Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, akiknek gyermeke már...

Szülők, akiknek gyermeke már nem játszik játékkal, nem hiányzik számotokra a sok kellemes játszós idő, amikor velük együtt élveztétek a játékokat?

Figyelt kérdés

2020. okt. 7. 01:23
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Én nem élveztem sosem. Csak azt hogy a pici gyereknek öröm. Ezért játszottam nem azért mert én nem éltem ki a gyerek koromat. Felnőtt vagyok nekem már az a szórakozás ha nincs itthon senki és dübörgő zenére suvickolom a lakást🤣
2020. okt. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Pont mint az elottem szolo.
2020. okt. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Valamennyire igen. Most már a nejemmel játszunk. Gin römit, backgammont. Ha néha hazajönnek akkor játszunk 4-en.
2020. okt. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Nekem igen :)

Én mindig mosolyogva, nosztalgiával gondolok rá, mert egyedül neveltem és szó szerint minden játékban részt vettem, akár kisautó tologatás, akár legózás vagy labdajáték volt az. Én nagyon szerettem ezeket az időket :)

Úgymond "hiányzik", de tényleg nem a szó szoros értelmében, mert az ember a gyerekkel együtt változik.

2020. okt. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Nekem még játszós korú a kislányom, de már most tudom, hogy fog hiányozni. Az apjával a mai napig szoktunk társasozni komolyabb stratégiai játékkal, amikor ő elaludt éjjere. Remélem később ő is majd csatlakozni fog.

Emlékszem gyerekkoromban anyum ugyanúgy leült velem játszani, ő is nagyon élvezte, látszott rajta hogy nem muszájból ücsörög ott idióta vigyort grimaszokat magára erőltetve. Ez volt a legjobb, anya is önfeledten képes leereszkedni a gyermekéhez. A lányomnak ugyabezt az élményt adom meg, ehhez kell az is, hogy tényleg szeressünk mi felnőttek játszani.

2020. okt. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Azért idősebb korosztálynak is vannak játékok.

Én pl activityzni akartam a 28. szülinapomon.

Barátnőm családja sokszor összeül játszani valamit. Szókirakó pl stb


Pár éve karácsonykor is én vettem elő a dobókockás társast 5 éves unokatesómék kapták de mi játszottunk vele 20+-os rokonok.

2020. okt. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Néha azon kapom magam hogy fiam megunta a homokozást, már labdázik, én meg még mindig a homokozóban lapátolok
2020. okt. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekünk kicsit hiányzik!

Szerettünk velük játszani, akár kicsik voltak, akár már nagyobbak! Ahogy számtalan dolgot meg kell tanítani nekik, a játszás egy részét is kellemes átadni. A társaságukat élvezni pedig kész szerelem! 🥰

Mindennek van egy varázsa, egy külön kis világ, melybe közösen fantáziáljuk bele magunkat. A figuráknak neve van, vannak jók és rosszak, ügyesek és kevésbé rátermettek, bátrak és gyávák, akár a Toy Story-ban. Az estimese olvasás, mesélés pedig mindezt még tudta fokozni. Közös kedvencek, hősök, gonoszok és mellékszereplők, különleges képességek, álomszerű helyszínek.

Két kisebb csemeténk kamaszok. A játékok sorban bekerülnek karton és műanyagdobozokba, csomagolásukba, egyik másik elajándékozásra került vagy fel a padlásra, le a tárolóba. Még akadnak kedvencek, gyűjtemények a polcokon, vitrinben, de alig tevékeny a jelenlétük, inkább csak díszek.

Amikor a 12 éves legkisebb királylány azt mondja, előveszi retrózni a játékát, az kicsit hidegzuhanyként ér minket. Félreértés ne essék, imádjuk, hogy már nagyok és egyre önállóbbak, akikkel igen komoly dolgokról lehet társalogni, de olyan gyorsan felnőnek. 😌


Társasjátékok szerencsére az egész család kedvencei! Persze, 80 százalékban már komoly kaland és egyéb felnőtteknek (is) szóló társasokkal szórakozunk, 10 százalékban klasszikusokkal. De olykor még előkerülnek a régebbi, egyszerűbbek is. (kártyázni szinte senki nem szeret nálunk)

2020. okt. 8. 01:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!