Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végső esetben megpróbálnátok-e...

Végső esetben megpróbálnátok-e anyaként, hogy apának adjátok a szülői felügyeleti jogot?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 4 év kapcsolat után, 5 hónapos terhes voltam, amikor apuka rájött, hogy ő még "nem élte ki magát". Az egész személyisége teljesen megváltozott. A következő 4 évünk arról szólt, hogy ő otthagyta a jól kereső munkahelyét, és indított egy céget, amivel az elejétől napjainkig annyit keresett/keres, hogy Ő EGYEDÜL éppen ne haljon éhen. Tehát én vállaltam el mindent, amit gyerek mellett tudtam, tartottam rendben a lakást, kislányunkat intéztem/neveltem. Mindezek ellenére mégis én voltam mindennek lehordva, soha semmi nem volt elég jó. A gyerekünkkel ő is sokat játszott (csak a játék, kötelesség, anyagi hozzájárulás nulla). Ezt a helyzetet megspékelte azzal, hogy kiderült, hogy megcsal...és nem is az volt az első alkalom/nő. Nálam ez volt az utolsó csepp a pohárban, és mivel a lakás amiben éltünk 100 %-ban az enyém volt, ezért neki kellett mennie.


A következő időszakban különösen sok időt töltött a lányunkkal, mivel a szüleitől kapott egy nagyobb összeget és így nem kellett annyit sem dolgoznia. Az apa-lánya találkozások azzal teltek, hogy végig azt ecsetelte a gyerekünknek, hogy: "Nézd meg, anyád tönkretette az életem, azért nem élhetek veletek", "Anyád, egy k*rva, van valakije, és azért kellett elmennem", "Szomorú vagyok, amikor nem vagy velem, anyád tönkretett"....stb. A találkozások idejét és visszahozatal helyét, mindig össze-vissza változtatta. Világvégi címekre akart elküldeni, hogy odamenjek a lányomért. Ha nem mentem, mert éppen munkaidőben voltam...akkor tovább mondta a gyerekünknek, hogy "Anyád ennyire sem képes érted. Nem szeret. Bezzeg én..."


Most ott tartunk, hogy van egy bírósági végzésünk, amit apa persze nem tart be. Pont annyit találkozik a gyerekkel, hogy a lányunk gyűlöletét, mi szerint én tönkretettem az apja életét fenntartsa. Azóta eltelt 1 év és nekem új párkapcsolatom lett. Tényleg remek életünk lehetne. Rengeteg közös programmal, anyagi stabilitással, nyaralással, otthon töltött önfeledt játékkal, de így ez teljesen ellehetetlenedik. A lányom teljesen elviselhetetlen. Utál velünk lenni. Pl. Még a vírus előtt lefoglaltam egy utazást, ami előtt az apja egy nappal elvitte, és a lányom ordított hogy nem akar velem jönni, inkább az apjával, aki a haverja picike szobájában lakik. Ott tartunk, hogy a legjobb közös programokon is sír, hogy gyűlöl velem lenni. Előre rohan, vagy csak simán nem szól hozzánk. Mindenkinek kitalált storykat mesél arról, hogy én a buszon hagytam (mindenhova kocsival megyünk), stb. Nem kommunikál velem érdemben, kérdéseimre nem válaszol. Párom már azon gondolkozik, hogy elhagy minket, mert nem bírja elviselni, hogy a gyerekemnek nincs egy kedves gesztusa felénk. Napi program, hogy a közös vacsikészítés közben hallgatjuk, hogy párom költözzön el, és az apukája jöjjön vissza. Többet megtenni nem tudok. Szeptembertől új programunk lesz a pszichológus. Nekem is, a lányomnak is, mert idegileg kezdek teljesen leépülni, a gyerekem visszafelé fejlődik roham tempóban. Összefüggéstelenül beszél, stb.


Számomra ez egy olyan helyzet, amikor nem tudok többet megtenni a gyerekemért. Soha egy rossz szavam/szavunk nincs se a lányomra, amikor így viselkedik, se az apukára. Mindent megveszünk, rengeteg programot csinálunk és foglalkozunk vele, de apát tekinti a CSODÁNAK, aki az ingyen lakhatása ellenére is éppen, hogy megél. A gyerekével való láthatásra rászervezi a munkát, mert hétköznap a haverjaival van. Ordibál, káromkodik, a gyerek mellett dohányzik, stb....és én ezzel nem versenyezhetek.


A bíróság szerint nem tilthatom az apával való kapcsolattartást, így ez a helyzet állandó lesz.


Végső elkeseredésemben, felmerült bennem az a gondolat, hogy mi lenne, ha apuka nevelné a közös gyerekünknek, és nekem lenne csak hétvégi láthatásom? Lassan úgy érzem, hogy csak én állok mindenki boldogságának útjába.


