Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom majd a gyerekem...

Hogyan tudom majd a gyerekem apjától a gyerektartást igényelni? Nem vagyunk beszélő viszonyban az apával, a gyerekről tudni sem akar. Nem kíváncsi ránk. Ennék ellenére szeretném ha az apja nevét kapná. Hogy lehet ezt elintézni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
A gyerektartást vonasd le a fizujából, az apasági nyilatkozatot meg nem tudod kierőszakoni úgysem, ha ő nem akarja.
2010. aug. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Bíróságon,bekell bizonyítani hogy ő az apja és akkor a nevére irathatod és követelheted a gyerektartást is.


Személy szerint én nem adnám a gyerekemnek az apa nevét ha még csak látni sem akarja:-S

2010. aug. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vagy tesz egy apasági elismerő nyilatkozatot vagy ha ezt nem akarja, akkor apaság megállapító pert indítasz a bíróságon, megjelölve őt apának.
2010. aug. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Polgári peres úton. Beadod a kérvényt a lakóhelyed szerint illetékes bíróságra a tartásdíj igényedről. Ne felejtsd el az apuka összes személyes adatát megadni. Hogy a nevét bírósági úton kérheted e, nem tudom. De hogy őszinte legyek, ha nem kíváncsi a gyerekére, nem igazán jó ötlet. Én ha annó tudtam volna, hogy le se fogja .... a gyerekét, akiért annyit könyörgött, hogy legyen, nem engedtem volna hogy aláírja az apasági nyilatkozatot. Most könnyebb lenne...
2010. aug. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
tartásdíjat még nem tud igényelni, mert még nincs meg az apa. először apaság megállapító pert kell kezdeményezni, esetleg keresetet kiterjeszteni a tartás díj megállapítására is.
2010. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha gyermektartásdíjat igényel, ahhoz meg kell enveznie az apát és be kell mutatnia az apasági nyilatkozatot is-ha nincs, akkor egyértelműen kérnie kell az apaság megállapítását is. Legalábbis nekem egyértelmű volt, bocsánat.
2010. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
envezni-az nevezni lett volna :D Pedig úgy tudtam tudok írni.... Amúgy itt jogászok adnak tanácsot: [link]
2010. aug. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Milyen adatait kell tudnom az apának? Pontos lakcímet ha nem tudok attól még indíthatok pert?

Nagyon szeretem a gyerek apját még mindig, de igazatok van jobb lesz ha nem kapja az apja nevét.

2010. aug. 4. 19:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Személyi adatok: Neve, anyja neve, születési ideje, helye, állandó lakcíme. Hát, ha a címét nem tudod, nehéz lesz...Hova küldjék neki az idézést? Bár van olyan, hogy hirdetményi idézés - vagy , de nem hiszem hogy ilyen esetben is használható....Kérdezd meg a Jogi fórum-on, vagy a lakóhelyed szerint illetékes gyámhivatalnál. De jól értelmezem, hogy a gyerek még nem született meg? Addig amíg meg nem születik, addig semmit nem tudsz intézni.
2010. aug. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, hogy az apának lesznek jogai a gyerekkel kapcsolatban. Pl lakcím megváltoztatása, neve megváltoztatása, beiskolázás...
2010. aug. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!