Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van más is aki felnőtt létére...

Van más is aki felnőtt létére még a családi fészekben lakik és tervez is lakni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Én egy 23 éves felnőtt nő vagyok, de jelenleg anyagi helyzetem nem engedi meg, hogy saját lakást vegyek, Nálam albérlet eleve kizárva van. Szeretek itthon lakni. Ez idő alatt sok kedves szomszédra is tettem szert. Családommal jól kijövök és ők is velem. Egyetlen gyermekük vagyok, ezért se szeretnék, hogy elhagyjam őket. Mielőtt le hurrogtok, van saját életem és nem élősködök rajtuk. Beszállok a közös költségbe, főzök vagy ha nem akkor kész kajákat eszem, saját szobámat tisztán tartom. Senki nem veszekszik senkivel. Békés és családias hangulatban vagyunk. Sok ismerőstől viszont megkapom, hogy mi a francért élsz még otthon, nem lenne jobb önállóan és egyedül élni? Nos nem hinném. Még ha valami csoda folytán lenne pénzem lakásra, akkor is megfojtana a csönd, a magány, senki nem várna otthon munkából. Nekem ez nem hiányzik. 23 vagyok, már 5 éve, hogy felnőtté váltam. Barátnőm albérletben lakik párjával, ő szerint nincs benne semmi gond. Voltam nála és szerintem is minden rendben vele, bár nagyon nem csípem az albérleteket. Néha tényleg jól esne kis csend, egyedüllét de akkor max ki megyek a szemközti parkba és ott olvasgatok. Más is van ezzel így? Néha gondolkozok, hogy menjek el itthonról, vagy ne? Albérletbe simán tudnék menni, mert ki jönnék belőle de maradnék itthon ahol biztosabb. Más is él a szüleinél még és tervez is lakni? 23L



2020. szept. 25. 19:20
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
81%
Ne aggódj, nagyon sokan vannak így.
2020. szept. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
74%
Ne bizonytalanodj el, ha neked így jó akkor tedd ezt és kész!
2020. szept. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
71%
A helyedben én se mennék csak azért hogy elmondhassam külön élek a szüleimtõl.Majd lesz egy pali akivel összeköltözöl.
2020. szept. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
69%

Mi például eleve úgy rendezkedtünk be, hogy a szüleink építkeztek, egy kétgenerációs házat, azaz alsó és felső szint külön lakás, illetve a közvetlen szomszédban megvettek egy szoba-konyhás házat. A két telek közt a kerítés ki lett véve, tehát úgymond egy kis "birtok" alakult ki, 3 lakrésszel.

Az is volt a cél, hogyha felnövünk, én és a testvérem, akkor nekünk ne ez a sztereotíp, közhelyes, "ezazéletrendje" albérlet, meg lakáshitel legyen, hanem ilyen téren, tehermentesen, jó indításunk lehessen.

Az más kérdés, hogy közben a szüleink meghaltak már, én elváltam, a testvéremék távolabb kaptak munkát, tehát egyedül kergetőzök magammal a dupla telken és a 200 négyzetméteres, emeletes házban, de a kérdés szempontjából igen, mi is így éltünk.

Közös vállalkozás volt, ebben is üzlettársak és tulajdonosok voltunk, a lakóingatlanban is. Hála Istennek sosem voltunk az a fajta retardált család, ahol a szülő beleszól, hogy valaki fokhagyma szagút fingott az előszobában, vagy miért a piros színű kádkilépőt részesíti előnyben. Szóval értelmetlen, jelentéktelen marhaságokon sosem vitatkoztunk, így simán jól működött ez a modell. Pl nekem is jobb volt egy prémium sportkocsira fókuszálni, mint egy albérletre.

2020. szept. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
83%

Jelen!


4 háló, 2 fürdő, jó környék, meló 10 percre, a házat én öröklöm, szüleim jó fejek.


Minek mennék el?

2020. szept. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
29%

Hogy talán leszakadj végre és tényleg felnőttként élj?


Ez kb olyan mint a 2.köldökzsínór.

2020. szept. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

6-os akkor fizesd ki a lakásomra valót kérlek.

Albérletbe menni meg kidobott pénz lenne, főleg, hogy van biztos helyed. Bár ha ezt tényleg így gondolod szerinted megérné nekem albérletbe menni? Köldökzsinor meg teljesen rossz példa...

2020. szept. 25. 19:50
 8/32 A kérdező kommentje:
többieknek meg köszönöm :) jó látni, hogy nem vagyok egyedul
2020. szept. 25. 19:50
 9/32 anonim ***** válasza:
30%

Nagyon sokan kényelmi szempontból, mások pedig puszta félelemből nem mernek kilépni a családi fészekből. 🤷‍♀️


Szerintem meg igen is a teljes felnőtté válás része ha végre kirepülsz az otthoni fészekből.

2020. szept. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
65%
A Ewing fiúk is tiszta csicskák voltak a Dallasban, nem?
2020. szept. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!