Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Húszon,harminc évesek éltek...

Húszon,harminc évesek éltek még együtt szülővel,mert nem tudtok házat venni? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én ugyan 30 éves vagyok,de 4 éve van rendes állásom,mert későn kezdtem el a fősulit. Fősuli mellett diákmelót vállaltam,de az akkori keresetem elment az ott lakásra,kajára,utazásra,jegyzetekre stb. 4éve dolgozom pakolok félre,de nehezen gyűlik a pénz. Adok haza rezsibe minimum 20ezret,télen többet. Külön elvagyok szeparálva emeleten,itt magamra főzők,vásárolok kaját,amire szintén azért elmegy pénz. Még biztos kell pár év mire önerőre összegyűjtök. Albérletbe amiatt nem megyek,hogy inkább a saját házam hitelét fizessem és ne havi 100 ezreket csak úgy azért,mert ott vagyok,de nem lesz az enyém. Még is rosszul érzem már magam itt.Hiába vagyok úgymond külön valamennyire a szülőktől még is nehéz velük az együttélés. Ti hogy vagytok ezzel,akik vannak még ilyen helyzetben? Mik a tervek? Hogyan tovább?


2020. szept. 24. 09:54
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
78%

Harmincévesen már nem. De huszonévesen igen. Én levelezőn tanultam inkább, pont azért, hogy tudjak dolgozni. Én is ott éltem, adtam haza valamennyit, és gyűjtöttem.

Szerintem semmiképp se házban gondolkodj elsőre! Az én első lakásom egy garzon lakás volt, utána eladtam, vettem nagyobbat. Ha rögtön álmaid házát akarod megvenni, akkor sose fog elköltözni otthonról.

2020. szept. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
87%

25 vagyok, nővérem 29 lesz. Remekül bírjuk és így jó. A szüleink azt mondták, így tudnak segíteni azzal, hogy pénzünk legyen. 30-30 a havi beleadás, de félre teszünk és most közösen veszünk házat. Azt albérletbe adjuk ki, aztán majd ha úgy hozza az élet, akkor elköltözünk. Az ő kapcsolata nem alkalmas arra, hogy összeköltözzön a sráccal, az enyém most ért véget pont emiatt, hogy nem dolgozott, én pedig össze akartam már költözni.

Ők segítenek nekünk, mi pedig nekik. Persze, néha van egy kis feszültség, de hol nincs? Amúgy is csak hétvégén vagyunk otthon vagy akkor se, akkor minek tartsak fenn egy egész házat? Felesleges.

2020. szept. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
55%

Nem mindenki vesz rögtön házat.

Hanem elmegy bérelt lakásba, akár ismerősökkel, barátokkal. Ez olyan köztes megoldás.

2020. szept. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
75%

30éves vagyok. 10éve folyamatosan gyűjtök, most tartok ott,hogy nézegethetem a lakásokat. Összejött az áhított összeg, hitel nélkül lesz lakásom.

Higom is hazaköltözött a kislányával, édesapám már elhunyt szóval édesanyámmal 4en lakunk egy 80m²es házban. Nagyon nehéz meg mindog azthiszi 5 évesek vagyunk.de tudja,hogy kényszerből vagyunk csak ott.. A rezsibe beleadok és szinte csak én vasárolok...

2020. szept. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
85%
Én 25 évesen kezdtem komolyabban dolgozni, 26 évesen éreztem, hogy nem jó már egy fedél alatt, közös helyiségekkel.
2020. szept. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
87%

25 éves vagyok.Igazából csak a saját ennivalómat fizetem ki, a szüleim azt mondták, hogy ha nem laknék itthon, a rezsi akkor sem lenne sokkal több, és ezzel szeretnének segíteni, ha már lakást nem tudnak nekem venni (gyorsan hozzáteszem, hogy el sem várnám). Igazából jól megyvagyunk, lekopogom, de nincsenek komolyabb konfliktusaink.

Ha lesz komoly kapcsolatom, akkor nyilván összeköltözöm majd a párommal, de addig feleslegesnek érzem, hogy havi 120 ezret kidobjak az ablakon.

2020. szept. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
93%
Én is sajnálom már rohadtul hogy 8 éven át az első albérlettől kezdve nem lakást vettem hanem a bérleti díjat fizettem. Bár ez csak azoknak adatik meg akik nem minimálbéren tengődnek. Márpedig jó pár ismerősöm (még akár állami szférában is) kizárt h tudott volna fizetni lakáshitel törlesztőket...
2020. szept. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
66%
Jól, és sosem költözök el. Minek? 4 háló, 2 WC + fürdő, több kocsis garázs, jó környék, ráadásul egyedül öröklöm.
2020. szept. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
82%
32 éves vagyok, több mint 10 éve gyűjtök (közben adok bele mindenbe), legszívesebben már mennék külön de még kell egy-két év. Ennek ellenére nem tudom nem észrevenni a társadalmi trendet miszerint előbb-utóbb kényszerből újra a több generációs háztartások fognak elterjedni mint nagyon régen.
2020. szept. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem azt is meg lehetne kérdezni, hogy a szülők hogy bírják. Miből gondolják itt egyesek, hogy nekik sokkal könnyebb alkalmazkodni?
2020. szept. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!