Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apasági pert ha a vélt apa...

Apasági pert ha a vélt apa elhunyt a nagyszülő is indithat?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 3 éves kislányom. Az apja elhagyott nikor terhes lettem. Volt anyósom is tudta h terhes vagyok de még uszitotta is a fiát h nem a te gyereked stb...

Az apa nem szerepel az anyakömyvi kivonatban sem. Fél évvel ezelött elhunyt. Az exanyós azóta tartani akarja a kapcsolatot a gyerekkel. Rájött hogy több unokája már nem lesz. Ha nem engedem perre megy azt mondta.

Nekem 2 éve párom van akivel eljutott arra a szintre a kapcsolat hogy házasságot tervezünk és a kislányom is a nevére fogja venni. Az ő szülei első pillanattól fogva eldogadják lányomat. Inkább mondanám őtba nagyszüleinek mint az igazit.


2020. okt. 4. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az apaság vélelmét az apa csak a megtámadás alapjául szolgáló tényről értesülés időpontjától számított egy év alatt támadhatja meg.


Ha az egy év eltelt, nem perelhet sikeresen.

2020. okt. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Én azt nem értem, hogy ha az exanyósod fia hivatalosan nem is a gyereked apja akkor milyen alapon akar perelni?
2020. okt. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Nagyszülő nem tudom, perelhetne-e, de az apa sem indíthatna már apasági pert (kivéve ha valamilyen új információhoz jutott mostanában, de erről itt nincs szó).
2020. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Szóval nincs mitől tartani. (#1,3 vagyok).
2020. okt. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az ex anyós azt mondja hogy ő most jött rábh a kislány a fiáé...eddig bem tudta biztosra de most már hasonlít rá. Így joga van tartani vele a kapcsolatot.


Az apja örült h nem szerepel sehol. Kilépett az életünkböl mielött megszületett volna.

2020. okt. 4. 09:15
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem új információ, csak a kedves mama agymenése.... De a legjobb, ha beszélsz egy családjogi ügyvéddel, ingyenes jogi tanácsadás is szokott lenni a bíróságokon, ha esetleg nincs pénzetek rá.
2020. okt. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#5: Rájött-nem jött rá, késő. Láthatásért perelhetne max, de szerintem az is bukó így, hogy nem is a nagyszülője hivatalosan.
2020. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem perelhet láthatásért amíg jogilag semmi köze hozzá.
2020. okt. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod "nevére veszi" azaz örökbe fogadja a gyereket, akkor senki nem tehet semmit, onnantól kezdve ő a gyerek apja, slussz-passz.

A volt "anyós" meg így járt.


Egyébként sem perelhetne az exed anyja, ha a fia nem ismerte el a gyereket!

De valóban beszélj ügyvéddel!

2020. okt. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm egy kicsit meg nyugodtam. A párommal megbeszéltük hogy még az esküvő elött elintézzük hogy ő szerepeljen apaként az anyakönyvi kivonatban. Így remélhetőleg már bem tud mit csinálni ex anyós.
2020. okt. 4. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!