felnőtt korában is csak akkor tudott felszabadulni lelkileg, amikor meghalt a szülő. Hiába nem látta már évekig...

2020. aug. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!