Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a nővéremmel...

Mit tegyek, hogy a nővéremmel jobb legyen a kapcsolatom?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, aki 21 éves. 3man lakunk együtt: anya, én, és ő. Másfél évvel vagyok fiatalabb nála. Nem igazán jó a kapcsolatunk, nagyon sokat szoktunk veszekedni. Annyira akaratos és önző. Ha szeretne vmit tőlem (pl. ruha), mindig meg kapja, de ha én kérek vmit, akkor egyből jönnek csak a kifogások. Állandóan megbánt olyan dolgokkal, mint pl. h nagy a fenekem, és más megjegyzéseket is tesz. Nagyon bánt ez az egész, másoknak olyan jó testvéreik vannak. Nem tudom elképzelni mi lesz a közeljövőben, de ha így folytatjuk...

Megbeszélni vele semmit nem lehet, és még ő van felháborodva, h a több hónapos kapcsolatomról sem számoltam be neki. Kérlek segítsetek, és adjatok tanácsokat.

19L


2010. aug. 4. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Talán túl sértődékeny vagy, ő meg önző. Nekem is rendszeresen mondják, hogy nagy a seggem, és? Azért ettől nem dől össze a világ és nem sértődöm meg, ha nagy, hát nagy, ha nem nagy, de ő úgy látja az ő dolga, ilyeneken ne bántódj meg. Közeledj felé, mesélj neki dolgokat aztán ha nem hajlandó végighallgatni, akkor mondd meg, hogy ezért nem mondasz neki soha semmit és hogy ha így viselkedik nem adsz neki ruhát. Mindezek után pedig béküljetek ki :) Meglátod menni fog :)
2010. aug. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ezen én is gondolkoztam már. Csak az a helyzet, hogy nem mindegy hogyan teszi azt a megjegyzést felém, ha rosszindulattal, akkor természetesen rosszul esik. Egyáltalán nem vagyok az a sértődékeny tipus.

És azt komolyan gondoltam, hogy vele nem lehet megbezsélni semmit, szerintem kiröhögne, ha odaállnék elé:).

2010. aug. 4. 10:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor írd le neki, mondván nem volt időd elmondani :) Hátha veszi a lapot. Ha meg rosszindulatból mondja a megjegyzéseit, engedd el a füled mellett, akkor befejezi, valószínű nem vérig akar sérteni, csak szekálni, te meg kapsz rá :) Ez az egyetlen ellenszer :)
2010. aug. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdekes , hogy szinte egyidősek vagytok, mégsem jöttök ki egymással... nekem 9 évvel fiatalabb a Hugim, és imádjuk egymást ( ő 18 én 27) , el sem tudom képzelni, hogy valaha is egymás ellen legyünk! Sajnálom, hogy nálatok nem így van, de ha nem is ilyen szoros kapcsolatot, de ennél jobbat biztosan el tudtok érni, csak akarni kell, és beszélni-beszélni....
2010. aug. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!