Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jó ok arra, hogy én engedjek?

Van jó ok arra, hogy én engedjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


25 éves fiú vagyok, most szombaton lesz a születésnapom. A barátnőm családja kertvárosban lakik, és mivel nagyon szeretnek engem, a párom szülei rendeznek egy partit nekem. És mondták, az egész családom hivatalos.


Nos, az anyai nagymamámmal van a gond. Egy éve nem beszéltünk, meggondolatlanul mindent kimond (ő azzal védekezik, hogy "ami a szívemen, az a számon"....), egy éve a barátnőmet sértette meg nagyon. Kánikulában voltunk nagymamámnál, barátnőm meg lengén volt öltözve, nagymamám meg azt mondta, úgy néz ki, mint egy k....va.


Barátnőmmel azonnal eljöttünk, és hát érthető módon nem szívleljük a nagymamámat (anyai). Nem kért azóta sem bocsánatot.


Anyám most hétvégére nagymamát is el akarja hozni, de megmondtam, amíg nem kér őszintén bocsánatot a barátnőmtől, addig nem kívánatos személy az életemben.


Anyám meg haragszik rám, hogy így viselkedem. Már különélek tőle, de azért zavar a viselkedése.


2020. szept. 28. 11:09
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
80%
Hát a barátnődnek biztos hogy nem fog jól esni ha megy, szóval inkább beszélj a nagymamáddal és próbáld megértetni vele hogy fontos neked és kérjen valahogy bocsánatot.
2020. szept. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
97%
Én nem engednék neki ebben, amíg nem kér bocsánatot és fogja vissza magát addig nem jöhet. Nincs olyan, hogy nem bírja visszafogni magát csak egyszerűen nem akarja és ezzel próbál takarózni.
2020. szept. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
96%
Én biztos nem engedném, hogy menjen.
2020. szept. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
95%
Igazad van. Azt azért hozzátenném, hogy a kikényszerített bocsánatkérés semmit nem ér, az nem őszinte.
2020. szept. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%
Tök jogos, hogy nem akarod, hogy menjen, én se akarnék egy olyan embert ott látni a saját szülinapomon, aki lekvázta a szerelmemet.
2020. szept. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
60%

Oda nem vinnem, a mamát mert leégetne.


Viszont ezek az öregek nem annyira finnyasak.

Ezért ne legyen koztetek őri hari.

O sem sertodne meg, fordított esetben.

2020. szept. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
92%

Neked van igazad. Amúgy a "családod meg van hívva" az normális esetben a szüleidet jelenti, és ha lakik még velük testvéred, akkor őt.

A nagyszülőket eleve nem kéne ebbe beleérteni, ahogy az unokatesókat, a nagybácsikat, nagynéniket, a sógort, komát, egyéb rendű és rangú rokonokat sem. Nem a fél falut akarják vendégül látni a barátnőd szülei sem.

Anyukád meg haragudjon, ha akar. Elég szomorú, hogy nem a nagymamára próbál hatni, hanem (a kisebb ellenállás irányában) rád.

2020. szept. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
96%

Ahogy 7-es írja, csak szülők vannak meghívva és a velük élő testvér.

Tartson anyukád is egy szülinapot neked, ahova azt hív, akit akar. Akár nagymamádat is.

2020. szept. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
21%

Csak emiatt nem akarod, hogy eljöjjön vagy már előtte sem szeretted annyira a mamádat?

Lehet, hogy én vagyok kicsit érzéketlenebb, de én az ilyenen nem sértődnék meg. Illetve mióta ismeri a párodat? Az én mamám például az elején nem kedvelte a férjemet, és miután megismerte azóta áradozik róla. Szerintem jobban le lehetett volna kommunikálni a dolgot, amikor a mamád ezt mondta rá. Például : "jaj mama, nagyon meleg van", "jaj mama, ma már ez a divat, és ebben a ruhában nagyon csinos", "amíg fiatal addig öltözik csak így az ember" stb. Illetve az sem mindegy, hogy milyen hangnemben mondta. Nálunk apa néha mondott ilyet, ha nagyon kivágott ruhában mentünk valahova, de akkor mindig legyintettem neki, hogy ezt úgy sem érti. Tehát ha előtte jó volt a mamaddal a kapcsolatod, akkor szerintem ezt meg kellene bocsánatani neki. Persze, ez a ti döntésetek. Szerintem beszélj erről a barátnőddel.

2020. szept. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
96%
Anyádat nem értem, hogy gondolja, hogy a más által tartott partira, oda nem kívánt személyeket meghív. Más embert lekrvázni nagyon bunkó dolog, érthető a reakciótok teljesen, addig szóba se állnék vele amíg nem kér bocsánatot. Pláne, hogy amúgy is nehéz természet a mama, szerintem senkinek nem hiányzik oda.
2020. szept. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!