Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek költözzek albérlet...

Szerintetek költözzek albérletbe vagy tovább szenvedjek itthon?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon nem jó szemmel tekintek a családomra. Minden reggel undorral kelnek fel amit végig kell hallgatnom, minden apróság miatt engem hibáztatnak, főleg anyám azt magában beszél és mérgelődik. Sőt miután hazaér munkából állandóan azt hajtogatja, hogy "nem bírom tovább, fáj mindenem" és ezt nap mint nap. Semmi újat nem tud mondani. Mivel féltenek ezért elvárják, hogy este 9-re érjek haza mikor a barátosnőmhöz megyek lazulni. Ezt ilyen "szabálynak" mondják. Mostanában anyám valamiért mindig morog és magában beszél reggelente, és ezt kell hallgatnom. Már konkrétan idegesítenek a jelenlétükkel, pedig régebben semmi gond nem volt. 23 éves lány vagyok. Már kezdem érezni, hogy jó lenne már teljesen egyedül. Sajnos most nincs munkahelyem, de amint lesz és lesz elég pénzem akkor lehet elkéne mennem albérletbe, mert ha évekig még itt maradnék szerintem megőrülnék. Mit gondoltok? Lehet bebeszélem, de tényleg néha ideges leszek tőlük. Mit tanácsoltok? 23l

2020. szept. 23. 04:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
57%

Én kíváncsi lennék arra, hogy amíg a szüleid dolgoznak te mit csinálsz. Mert az lenne az alap, hogy akkor megcsinálod a házimunkát, takarítani egy héten csak egyszer kell, az is 1-2 óra. A mosás/mosogatás se nagy kaland. 2-3 naponta is elég főzni, ha olyat csinálsz, amiből nem csak egyszer lehet enni.

Esetleg ha anyud hazaért, engedj neki egy kád vizet, tegyél ki 2-3 gyertyát ez 3 perces érdemi munka. Ne adj isten ültesd le és masszírozd meg. Beszélgess vele egy kicsit, milyen volt a napja, mi miatt mérgelődik stb...

2020. szept. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
én itthon teszek veszek. nem vagyok semmirekellő, mijndent én csinálok hhelyettük is hogy egy rossz szavuk ne legyen.
2020. szept. 23. 15:45
 13/28 anonim ***** válasza:
54%

#12

És még mindig nem írtad le az okát, hogy miért vagy te ennyire féltve és burokban tartva! Mi a betegséged, ami miatt a teljesen hétköznapi, a mindenki számára ismert és természetes dolgok, tevékenységek nem jutottak el hozzád?

Van valami végzettséged? Dolgoztál valaha?

Addig míg ezeket nem írod le, addig senki nem fog tudni arra válaszolni, hogy költözz e albérletbe, vagy "szenvedj" otthon.

2020. szept. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
mert sajnos ők ilyenek és egyetlen gyerekuk vagyok...
2020. szept. 23. 16:12
 15/28 anonim ***** válasza:
68%

Alapvetően a felfogásoddal van a baj.

Te nem helyettük csinálsz meg dolgokat otthon, és nem tenni-venni kell, hanem ténylegesen minden házimunkát elvégezni!

Ha szorgalmas lennél, akkor nem lenne miért mérgelődni anyukádnak, mikor munka után hazaér!

23 évesen nem dolgozni, élősködni a családtagokon, és még te nem bírod?

Azt kérdezed menjél-e albérletbe?

Te nem tudod, hogy az pénzbe kerül?

Pénz pedig onnan lesz, ha elmész dolgozni!

2020. szept. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
15%

#3 Az igen. Ilyet még sosem láttam. Az kemény.


De amúgy mit várt hogy tizenöt évesen pont azt fogod fel enni amit mond. Nem értem ezt a logikát. Amúgy mindennap meg akarta mondani hogy mit vegyél fel?

2020. szept. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

Ez a probléma ebben az országban... Nem az első eset, rengeteg ilyet láttam már.