Viszont rengeteg félelmem van ezzel kapcsolatban. Mi van, ha apukának megtetszik ez a helyzet, hogy én fizetek neki gyerektartást+családi pótlékot is ő kapja, a gyerekkel meg szinte nem kell foglalkoznia, mert átsétál a suliba, aztán nézheti egésznap a mesét. Eszik néha egy kuglofot, mert csak az van otthon, nem kell lefürdeni, ha nincs kedve, elég ha, akkor fekszik le, ha éppen a sok mesenézés közben kidől stb...


Valami megoldás kell, hogy legyen erre a helyzetre, mert lassan ott találom magam, hogy teljesen egyedül vagyok a gyerekemmel, aki naponta 57-szer mondja el, hogy tönkreteszem az életét. Szerintem 1 év se kéne a totális depressziómhoz.


Ötleteket várok!



2020. aug. 22. 14:41
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%
Költözzön csak az apjához. Majd mikor a hős fater rájön, hogy bizony a gyerektartás önmagában nem elég és költeni kell rá, hogy ki kell pucolni a szrt utána wc-ben, hogy enni kell neki adni, hogy majd az iskolában tanulni kell vele, akkor rá fog jönni, hogy ő nem kér ebből az apaszerepből. Nem mellesleg azt is kizártnak tartom, hogy a haverja odaengedné a gyereket, ha meg nem tud megbízható lakhatást biztosítani, nem fogják nekiadni a felügyeleti jogot. De ahhoz is jogod van, hogy a gyámügyhöz fordulj, ha ő fogja nevelni és azt látod rajta, hogy elhanyagolja.
2020. aug. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
55%

Hány éves most a gyerek?

Én nem adnám egyébként, mert akkor örökre elveszted. És akkor ha később xar lesz neki, az is a te hibád lenne, mert akkor meg azt fogja a fejedhez vágni, hogy az apjának adtad és cserben hagytad.

2020. aug. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
93%
Hány éves? Amúgy nyugodtan mehet az apjához. Mindketten boldogabbak lesztek úgy, a kisasszonynak ott lesz a semmirekellő apja, te pedig élhetsz stresszmentesen.
2020. aug. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
44%

A lányotok még nem dolgozta fel, hogy széthullott a család, minden vágya, hogy újra egy család legyetek. Valószínűleg egyébként, egyikőtök se dolgozta föl teljesen a válást. A gyerek kitalált egy módszert, amivel helyre tudja hozni, a te hibádat, ami persze nem a te hibád, és nem is tudja helyrehozni, de ezt sokáig nem fogja belátni. A pszichológus bevonása nagyon jó ötlet, hosszabb távon mindenképp segíthet. A gyermek elhelyezésének megváltoztatásával én még várnék, és ezt nem is ígérném be a gyereknek. Várd meg, amíg a pszichológus kicsit rendbe szed benneteket, néhány ülés után, már tőle is fogsz tanácsot kapni.

Egyébként végső esetben mehet az apjához, ilyen helyzetben mégis csak a gyermek érdeke az első.

2020. aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanmár, apuka nem akarja a gyereket nevelni. Amúgy hány éves a gyerek?
2020. aug. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Én is kíváncsi lennék hány éves az a gyerek
2020. aug. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy igen, legközelebb amikor apuka jön érte, mondd hogy úgy döntöttel, a királylány hozza költözik. Mindezt úgy, hogy a gyerek is hallja. Apuka azonnal kifogásokat fog keresni, miért nem lehet.
2020. aug. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
19%

Neked miért ilyen a kapcsolatod a gyerekkel? Ordít az írásodból-függetlenül apuka műsorától-hogy a gyerekkel gyakorlatilag az ellátásán kívül, amit az új kapcsolatodból kapsz, semmilyen más kapcsolatod nincs. Ezért van az, hogy a gyerek még az egy szobába is boldogan menne, csak ne kéne veletek otthon lenni.

Szóval szerintem addig apukát ne savazd, amíg erre nem válaszolsz, mert nagyon komoly dolgoknak kell ahhoz lennie, ha egy gyerek ennyire el akar vágyni egy olyan jónak mondott közegből-mint amit te itt felvázolsz az új kapcsolatod mellett.


Nos?

2020. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
80%

Hát, nem tudom, de hogy fura, az biztos!

Engem csak 1x akart a volt férjem és az anyósom eláztatni de a gyerekem 7 évesen úgy kiborult rajta, hogy soha többé nem akart találkozni velük.

2020. aug. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
97%

Az apa nem akarja nevelni a gyereket csak neked akar rosszat !!!


Gyamugy es kerd a felugyelt lathatast!

Birosag es kerd a lathatas ujraszabalyozasat!

A gyereket vidd pszihologushoz!

2020. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!