Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki kenytelen...

Van itt olyan, aki kenytelen volt elvagni a kapcsolatot a csaladjaval?

Figyelt kérdés
Mi tortent es hogyan eltetek meg? Hogyan tettetek tul magatokat rajta?

2020. okt. 5. 09:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%
Apámmal 2 évig nem beszéltem. Mikor újra kezdtünk volna beszélgetni rá 2 hétre meghalt. Nem hagyott nagy nyomot bennem.
2020. okt. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Lehet hogy már csak arra várt hogy még egyszer szóbaálljatok?
2020. okt. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A családom egy részével, az egész anyai rokonsággal. Undorítóan viselkedtek velem gyerekkoromban, mikor rájuk voltam bízva kire egész nyarakra, kire egy hétvégére. Jó kis "vidéki nagymamás" élmények helyett életre szóló sebeket gyűjtöttem arról hogy mennyire értéktelen és felesleges vagyok. Ezt sosem fogom nekik megbocsájtani, hiába kerestek engem (pl boldog szülinapot kívántak), nem vagyok hajlandó válaszolni.
2020. okt. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Koszi az eddigi valaszokat.

Szerintem jobb megszakitani a kapcsolatot, mint hagyni, hogy mergezzek az ember eletet. Csak nagyon nehez. :(

2020. okt. 5. 19:58
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
El kell engedni, az eleje szar, de idővel rájössz, hogy a szartól is jobb a nincs. A rokonokat sajnos nem lehet megválogatni, de ha neked igazi, szerető párod lesz, akkor a többi már nem számít...
2020. okt. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy valaki a rokonom, nem jelenti azt, hogy neki joga van bàrmit megtenni velem. Volt annyi ömbizalmam, hogy megszakítottam a kapcsolatot, mert meg akartam védeni magam. Màs lehetőség nem volt, mert a màsik féllel abszolút nem lehetett beszélni, csak a sajàt siràmait tudta hajtani, arra meg egyàltalàn nem volt kívàncsi, hogy mi a màsik àllàspontja.

Több esélye is volt, sokat eljàtszott. Egyszer pedig minden pohàr betelik. Nem lehet és nem is szabad mindent megbocsàtani, elnézni, hogy eltapossanak.

2020. dec. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én elvágtam minden kapcsolatot az anyai és az apai ági rokonaimmal.

A családom nagyrésze konzervatív, sok esetben korlátolt. Csak panaszkodni tudnak és depressziózni, meg a halálról beszélni. Nekem semmi szükségem nincs arra, hogy ott üljek a cigifüstben, és azt hallgassam, hogy hogyan ölnék meg magukat legszívesebben. Meg amikor elbúcsúzunk, mindegyik jön a hülye szövegeivel, hogy "Jól nézzél meg, mert most látsz utoljára. Öngyilkos leszek.". És úgy tesznek mintha ez full természetes lenne, hogy elbúcsúznak egymástól így a családtagok. Ráadásul mindenki csak pofázik erről, úgyse teszik meg. De ha úgy se teszik meg,akkor nem értem, miért mondják. Egyik nagynéném takarítónő egy iskolába, és úgy csinál, mintha valami városi polgármester lenne, vagy tudós, és nem is tudom milyen szintű feladatokat kellene neki ellátni. Holott csak takarítania kell. Ennyi a dolga. Ráadásul piedesztálra emeli saját magát, mert egy gyerekkel egyedül van, mert nincs apja. Hát pedig van apja, csak nem foglalkozik a gyerekével az apja. Nekem meg már tényleg nincs apám. Nagyanyám meg olyan, hogy mindig mindent kiszépít a saját maga javára undorító módon. Előadja, hogy ő mennyire szerette a gyerekeit, meg minden, aztán a stresszt leverte a gyerekein. Meg előadja, hogy ő minden gyermekét és unokáját egyenlően szereti és sohol semmi.

Bennem akkor jött el az a pont, hogy megszakítom mindenkivel a kapcsolatot, amikor a kisöcsém megkérdezte nagyanyámtól, hogy miért van az, hogy Zsanikát jobban szereti, engem, őt és a többi unokatesónkat sose keresi fel. Erre az volt nagyanyám válasza, hogy: "Tudod drága kisunokám ez azért van, mert Zsanikának nincsen apja." Mondtam neki, hogy "De van apja, csak nem foglalkozik vele. Nekünk meg már tényleg nincs apánk, mert meghalt." Ezek után kizavart a házból, hogy mit képzelek magamról.

Apai ágon lévő rokonaimmal azért nem tartom a kapcsolatot, mert folyamatosan beszólt a nagybátyám nekem azért, mert a barátom roma. Az a nagybátyám szólt be, akinek a felesége hivatásos k.. volt, és egy kis drogért bárkit lepippantott. Ennyit erről.

2020. dec. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Részemről ők tagadtak ki 3 évvel,mert én nem mertem megtenni ezt a lépést. De előtte "gondoskodtak" róla,hogy tönkre tegyenek,felvetettek velem hitelt,amit persze csak feléltek és utána még az utcán se vettek észre. Hát fasza 10 évem volt emiatt.


Viszont ennek ellenére a kitagadásom úgy éltem meg,mintha életemben először vettem volna levegőt és tudod mi van,minden nehézség ellenére,azóta,hogy nincsenek a közelemben és mindent akadályoztak,amibe bele akartam fogni MINDEN AMIBE BELEKEZDEK SIKERÜL 48 éves nő vagyok egyébként.

2021. márc. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kijavítom magam 13 évvel ezelőtt (8-a voltam)
2021. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 gerati6395 ***** válasza:
100%

Ha a rokonod nem semmibe vesz vagy rosszabb, nem kell kapcsolatot tartanod.

A rokonaid nem feltétlen a barátaid is.

Az életedben pedig legyenek inkább csak barátok

2021. márc. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!