A fő probléma hogy nem egyszerű manapság saját lakást venni, mivel drága pláne így fiatalon nem. El kéne költözni természetesen hiszen ez az élet rendje. Dehát ebben a qrva országba semmi sem egyszerű.

2020. szept. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%
Ez a baj ebben az országban. Nem vagy egyedül minden másik fiatalnál ez a helyzet. Tudja is hogy el kéne menni, de nincs hová, ha talál is egy albérletet az egész fizetése rá megy... Patthelyzet. Szomorú hogy ilyen országban élünk. Egy fedél a feje fölé mindenkinek járna szerintem de úgylátszik manapság ez luxus.
2020. szept. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Yoda m. ***** válasza:
15%

Kedves Kérdező!


Látod... ahány válaszadó, szinte annyi vélemény. És azt is láthatod, hogy alapvetően két táborra oszlanak:

Az egyik, amelyik téged von kérdőre... ahol Te vagy a hibás... a násik meg anyádat, vagy más külső tényezőt (pl. az országot) vonja kérdőre, más szóval teszi felelőssé, hogy miért ilyen sza. a helyzet.

Én meg csak annyit mondok, hogy valóban... ennyi kevés információ alapján szinte lehetetlen bölcs választ adni.

Annyit azonban mondhatok, hogy valóban rengeteg problémát szül az, aki egy családban egyetlen (félteni való!) gyermeknek ad életet. Megtapasztaltam magam is.

Tehát jól látod a probléma gyökerét. Ma, amikor már unokámmal játszok, eszembe jutnak azon kicsikori élményeim, amelyekre még emlékszem... És át tudom érezni azon szülők fájdalmait is, akik hazatérve a munkából mást sem kívánnak, mint végre lepihenni. "És engem mindenki hagyjon békèn!"

Gyerekemmel foglalkozni? Játszani, sakkozni, kártyázni, vagy csak egymással lenni... uggyan màn! - Akinek hét anyja van... Az...

Szóval itt tartunk. Senkinek sincs semmire ideje... De még megnyugodni, lepihenni sem... Mert alig ér haza, fekszik le a pénzt kereső ember... már kelhet is fel, s megy vissza a mókuskerékbe. És ebbe a véget nem érő hajszába bizony bele is lehet csavarodni.

Már annak persze, aki kőkemény HAJSZÁNAK éli meg. Mert hogy nem mindenki annak és úgy éli meg...De nem ám. Ezt is tapasztaltam.

Nézd... ezt Daubner Béla bá (is) úgy fogalmazta meg, hogy

Lehet szenvedve szenvedni, vagy szenvedve fejlődni...

És van még egy nem is ritka jelenség, ami pedig így szól:

Szenvedni és szenvedtetni. Mert a szenvedés nem marad meg belül... az előbb-utóbb kibuggyan, kiáramlik és terjed, mint a korona...


Azt nézd meg, hogy szüleid, anyád mely úton jár a fenti három közül... és ha valami ezekből nem tetsző, hát arra ügyelj, hogy azt ne kövesd!


Kérdésedre...

1. nem beszéled be magadnak, ha nem gondolkodol sokat felőle.

2. néha ideges leszel... ezt értem. De NEM TŐLÜK. Attól a gondolattól leszel ideges, amit szüleid hozzáállásuk, mentalitásuk kapcsán Te magad gondolsz ki a fejedben. Éa azok ugye... nem lehetnek túl bíztatóak. Mert hogy oly könnyűszerrel őrajtuk változtatni nem tudsz.

Hááát változtass magadon.

Amivel csak arra akarlak bíztatni... hogy ha egyszer (el)szenvedni kell, akkor inkább szenvedve fejlődj.

És ennek realizálása hatalmadban áll.

Ha érted, amit mondani akarok... és drukkolok neked. Mást nemigen tehetek...


Az ERŐ legyen Veled!

2020. szept. 24. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
79%
Ha fáj, de nem változtatsz, akkor még nem fáj eléggé.
2020. szept. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!