Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyobb értékű ajándékot...

Nagyobb értékű ajándékot kaptam, de nem tudom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apámmal körülbelül havi egy hetet találkozom. Pár hónapja fontolgattam a telefon vásárlást, mert az akkori készülékem kezdett elromolni. Vettem is magamnak egy iPhone-t (direkt nem a legújabbat, mert nem tudtam, mennyire fogom megszeretni és már egy ideje terveztem, hogy almás készüléket vegyek és ennek most jött el az ideje, de ezt nem hangoztattam soha).


Pont rá egy hónapra apám megjelent a 11-es modellel, ráadásul kiderült, hogy részletre vette meg (nem is értem, ebben a bizonytalan világban...). Egy szóval sem ejtettem ki a számon az iPhone-t.


Mellékes információ, hogy soha nem voltam fiatalabb koromban sem az a követelőzős fajta cica baba, aki csak márkás ruhában jár, mindenből a legújabb, legdrágább kell, stb.


Igazából most kezdek átállni/megszokni az iPhone-t, és még "félek" használni a 11-est, mert gyakran ki szokott esni a kezemből a telefon és félek, hogy az üveg hátlap összetörik. Ráadásul nagyon jól elvagyok a korábbi modellel. Valamint nem az a fajta vagyok, aki Facebook-ra, Instagramra folyamatosan tölti fel a szelfiket és "kötelező eleme" a képnek a legújabb készülék.


Szóval itt vagyok egy olyan plusz készülékkel, amit nem tudom, hogyan és mikor fogok kihasználni ráadásul ebben a helyzetben valahogy feleslegesnek érzek. Az általam vett készüléket nem tudom, hogy eladnám e...


Gyakran megkérdezi, hogy milyen a telefon, szeretem e, használjam, mert ha valami baja van, visszaviszi. Csak az a baj, hogy még nem használom és nem érti a miértet, emiatt pluszban kellemetlenül érzem magam.


26n


2020. szept. 27. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Eleg érdekesen látod a dolgokat 26 éves létedre.

Ha nem kell add vissza és visszaviszi vagy eladja.

Ha kell akkor meg használd.

A részletre ki hozás pedig nem hülyeség ebben a bizonytalan világban, én pl. 200 ezért Ft-os telefont ki tudtam hozni 98ert mivel részlet fizetést választottam.

2020. szept. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Apukád kedveskedni akart neked, nyugodtan használd, nem értem miért olyan nehéz. Ha úgy érzed túl kellemetlen számodra, hogy ilyen drága ajándékot vett neked akkor mond el neki. Az sem megoldás, hogy ott porosodik a fiókban
2020. szept. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Én is olcsóbban tudtam telefont venni mivel részletre hoztam ki, pedig ki tudtam volna fizetni egészben de hülye lettem volna, ha így jobban jártam.

Add vissza vagy használd ennyi.

2020. szept. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Természetesen nem akarom végtelenségig a fiókban tartani
2020. szept. 27. 14:45
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Ha drágállod és nem fogod használni természetesen add vissza most, hogy meg visszavihesse.

Ha meg akarod, akkor meg vedd elő és természetesen használd.

Én is értem a kérdést. Mit vársz? Döntsük el helyetted, hogy kell-e neked a telefon?

2020. szept. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem add el a régit és használd az újat.

Vegyél rá valami minőségibb tokot ami szerintem max 15 ezer, de akkor az már tényleg minőségi. Az már megvédi a kisebb leejtésektől.


Nekem Iphone SE 2020 készülékem van és elégedett vagyok vele, de ha lenne pénzem 11-re, gondolom azt vettem volna.

Ha kapnék egyet, eszembe sem jutna nem azt használni.

2020. szept. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a normális szülők úgy általában ha van pénzük és megtehetik szeretnek vásárolni a gyereküknek. Legalábbis felénk így van. Mellesleg nem is értem. Más ugrálna az örömtől, hogy megkaphatta a legújabb iPhonet. Természetesen megértem, hogy drágának tartod, de apukád csak kedveskedni akart és örömet szerezni. Szerintem nem esne jól neki, ha visszaadnád. Épp ezért szerintem örülj neki és használd nyugodtan hiszen ezért vette neked.
2020. szept. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

Mindig a legcsóróbbak próbálnak villogni drága telefonokkal.

A tehetősek meg beérik egy olyannal is amivel "csak telefonálni lehet".

2020. szept. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó ez így nem igaz.

Tehetős egy része, aki ért hozzá olyat vesz amilyen funkció kell neki, telefonálás melett lehet, hogy e-mailt is kell olvasnia, kell neki internet elérhetőség, egy jó kamera vagy igazából bármilyen más funkció a telefonálás melett, ma már kevés ember van aki csak telefonálás a használj ténylegesen a telefont, rengetegen dolgoznak rajta pl. És miért venne meg egy +tabletet, laptopot ha a telefon egy készülékben tud mindent akit kell?

A másik fele pedig pont megveszi a drágábbat (ha nem is a legdrágábbat), mert nem ért hozza de az biztosan tudja annyiért ami neki Kell.

A kérdező ellenben egyikbe se sorolható mivel kapta a készüléket.

2020. szept. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

26 evesen ne legyel mar ennyire felos.

Hasznald a 11-et es kesz.

Vegyel ra uvegfoliat meg egy olyan tokot, ami a sarkaknal kicsit feljon, szoval, ha esik akkor mem torik.

Meg lehet venni ilyen ujjbedugot amivel tudod fogni - sot van olyan tok, amire alapbol ra van teve.



Amugy ebben a bizonytalan vilagban en is ha ratesszuk a plusz havi elofizu kulonbseget meg magat a keszulek arat, tavaly, fekete pentekkor egy 125 gigas uj 11-est valami 80 000 forintert vettem.

2020. szept. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!