Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Okozhat-e bármilyen identitásb...

Okozhat-e bármilyen identitásbeli sérülést a gyermeknek a névváltoztatás?

Figyelt kérdés
Pár hónapos korban történő átkeresztelés esetén!

2020. szept. 25. 11:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Egy párhónapos gyereknek fogalma nincs a körülötte lévő világról, így a saját nevéről sem.
2020. szept. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál, laikusként én is így gondolnám, viszont egy pszichológus ismerősöm szerint tudatalatti szinten elutasításként is megélheti a gyermek!


Próbálok szakirodalmat keresni a témáról, de eddig nem találtam, csak ezoterikus forrásokat!

2020. szept. 25. 11:56
 3/15 anonim ***** válasza:
45%
József Attila? Mondjuk ő már nagyobbacska volt, mikor nevelőszülőkhöz került.
2020. szept. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Orvos-Tóth Noémi: Öröklött sors c. könyve. Igen, bizonyos szinten okozhat. Kicsi korától nyíltan és őszintén kell beszélni róla, hogy miért történt. Kevesebb az esélye a sérülésnek.
2020. szept. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Csak, ha Béláról Klárira változik... :)
2020. szept. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23%

Hát most gondolom most még persze nem érintené meg, mert kicsi. De később valóban lehet pszichés hatása, ha megtudja hogy mi történt, miért történt a változás.

Én anno valami számmisztikás dologgal megnéztem a lányom nevét, mert annyira szerencsés, az egész életünk olyan szerencsés mióta ő él, és kíváncsi voltam, az életútja milyen asztrológiailag vagymi, név alapján. És az megerősítette, hogy ez a név neki így jó. Elváltam, újraházasodtam, és pont emiatt nem is szeretném ha változna a neve, marad az eredeti. A lányom néha megkérdezi, hogy miért nem változik meg az ő neve is (hisz az enyém változott), de ő így született, ő ezzel a névvel az, aki. És akkor mindig rábólint, hogy hát igen... Magamnak gondolkodtam keresztnév változtatáson, de ha a szüleim ezt választották nekem, ám legyen. Szerintem az döntse el a kérdést, hogy nyomós ok van-e a módosításra. Ha hatósági ügy áll a háttérben, szóval hogy ne találjon rátok később xy, akkor biztos módosíttatnám. Hisz így kisebb terhelés fogja érni. De ha csak nem tetszik a neve, vagy ilyesmi, az lehet olyan, hogy majd a gyerek később eldönti, hogy módosítani akarja-e, és akkor már lehet közös döntés is. Vagy felnőtt korában módosítja. Mindenesetre túl lehet jutni rajta bárhogy is lesz. :)

2020. szept. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

Butaság.pszichológusok...

De mi az, hogy átkeresztelés?

2020. szept. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem okozhat problémát. Ilyen korban nem hogy azzal nincs tisztában, hogy mi a neve, de azt se tudja mi az a név. Ne oarázz rá minden kis apróságra, ami vele történik, az mindkettötöknek jobb lesz.
2020. szept. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
parázz*
2020. szept. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
Természetesen nem. Ekkora korban semmiképpen, később , meg ha nagyobb a gyerek meg lehet beszélni vele mi miért történik, és hogy ő akarja-e. Új pár,a nevére venné a gyereket, vagy mi a névváltoztatás oka?
2020. szept. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!