Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori az a szituáci...

Mennyire gyakori az a szituáció, hogy az eredeti apukát az anyuka próbálja teljesen lerázni és az új párját bele helyezni az apuka szerepbe?

Figyelt kérdés

Kisgyereknél... Válás/szakítás után...

Ahol nem alkoholizmus, agresszió és hasonló dolgok eredményezték a különválást, hanem a “szerelem” hiánya.

Ahol az apuka személyével azon túl, hogy anyuka nem szereti, nem szerelmes belé, nincs más probléma...


Mennyire gyakori az, hogy gyerektartásról is lemondva, az anyuka arra próbálja rábeszélni az apukát, hogy keressen saját nőt, vállaljon “saját” gyereket (mintha az eredeti nem lenne az), és ne keresse Őket, hogy az új barátja lehessen az apuka a családban?


Ez csak szerintem extrém beteg szituáció?


2020. okt. 7. 09:46
1 2
 1/13 Savlekotő ***** válasza:
71%
Nagyon sok apuka nem töri kezét lábát a régi gyerekért egyik gyerekéért se,a nők nem veszik észre h a férfiak 70% maximum szexet akar időtöltést és totális ellátást anyapótlót de nem gyereket kis családot,ettől a legtöbb futva menekül és maximum aludni jár haza.Ez a hibás minta végett amiben felnőtt,a gyerek a nőknek fontos inkább,egyszerű biológiai óra stb,és igen gyakori,mert vannak még szerencsére normális férfiak is akik nem egy véglény szintjén állnak.
2020. okt. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom mennyire gyakori, de nekem gyerekkoromban kijutott ebből. Nem volt apámmal súlyos probléma, tehát a helyzet megfelel annak, amit írtál kérdező. Így felnőtt emberként egyet leszögezhetek: gusztustalan, ha egy anya a saját érzelmei miatt úgy szövögeti a hálóját, hogy a gyerek közben teljesen elveszítse a maradék kapcsolatát az apjával. Persze ehhez kell az apa is, ha nem harcol a gyerekért, akkor ez van. Nálunk a folytatás extrém eset: anyu a szerelmeként egy pedofil agresszív szemétkupacot hozott a nyakunkba, úgy kellett otthonról fiatalon elmenekülnöm.
2020. okt. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Én még nem láttam ilyet.

Persze olyat láttam, amikor az új párt tekintette inkább apukának a gyerek. Ha kisgyerekként ismerte meg, tehát nem nagyobb vagy tinikorban. És ha az apuka nem foglalkozott vele.

Sajnos nagyon sok apuka a válás után eltűnik.

2020. okt. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek közelről olyan történetet, amikor a nő egyik napról a másikra lépett le a férjétől mindent előre eltervezve, amikor senki sem volt otthon (cuccot összepakolva, gúnyos búcsúlevelet írva) és gyermekét is vitte magával.

Láthatás is volt a későbbiekben, meg rendszeres kapcsolattartás az apával, a nőnek lett új párja, el akarta érni, hogy a gyerek a nevelőapát "apának" szólítsa, ha nem tette, akkor verés volt kilátásban...

Nem tudom mennyire gyakori az ilyesmi, remélem nem túl gyakori...

2020. okt. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Gyerektartásrol nem lehet hivatalosan lemondani és semmi köze a lathhatashiz.
2020. okt. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyébként itt árnyalja a helyzetet, hogy anyukának nem lehet több gyereke, így az új párjával sem lehet már közös...


Viszont apukának fontos a gyerek, de elég sok mindent meg tesz azért anyuka, hogy ne vagy csak ritkán láthassa :/

2020. okt. 7. 11:27
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Akkor apuka jelezze a családsegítőnél.

Még akkor is szívatják az anyukát, ha nem is jogos az apuka sérelme, csak pont ő szeretne keresztbe tenni.

Szóval ha tényleg nem engedi látni, akkor jelezze.

2020. okt. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Ilyennel még nem találkoztam, olyannal viszont többel is, mikor apuka nem foglalkozott a gyerekkel válás után.
2020. okt. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Az én gyerekem apja nagyon undoritóan bánt velem és nem érdekelte az életünk 4 hónapos volt a kicsi amikor elköltöztünk és nem törte magát kicsit sem, hogy ez a helyzet változzon. Lett párom és mivel szebben viselkedett velünk mint apukával az együtt töltött idő alatt valaha így én is azt mondtam, hogy nem is akarom látni és ne is fizessen ha neki úgy tetszik.

Páromat Apának hivja a kisfiam.

Végül csak elmentem egy ügyvédhez ahol írtunk egy megállapodást kinek mihez kell tartani magát. De vígan elvolt majdnem egy évig, hogy semmit nem tudott a gyermekéről. Na így lett ő az apu aki a donoron kívül más nevet nem is érdemelne.

2020. okt. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom, ki az a nagyész, aki lepontozta az #5 válaszom, attól az még TÉNY marad.
2020. okt. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!