Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartást emelést kértem,a...

Gyerektartást emelést kértem,a válasz keressek jobban fizető munkahelyet. Ha ő ilyen keményítsek be én is? Van esélyem?

Figyelt kérdés

Egyelőre bíróság bevonása nélkül kértem exem emeljünk a gyerektartáson. Erre nekem esett h nem a gyt-re kéne alapoznom hanem jobban fizető munkahelyre menni.

8-16ig netto 140et keresek,plussz csp 13.700 plussz a gyt 20.000ft. 163.000ft az össz bevételem.

1 müszakhoz képest jól keresek. A suliba nem is jár semni kedvezmény az étkezesre sem. 25-30 ezer ftra szerettem volna emeltetni. Volt párom 3 müszakba dolgozik túlórázik is néha. Az a cég ahol van 2 túlórával kb 250-300 ezer ft között fizet. Albérletre nem költ mert munkás szállón van. Ezért nem is viszi el sose a gyereket. Kb havi 1szer vasárnap beugrik hozzá pár órára. Ez miatt túlórát vagy plussz munkát vállalni se tudok. 2. Osztályos a gyerek kicsi ahoz hogy egyedül hagyjam,segitségem nincs bébiszitter meg 1000ft/óra alatt szóba se áll az emberrel. Amit keresnék plussz munkával vinné a bébiszitter.


4 éve még kevesebbet keresett ő is azért egyeztem bele a 20.000ftba. De már a minimál bérből is többet kéne fizetnie


Nagyon felbosszantott exem ezzel a dumával azon gondolkozom hogy hivatalos útra terelem és a mindenkori jövedelme 20%-t kérem minimum 25.000ft-t-tehát ne tudjon kijátszani h felnond elmegy munkanélkülire. Azt halottam h ha igy kérem akkor a minimum összeget akkor is ki kell fizetnie. Nagy bunkóság lenne tőlem ez?


2020. szept. 28. 19:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
84%
Nem az.
2020. szept. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg baromi rosszul keresel. Méghogy elég jól....de amúgy persze, hivatalos útra kell vinni.
2020. szept. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
88%
Már nem százalék alapján ítélik a gyt-t, hanem fix összeget határozz meg a bíróság. Persze, nyugodtan megpróbálhatod, aztán vagy sikerül vagy nem.
2020. szept. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
58%
Jol gondolod, mar reg ezt kellett volna tenned! Szepen add be hivatalos uton az igenyt, hogy emeljek a gyerektartast, es majd jol ra.baszik a szemetlada! Az ilyen f.aszok csak spermadonornak jok, semmi masra.
2020. szept. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 A kérdező kommentje:

Megpróbálom mert beszélni vele lehetetlen.


Ahol lakunk ez egy müszakhoz képest jól fizet. Mást nem tudok vállalni amig ekkora a gyerek mert nem tudom rendezni.

Pl bolti munka 4 óraba kerestem volna majdnem annyit mint most 8ba. De nem ugy lett volna h állandó reggel. Hol nyitasra menni-6ra- hol zárás,7vége is van benne,meg dolgozzak 10 órát is utána leszek két nap pihenős.

Nem egyszerű olyan munkát találni ami mellett a gyereket is rendezni lehet

2020. szept. 28. 19:42
 6/71 anonim ***** válasza:
80%
Hivatalos út. 20 ezer forint 2020-ban vicc.
2020. szept. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
64%

Add be mindenképp, jó esélyed van, hogy többet ítéljenek meg.

De a matekod nagyon gyenge, kérj segítséget a számoláshoz, a fizetésed meg sajnos tényleg nagyon messze van az elfogadhatótól.

2020. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
71%

1. Teljesen mindegy, MENNYIT keresel, ettöl még az apa köteles a gyerektartást fizetni.

2. A havi 20 ezer Ft nevetséges összeg.

3. Mindenképpen jogilag kell rendezni a gyerektartás kérdését, mert az ex nem felelöségteljes apa.

4. Ne fix összeget kérj, hanem amit a bíróság az ex jövedelme után megítél, ez a nettó jövedelem 15 és 25% közti összeg általában, ez pedig jóval több, mint a 25 ezer, amit gondoltál.

2020. szept. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon keveset keresel, a gyt pedig egy vicc. Legalább 50 eFt-ot kérj és mindenképp hivatalos úton.
2020. szept. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
68%
ki pontozgatja le a válaszokat? csak nem az elvált apucik, akik rühellnek ennyit is fizetni?
2020. szept. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!