Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztétek már úgy,hogy ti...

Éreztétek már úgy,hogy ti vagytok a család fekete báránya?

Figyelt kérdés

Bővebben: a testvér többre van tartva,többet kapott stb.

Hogy lehet ezen túltenni magadat?

Nem érdekelt sosem,hogy a testvérem anyagilag segítve lett mert én nem voltam rászorulva saját erőből is beteremtettem mindent ami kellett.(talán talpra esettebb vagyok,nemtudom.)

De van egy ilyen rossz érzés bennem,hogy a testvérem miért kapott és miért ő volt mindig a jó bármit is csinált.Mindent elnéztek neki.

Voltatok már így?

Kisebbség érzet,vagy kevésbé vagyok szeretve.Felnőttek vagyunk már de most történt egy eset ahol elég komoly igazságtalanság van a dologban és betelt a pohár.

Most is én cseszek rá.

Ti,hogy tennétek/tettétek túl rajta magatokat?



2020. szept. 27. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, rengeteg ilyen van. Itt a gyakorin is heti szinten felmerul ez a tema.


De jo lenne tudni a konkret esetet is...mert barki irhat barmit, amit o megkulonboztetesnek tart, mas szerint nem az vagy jogos lehet.

Szoval?

2020. szept. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen. Egyébként ez itt egy nagyon gyakori téma,ahogy a #1 írja.

Vannak enyhe esetek is és vannak egészen durva esetek is.

2020. szept. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem nevezném annyira durvának.

Pl: testvéremnek autóiskolát és motoriskolát fizették,mikor elköltözött kapott egy összeget amire anyukám azt mondta én is megkapom.Vissza utasítottam mert nem akartam anyagilag terhelni őket.Tudtam,hogy nekem egyedül is sikerül ami sokkal jobb érzés mellesleg.

Testvéremnek elnézték,hogy évekig nem járt haza a felesége miatt és szüleim az unokájukat sem láthatták.Egy nap hazament,hogy válik.Tárt karokkal fogadták.

Nekem apukám felajánlotta,hogy a régi autóját megkapom de akkor nincs autósuli.Mondtam oké,sosem jártam azt az autót de tényleg,hogy magy segítség volt mert párom járt vele.Mikor vettünk újat akkor leparkoltuk szüleimnél,hogy eladjuk.Nekem is lett jogosítványom és vettünk mégegy autót.3 autó már felesleges.Fizettem a biztosítást stb erre ma tudom meg,hogy eladják a tudtom nélkül.Ez még nem lenne baj,van rá vevő hurrá...aha..csak,hogy amit kaptam autósuli helyett autót amit most eladnak abbol nem kapok egy centet sem.Csak azert szolt apám,hogy a papírjait adjam oda.Szeretném leszögezni nem vagyok rászorulva,nem a pénz érdekel.

De magyarán akkor én semmit sem kaptam.Elvégre ez autósuli helyett van.Van bennem egy ilyen érzés,hogy " ez most komoly" ? Én szart sem érdemlek? Vagy mi? Talán lássák rajtam,hogy nem vagyok rászorulva?Szarul esik,hogy kivagyok fogragta mindenből.

Volt mégegy pénzügyes dolog régebben amikor sok pénzem ráment a tertvéremre.

Ennyire fontos a pénz?

Nem akarok ez miatt veszekedést de nem is nézhetem el.

Tényleg fekete báranynak értem magam.

2020. szept. 27. 16:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Aham. Hat fura, bar ettol sokkal durvabb megkulonboztetesek is vannak...


Szerintem az hogy eladjak az autot olyan szempontbol jogos, hogy nem egyenerteku a motor+auto jogsi araval. Egy jogsi cirka 200e/db es ha csak nem egy trabantrol van szo, akar ennek a tobbszoros erteke is lehet az auto maga.

Szoval akkor meg a tesoddal nem lenne az korrekt, hogy kapott jogsit, de te meg nagyobb erteku autot. De mivel nemtom a pontos osszegeket ez csak feltetelezes.

Es meg nem tudhatod azt sem, hogy a penzbol nem e fogsz kapni...

Amugy az idosebbek mar nem is emlekeznek ugy dolgokra, fel sem tunik neki ez vagy az. Valszeg latjak te vagy az onalobb, eletkepesebb...azt mindig kevesbe tamogatjak.


De ha teged ezek ennyire bantanak ulj le veluk beszelgetni, nem olyan sulyos dolgok ezek.


En ettol sokkal rosszabb megkulonboztetesben reszesultem gyerekkortol fogva hosszu eveken at, visszasirnad a te "gondjaid" ha leirnam...szoval, szerintem relax.

2020. szept. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi,igazad van.Nem egy drága autóról van szó euróról beszélünk.Nekem az autósuli 800€ volt.Az autóért már nem kapnak annyit talán a felét de lehet azt sem.

Ha nem adják oda az én autóm árát hanem megtartják sem leszek kevesebb anyagilag.

Érzelmileg visel meg.

Sajnálom,hogy neked durvább dolgokon kellett keresztül menned.

2020. szept. 27. 22:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Ertem.

Nos nem tudom hany evesek, +60-70 felett mar lehet nem is emlekeznek, vagy rosszul emlekeznek stb.

Tenyleg ha ugy gondolod finoman rakerdezhetsz, hogy azt hitted az a te autod, mert a tesod meg jogsit kapott...

De ha anyagilag nem oszt nem szoroz neked ha jol ertem kb 200-300e Ft, nem erdemes balhezni, ha milliokrol lenne szo akkor azert mas. Az is lehet szuleidnek kell valamire az osszeg, csak ciki megmondani, igy ugy tesznek, mint akik csak "kolcson" adtak az autot.

2020. szept. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igazán hasznos és elgondolkodtató a véleményed.
2020. szept. 28. 00:34
 8/8 1Léna ***** válasza:

Kedves Kérdező! Olvasd el az írásod egy kívülálló szemével.

Én azt látom, hogy felsorolod a döntéshelyzeteidet. Amiben döntést hoztál, azután mintha megbántad volna, hogy úgy döntöttél.

A szülők (magamból indulok ki) minden gyermeküket szeretik, de a gyermekeik, mint minden ember, különböző személyiségek, így mindegyiküket kicsit másképpen kell szeretni. Jó esetben nem versenyeztetik a gyerekeiket. Jó esetben szeretetben, békességben, örömben szetetnék látni őket.

Nem lehet mindent forintos alapon megmérni.

A döntéseinkről pedig mindig utólag derül ki, hogy az jó volt e? De akkor már nem tudunk változtatni rajta, mert már éljük a következményeit.

2020. szept. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!