Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Emiatt haragudhatnak rám?

Emiatt haragudhatnak rám?

Figyelt kérdés
Apám élettársának a fia kölcsönkérte a traileremet, és nemet mondtam neki. Még januárban kölcsönkért 15ezer forintot, akkor azt mondta, hogy fizetéskor visszaadja, ami kb 5nap lett volna. Állitólag elfelejtette, én pedig soha nem kértem, csak most az újabb kölcsönkérésnél mondtam neki, hogy azért nem adom a trailert, mert még a pénzem sem adta vissza. Tegnap el is hozta a pénzt, de csak ledobta az asztalra, és elment. Azóta az anyja is szúrósan néz rám. Nem egy családként nőttünk fel, már 20éves voltam, mikor megismertem őket.

2020. szept. 25. 15:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Haragudhatnak (nem jogosan), de ne foglalkozz vele.
2020. szept. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Lényegtelen, mióta ismered öket, ha nem megbízhatóak, akkor nem szabad nekik semmit kölcsönadni. Ha valaki bármit kölcsönkér, akkor a lehetö legrövidebb idö alatt vissza kell adnia önként, nem megvárni, mire visszakéri a kölcsönadó.


Teljesen jogos részedröl, hogy nem adtad oda a trailert.


Ha meg megharagszanak, az az ö problémájuk, ne foglalkozz vele.

2020. szept. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%
így ismeretlenül nehéz megítélni, sajnos vannak olyan emberek, akik csak elvárnak másoktól dolgokat, de nem viszonozzák, aztán felháborodnak amikor eleged lesz ebből, de az is lehet, hogy tényleg elfelejtette, aztán rosszul érintette, hogy meg se említetted, hogy szükséged lenne a pénzre, vagy ilyesmi, aztán egyszer csak azért nem segítettél, mert nem adta vissza. én személy szerint nagyon feledékeny ember vagyok, volt, hogy kértem kölcsön valamit, aztán teljesen kiment a fejemből és csak hónapokkal később ugrott be, őszintén szólva engem is rosszul érintene, ha valaki várna vissza egy kölcsön dolgot, de nem szól egy szót se, hogy adjam vissza, hanem egyszer csak azt mondaná, hogy nem segít, mert nem adtam vissza amit kölcsön kértem. esetleg azt megtudhatjuk, hogy milyen ember úgy általában? szokott segíteni, ha kell? szokott kölcsön adni dolgokat, vagy akár pénzt a családon belül, ha kell?
2020. szept. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem igazán ismerem, nem tudok róla rosszat mondani. Kicsit talán felelőtlenül túlköltekezi magát. Csak abból gondolom, hogy nemrég vett autót hitelre, ami többe került, mint 20havi fizetése.
2020. szept. 25. 15:50
 5/17 anonim ***** válasza:
15%
szerintem próbáljátok meg megbeszélni, hisz ha ennyire fájlaltad, hogy nem kaptad vissza a pénzt, megemlíthetted volna te is, tudod, néma gyereknek az anyja se... persze nem akarom védeni, az se teljesen korrekt, hogy megígérte, aztán nem adta vissza, és az sem teljesen helyes, hogy most ezen vannak felháborodva, de ha valóban elfelejtette, akkor egy picit érthető sztem. üljetek le, beszéljétek meg, az a tiszta, nem kell egy ilyen eset miatt haragot tartani a családban.
2020. szept. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Bármin fel lehet háborodni, meg lehet haragudni :D Szóval a válasz a kérdésedre, hogy igen.

De gondolj bele, mi lett volna, ha összetöri a trailert és széttárja a karjait, hogy hát hitelt fizet, nem tudja megtéríteni a kárt...

Pár ezer forintért tud bérelni.

Akinek nem tetszik, hogy nem adtad oda a tulajdonodat egy számodra nem kedves embernek, az fizesse ki neki a bérlést. Anyuka vállalta volna a kezességet a kölcsönadás kapcsán? Gondolom, fel se merült benne. Könnyű más farkával verni a csalánt.

2020. szept. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Szóval a mostoha anyádnak a fia, és mi az a trailer? Film előzetes?
2020. szept. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az apja új felesége NEM mostohaanyja - mert már felnött emberröl van szó, a nö nem élt vele közös háztartásban.

A trailerre meg keress rá a google-ban, ha ennyire nem tudod, miröl van szó!

2020. szept. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
2tengelyes utánfutó, amivel más autókat lehet szállítani. E kategóriás jogositvány szükséges hozzá.
2020. szept. 25. 18:18
 10/17 anonim ***** válasza:
15%
Azt értem hogy a pénzt elfelejtete, (vagy nem) de az utánfutót nem felejtheti el, az nem egy kis méretű dolog.
2020. szept. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!