Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom a családomat, de még...

Utálom a családomat, de még nem tudok elköltöni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egyre durvább a családom viselkedése Folyamatosan hangosan beszélgetnek, hajnalok hajnalán ordibálnak, mindehol gyűlik a szemét, koszos a wc, a kád. Mindig engem csesztetnek, hogy hozzál már egy csomag vizet, menjél már el a gyógyszertárba, csináld ezt és csináld azt erre meg egy nyomorék köszönömöt se hallok vissza. De olyan hangon utasítanak, mint egy kutyát komolyan. Rokonom is folyton beleszól abba, hogy mit vegyek és mit ne, mit dobjak ki a szobámból és mit tartsak meg. Mintha nekem nem lenne itt saját akaratom. Minden tele van lommal és kacattal. Annyira negatívak néha. Anyám ráadásul idegbeteg néha, magában mérgelődik és beszél, néha hozzám vág dolgokat. Nagyim meg kamuzik össze vissza mit mondtam. Évek óta keresek rendes munkát, de nem találok. Szerintem ez szúrrja a szemüket, de ha nem találok jelenleg akkor sokat nem tehetek a családi tevékenységek mellett. Már néha sírok itthon, hogy nem hagynak békén. Bármilyen ötletet mondok nekik, akár rokonomnka mindig beleszólnak és nagy negativitással le ráznak. 21 éves létemre már szeretnék különköltözni de anyám szerintem besokallna, mert mostanában elmegyek barátnőmhöz elleni, és mindig szólok, hogy vagyok de mind a 2 alkalommal hívogatott és smst írt, hogy hol vagyok mintha süket lenne. Múltkor is 3 nemfogadott hívásom volt tőle, pedig megmondtam mikor és hol leszel és mikor érek haza. Mintha gyerekként kezelnének még.Mit tanácsoltok, hogy húzzam meg magam? Lelkileg ha ez így megy sokáig ki fognak készíteni. Kevés pénnzem van jelenleg, próbálok minnél hamarabb munkát keresni, csak hogy elmenjek innen végérvényesen. Régebben mindig imádtam őket,de mostanában már utálom őket, mindet.



2020. szept. 4. 06:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
Hogyhogy nem találsz évek óta munkát? Folyamatosan csak a munkaerőhiányról beszélnek már évek óta, ha ennyire elviselhetetlen otthon, akkor gondolom bármilyen munka megteszi, ami ahhoz segít hozzá, hogy végre megszabadulj tőlük... bocsi, de én ebből jelenleg csak a panaszkodást szűröm le, tenni meg nem teszel semmit. Ne csak próbálj minél hamarabb munkát keresni, hanem csináld is rendesen.
2020. szept. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%

Azért viselkednek veled gyerekként, mert egyrészt hagyod, másrészt, gyerekként viselkedsz. Jelenleg ők tartanak el, hisz nincs munkád, így jogos, ha elvárják, hogy te menj a boltba és takaríts állandóan... Az írod évek óta próbálsz rendes unkát találni, és mihamarabb szeretnél elköltözni. Akkor vállalj el olyan munkát is amit amugy nem szeretnél, még akkor is ha nem fizet jól. Ha nem futja egy albérletre, akkor csatlakozz másokhoz és vegyetek ki közösen egy albérletet vagy sokan hirdetnek csak szobát is. Mindig van megoldás. Igen sokszor nehéz megoldások, amikért tenni kell, küzdeni kell. De ilyen az élet. Valamit valamiért.

Ha kell menjél el takarítani, vagy gyorsétterembe, bárhová ahova felvesznek. És teremtsd meg a saját kis életed.

Addig is ameddig pedig otthon élsz, a lehető legkevesebbet legyél otthon, és amikor otthon vagy igenis segíts be amennyit csak tudsz, hisz jelen helyzetben a családodban, bocsi a kifejezésért, de egy élősködő vagy.

Azt pedig, hogy hagyod, hogy beszéljenek veled rokonok, hát légy felnőtt, ha nem szereted ha gyerekként kezelnek és állj ki magadért.

Hidd el, én is átéltem, és pont ugyan azt csináltam, amit most neked javasoltam, ezerrel dolgoztam, bármit, ahova tudtam menni, volt hogy 12 óráztam egy gyárban, csak hogy mihamarabb elköltözhessek, mikor otthon voltam, meg behúztal fülem farkam, hogy kevesebb legyen a vita. Ja és persze mindent megcsináltam szó nélkül, vásároltam és takarítottam, hisz épp egy eltartott voltam.

Igen, csomó jófej, segítőkész szülő van.. Nekünk nem olyan jutott...na bumm, hát ez van, ha sírdogálunk sem fog semmi változni. Tenni kell azért, hogy változást érjünk el az életünkben.

29/L

2020. szept. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%

Ki kell lépned a komfortzónádból!

Olyan nincs, hogy egy 21éves ne találjon semmiféle munkát!

Ha a kifogásokat gyártod, hogy ilyen v. olyan melóhely miért NEM jó neked, akkor soha nem is lesz munkád!


Menj el a legközelebbi munkaerőkölcsönző céghez, és már másnap beállhatsz dolgozni oda, ahová kiközvetítenek.

2020. szept. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
81%
Hát, ha évek óta eltartaná magát velem a gyerekem, mert se nem tanul, se nem dolgozik, nekem is szúrná a szemem. A minimum az lenne tőle hogy viszi a háztartást, és nem tőlem várja el még azt is, amellett hogy eltartom.
2020. szept. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm aválaszokat! tényleg élősködő vagyok, de jelen esetben sok választásom nincs. Megprobálok kevesebbet itthon lenni, ezért is szoktam átmenni a barátnőmhöz. Megteszek mindent, hogy lelépjek. Ma fel is vetettem nekik a lakás témát és útbaigazitottak. Miként és hogyan lett nekik is ház. Szóval már haladok. :) kis lépésekben.
2020. szept. 4. 08:26
 6/25 anonim ***** válasza:
78%

Rémes terrorcsalád az ahol abc-be küldenek meg gyógyszertárba. Komolyan mondom Jézus szenvedései sem voltak ehhez foghatóak.


Sok a szemét? Takaritsd fel. Piszkos a kád? Súrold ki. Ha nincs munkád akkor az idődbe belefér.

2020. szept. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%

Olyan nincs, hogy nincs más választásod!

Tán szefós vagy, vagy esetleg súlyosan mozgáskorlátozott????

De hisz a barátnődhöz át tudsz menni - akkor dolgozni is el tudnál menni!!!

Ha akarnál...

De neked kényelmesebb az, hogy parazita módjára élsz, és még szidod is azokat, akiknek a vérét szívod!


Elképesztő!

2020. szept. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%

Ne a lakástémát vesd fel, ne az érdekeljen, hogy miből lett a ház! Most inkább takaríts, söpörj, törölgess, ismerkedj a porszívózás rejtelmeivel, pucolj vécét.

Pihenésként elküldhetsz pár életrajzot cégeknek.

2020. szept. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
2020. szept. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%
"de anyám szerintem besokallna, mert mostanában elmegyek barátnőmhöz elleni," - Hát ezen én is besokallnék, ha elleni idegenekhez járnál. :D
2020. szept. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!