Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az normális ha...

Szerintetek az normális ha nénikém azt mondta konkrétan, hogy ha megbukom az egyetemen megfojt?

Figyelt kérdés

Nem tanulok rosszúl vagy valami de első éves vagyok, mindenki tudja milyen szokatlan, új rutint kell kialakitani, minden más, sok a tananyag nagyon...össze vissza vannak az órák. Nem kell sorolni. Erre minthogy inkább kedvesen biztatna ilyeneket vág a fejemhez igy is tiszta szorongásos depis vagyok és még olyanokat is mondd, hogy hát ne rinyáljak hogy fáradt vagyok pedig tényleg alig aludtam mert tanultam...suliban is jól végeztem. Állandóan csak a hatalmas elvárásaik alá nyomnak, szerintem nem is kellene megfojtson mert igy sem kapok tőlük levegőt. Pedig minden egyetemista tudja, hogy nagyon is fárasztó és van amikor tanulni akar az ember mégsem megy mert hulla fáradt mert napok óta nem alszik rendesen.

Most meg kb nem azért tanulok mert, hogy magamért csináljam hanem mert félek tőle mivel ha valamit el mernék én is rontani mert ember vagyok és mindenkivel megesik, hallgathatom azt, hogy sz@rra se vagyok jó és ezt még diszkréten fogalmaztam meg.


2020. okt. 6. 23:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A nagynened nevel?
2020. okt. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%

Nem konkrétan gondolja, csak jelképesen.

Azt jelenti, hogy nagyon tehetségesnek tart,

és sokkal több szorgalmat vár tőled,

s hogy jól vedd az akadályokat.

Amúgy meg mi köze hozzá.

Nagyon ritka hogy valakit ne húzzanak el

főiskolán, egyetemen valamelyik tárgyból.

Anno mentem kollokviumra, két tanár ment

előttem az utcán, beszélgettek.

Az én tanárom megkérdezte a másikat,

hogy milyen napja lesz, hányat vizsgáztat.

Mondta, és hozzátette, hogy hányat fog megbuktatni,

mert kell a pénz a kocsijának a szervizelésére.

Ugyanis az utóvizsgáztatásért plusz vizsgáztató díjazást

kaptak.

Ezzel arra akarok rávilágítani, hogy ezer oka lehet,

ha elhúznak. A hangulata, hogy mennyire kötözködik,

szimpatikus vagy-e, stb. Hiába tudsz, aki akar,

olyan helyzetbe hoz, hogy bux.

2020. okt. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Ne közöld a magánügyeidet a széles családoddal.

Semmi közük hozzá.

Majd megoldod.

2020. okt. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi a fenének mondasz el nekik olyasmit, ami a magánügyed? Nem általános iskolás vagy már. A szüleim sem tudták, miből mikor és hogyan vizsgázom, nemhogy a nénikém!
2020. okt. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Diplomás vagyok, ahogy nagyon sokan körülöttem. De ezt a nagyhalált, hogy jaj sok, jaj izé, nem adta elő senki. Pedig nem egy munka és család mellett tanult.
2020. okt. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

A nagynened járt egyáltalán egyetemre, vagy csak az észt osztja?

Egy bukás nem akkora dolog az egyetemen, mint a korábbi tanulmányok során. Jó esetben nem jár csuszassal sem.

Én nem számoltam be minden egyetemi bukásomrol otthon. Két diplomás mérnök lettem, úgyhogy utólag szerintem nem is igen számít már, hogy mi hanyadjara sikerült.

Nem akkora tragédia, ha valami nem jön össze. Tényleg a legjobbakkal is megesik, hogy leblokkol vagy nem készül eleget esetleg túlvállalja magát, rosszul osztja be az idejét.

Sok vizsga szerencse kérdése is. Nem kell annyira túldramatizálni. Lehetőleg ne csússz és kész

2020. okt. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Egyetem az felnőttoktatás, kinek kellene beszámolni? Már ha nem csak a szülők pénzén élsz.
2020. okt. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, hogy még mindig ennyire irányítani akarnak?
2020. okt. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De. A szüleim pénzén élek, 19 vagyok még nem dolgozom és az óráim miatt nem is tudnék mert nincs mikor.
2020. okt. 7. 22:45
 10/12 anonim ***** válasza:
35%

Olyan nincs, hogy nincs mikor dolgozni. Olyan van, aki kifogást keres arra, hogy miért nincs. Én felnöttképzésben tanulok, mellette dolgozom 1 műszakban, plusz jogosítványt csinálok. És még mindig van időm elmenni haverokkal iszogatni egy esős rossz napon.

Meg kell találni az egyensúlyt.

Ha pedig egyáltalán semennyi időd nincs amit kétlek, akkor nem értem a kérdést sem..

Plusz mi köze van a nagynénédnek ahhoz, hogy mit csinálsz?

Ne legyél ennyire érzékeny, fókuszálj a fontos dolgokra aki meg szellemileg és lelkileg lehúz zárd ki a fenébe.

2020. okt. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!