Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig jár a gyerektartás?

Meddig jár a gyerektartás?

Figyelt kérdés

Fiam decemberben lesz 18 éves, eddig az édesannya fizette a gyerektartást minden hónapban. A helyzet hogy abbahagyta a sulit 3 hónapja és nem tanul már, nem is dolgozik. 3 hetet dolgozott azóta csak. Tényleg nem jár már a gyerektartás 18 éves koráig így se hogy még nem dolgozik?

köszönöm a válaszokat


2008. nov. 27. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom hogy addig jár a gyerektartás amíg nappali tagozaton tanul a gyerek,de 18 éves koráig mindenféleképpen. De hallottam már olyat is,hogy ha az iskolát a gyermek befejezte,demég nincs 18 éves nem kötelzik a külön élő szülőt a további fizetésre.

Különben én is szívesen várok erre a kérdésre válaszokat,engem is érint a dolog:):)

De ezt az oldalt csak ajánlani tudom. www.jogiforum.hu

2008. nov. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

szia!

Beszéltem egy ügyvéddel és azt mondta ha dolgozik ha nem akkor is jár 18 éves koráig a gyerektartás. Tehát a fiam most elment szeptemberben dolgozni, de 18 éves csak decemberben lesz. Ezt a gyerektartást amit szeptembertől decemberig fizet nem követelheti vissza, mert jár.


Remélem segítettem

2008. dec. 1. 11:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Akkor ha nem fog suliba járni nálunk a párom gyereke akkor is kell fizetnünk míg be nem tölti a 18-at?
2008. dec. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták igen!
2008. dec. 3. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!