Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy békíthetném ki a párom...

Hogy békíthetném ki a párom anyukámmal?

Figyelt kérdés
Az öcsém miatt kezdődött minden. 21éves és eddig csak alkalmi napszámos munkái voltak, mert nemigazán szeret dolgozni, a szüleink tartják el. A párom lakásfelújitást tervezett, és a tesóm elvállta, hogy kicsempézi a konyhát és a fürdőszobát. Azt igérte, hogy 3nap alatt kész lesz vele, és 45ezer forint munkadíjban egyeztek meg. Első nap eljött reggel 8óra után, téblábolt egy kicsit, aztán 13kor hazament. Másnap ugyanez volt a program, de pont hazajött a párom, és nagyon nem tetszett neki a munka. Valóban igénytelnül lett megcsinálva, a járólap nem is volt vizszintes, és néhol hallatszott, hogy alatta üreges. Veszekedtek, aztán mondta, hogy ne jöjjön tovább befejezni, mert eddig csak kárt okozott. Mindezért a két munkanapra, ami alig több mint 10óra kifizetett 30ezret az öcsémnek. Ezután a tesóm azt hazudta anyunak, hogy ingyen dolgoztattuk, és nem kapott semmi pénzt. Anyu átjött hozzánk, és csúnyán beszélt a barátommal amiért kihasználta szegény tesómat. A barátom nagyon feldühödött amiért ártatlanul ilyesmivel vádolják, és kiabálva elküldte anyukámat. Végül kiderült az igazság, öcsém bevallotta, hogy kapott pénzt, de a béke nem állt helyre. A párom sem hajlandó bocsánatot kérni anyutól amiért csúnyán beszélt vele, és anyu sem vádaskodás miatt.

2020. okt. 7. 17:39
1 2 3
 1/29 Savlekotő ***** válasza:
96%
Én semmit se akarnék ilyen anyától aki a dologtalan léha hazudós fiát ajnározza és vakká lesz önként.. Egyformák.. Jobb távol ettől a kategóriától..
2020. okt. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%

A párodnak nem kell bocsánatot kérni, elvégre igazságtalanul lett megvádolva.

Anyádat meg állítsd le, NEKI tényleg bocsánatot kellene kérnie!

Viszont amit nem értek, egyáltalán miért a tesódat bíztátok meg ezzel a munkával, ha tudjátok, hogy ennyire link alak.

2020. okt. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Első körben az öcsédnek kéne bocsánatot kérni, aztán anyukádnak, és csak utána a párodnak. De azok után, amit a tesód csinált, nem hiszem, hogy bocsánatot fog kérni, és gondolom addig anyukád sem nyugszik. Szerintem próbálj meg beszélni, az édesanyáddal( az öcséddel is megpróbálhatsz, de őszintén szólva én nem sok reményt fűznék hozzá, azok után amit csinált), hátha megérti. Én biztos nem kérnék bocsánatot, olyanért, amiben nem én vagyok a bűnös, de persze ha a barátod nem félti a büszkeségét...
2020. okt. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne bocsánatot kérnie a párodnak? Anyád helyében én kérnék bocsánatot, amiért ilyen link fiút neveltem... amúgy az igénytelenül elvégzett munkájáert is megkapta a jogos, teljes pénzét, erre még hazudozik. A gyomrom kifordul az ilyen lényektől, már bocsi.
2020. okt. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%
Szakembert alkalmazni nem tákolni.
2020. okt. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Végül a párom csinálta meg, ért ő is hozzá (pontosabban ő igenis ért, nemúgy mint öcsém) csak segíteni akart tesómnak pénzhez jutni, ezért bízta rá. Persze így kidobott 30ezret, plusz munka amiért felszedte amit tesóm lerakott, plusz új alapanyag. Az öcsémtól nem is várom el a bocsánatkérést, megelégszem annyival, hogy nem kerül a szemem elé. Anyunak valóban illene, de azért a páromnak is. Csúnyán kiabált vele, olyasmit mondott, hogy "takarodjon a házamból a sz@rházi fiához és nevelje meg!" Oké, hogy igaza van, de mégsem ilyen hangnemben kellene beszéljen egy idősebb nővel, aki ráadásul a barátnője anyukája.
2020. okt. 7. 18:15
 7/29 anonim ***** válasza:
91%

Talán nem egy lógós 21 évesre kellett volna szakmunkát bízni, hanem szakemberre.

Meg amúgy sem keverjük az üzletet a családdal, mert itt a példa hogy mi lesz a vége.

2020. okt. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem én küldenélek utánuk. Anyuka meg fizesse ki a kárt amit adós csinált.
2020. okt. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%
fia
2020. okt. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
91%
Majd ha anyukád eljön hozzá egy tálca sütivel és bocsánatot kér, akkor talán én is elnézést kérnék, hogy elsimítsuk a konfliktust. Amúgy kicsit gáz, hogy a felnőtt fiacskája konfliktusait anyu intézi. Még akkor is körberöhögném, ha valóban nem lett volna kifizetve a jól elvégzett munkája és az anyját küldte volna balhézni. A tesód egy óriásbébi, majd ha nem lesz anyu akkor te húzkodhatod magaddal. Állj a pasid mellé, mert a családodnak semmilyen szinten nincs igaza. Ha az én házamba jönne az anyósom ordibálni és meghazudtolni engem, mint felnőtt független embert, hát nem tenné zsebre, amit kapna. Annak jár a tisztelet, aki érdemes rá és felém is tisztelettel fordul.
2020. okt. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!