Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beszélgetés elhunyt szerettein...

Beszélgetés elhunyt szeretteinkkel. Mit gondolsz erről?

Figyelt kérdés

Egy hete hunyt el édesapám aki pótolhatatlan számomra, kimondhatatlanul szeretem. (Direkt jelen időben írtam.) Azóta minden nap beszélek hozzá. Elmondom neki, hogy hiányzik, hogy pótolhatatlan, azt is elmondom, hogy mi történik velem mostanában, meg hogy mik a terveim a jövőben. Nem reggeltől estig beszélek de a napnak egy szakaszában ha jobban ráérek és ennek szükségét érzem, beszélek hozzá. Tudom, hogy (fizikailag) nincs itt de reménykedem benne, hogy hallja. Szerintetek ez normális vagy szerintetek megőrültem? Egyáltalán, amikor arról van szó, hogy beszélgetünk az elhunyt szeretteinkkel, meddig lehet ezt? Akár minden nap éveken keresztül? Vagy az már elmebetegségnek számít?

Amikor ti beszéltetek valakihez aki elhunyt de szerettétek nagyon, nektek volt olyan érzésetek, hogy hallja amit mondotok neki? Nekem nem minden alkalommal de előfordult, hogy úgy éreztem, hall minden szót amit mondok. Mintha néha erősebben éreztem volna a jelenlétét, máskor nem annyira. Olyan is előfordul, hogy nem beszélek éppen hozzá de mintha tudnám, hogy lát engem. Ez valami érzés. Ez azt jelenti, beképzelem vagy ez nálatok is volt?



2020. szept. 22. 10:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen normális.
2020. szept. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%
Először is őszinte részvétem! Teljesen normális, ahogy érzel, ez a gyász egy fontos szakasza, segíthet átvészelni a jelenlegi sokkot. Nem őrültél meg, szerintem teljesen normálisak az érzéseid, hiszen még csak egy hete veszítetted el a hozzád legközelebb álló személyt, természetes, hogy még nem vagy kész elengedni. Kitartást kívánok a továbbiakhoz.
2020. szept. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonymousreview60 ***** válasza:
83%
Részvétem. Ebben a szakaszban teljesen normális. Ha később is beszélgetsz vele alkalmanként, de tisztában vagy vele, hogy már nem nyitja rád az ajtót, akkor sem kóros. Ha 1 éven túl is napi szinten előfordul, akkor kérj terapeutás segítséget!
2020. szept. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen nemcsak ebben a szakaszban normális, ezzel minden gyászoló így van.
2020. szept. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Kitartast.
2020. szept. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

A gyász 5 fázisa


1. Tagadás

2. Harag

3. Alkudozás

4. Depresszió

5. Elfogadás

2020. szept. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én apum lassan 4 éve halt meg.Mai napig beszélek hozzá.Őszintén szólva nem érdekel ki mit gondol erről.Minden ember más.Nálunk is erős volt a kötelék.Ha ez segít akkor miért ne.Ettől még senki sem bolond.Az tudja aki átéli hogy mi jó és mi nem neki.Teljesen normális szerintem.Igen én is sokszor úgy érzem hogy eljut hozzá amit mondok.
2020. szept. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem. A válaszra kb. a kérdésedhez kiírt kulcsszó: ráéreztél.

Nálad (és még nagyon sok embernél) ez is a veszteség és a gyász feldolgozásának kezdeti része, komoly lelki megpróbáltatás.

Mintegy "önvédelmi reflex".

Nem tudom, kik vesznek körbe, de jómagam eddig három "embertípust" tapasztaltam meg, amikor én kerültem ilyen helyzetbe.


Egyik, aki együttérzett velem, de mivel ismert engem, képes volt alkalmazkodni, tehát NEM kioktatni, mit hogyan tegyek.


A másik, aki bármi/minden módon próbált felvidítani, feledtetni, gyorsítani a lelki gyógyulást. Ők okozták a legnagyobb törést bennem, mert nagyon rosszat tettek a viselkedésükkel, de nem rosszindulatból tették.


A harmadik, aki közölte, hogy biztosan túl sok Investigation Discovery-t néztem.

Ezt a szellemi nívót nem esett nehezemre távol tartani magamtól, mintahogy egyéb krízishelyzetekben sem.


Ne hagyd, hogy olyanok tolakodjanak a magánszférádba, akik "bántanák" az érzéseid, de akiről tudod, hogy hasonlóképpen vélekedik a jelenlegi helyzetedről, azért ne mard el magadtól. Nehéz ilyen válságos időkben racionálisan gondolkodni, de ha nem veszíted el a kapcsolatot a külvilággal, nem zárkózol teljesen magadba, akkor "ideát" maradsz. Gyászt megtagadni nem szabad, csak az idő a gyógyír, de legyen türelmed magaddal szemben is.

2020. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Kerdesekkel teli ***** válasza:
92%

Eloszor is reszvetem, kitartast neked..az ido segiteni fog, enyhiteni a fajdalmad..

megha meg most nem is ugy tunik, de ez igy van..


Masreszt, hogy a kerdesedre is valaszoljak, szerintem ez egy normalis dolog, edesapam meghalt, mikor en meg kislany voltam, ahogy teltek az evek, egyedul is kijartam hozza a temetobe, elmeseltem neki a dolgaimat, gondjaimat, hogy epp mi bantott, mi tortent velem..ugy ereztem ez altal o is resze az eletemnek, ugy ereztem meghallgat..

es ez annyira megnyugtato volt szamomra, hogy miutan hazamentem, mindig adott nekem valami plusszt, konnyebb volt.

ebben szerintem nincs semmilyen abnormalis dolog.

2020. szept. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
Normális
2020. szept. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!