Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem Norvégiába kapott...

A férjem Norvégiába kapott álláslehetőséget. Vele menjek a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Nagyon jó lehetőséget kapott az igaz. Azt akarja menjünk mi is. Ha nem megyünk akkor adjuk be a válast azt mondja.


Őszintén szólva azért van bennem félsz mert olvastam hogy az ottani gyámügy már olyanokért elveszi a családoktól a gyereket ha nem megfelelő a szemkontaktus.

A kisebbik gyerekünk autista. Rettegek már most h hopp elveszik tőlem őket és jó ha évente egyszer láthatom pár órára őket. Pedig még ott se vagyunk.

Én mondtam a férjemnek hogy nem minden a pénz. Ha nagyon akar menjen mi maradunk. Ő nélkülünk csak úgy megy ha el válunk. Mert szerinte a távkapcsolat nem fenntartható.

Ti mit tennétek?



2020. okt. 10. 08:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
88%
mennyi idősek a gyerekek? Amúgy ne higgy el minden hülyeságet, miért venné el csak úgy a gyámügy a gyereket? Norvégia fejlett ország, én a helyedben mennék.
2020. okt. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim ***** válasza:
79%
Jezusom...
2020. okt. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 anonim ***** válasza:
22%
Két gyerekem van, pont ezek miatt én sem mennék velük Norvégiába. Egész más kultúra, más vérmérséklet és más családi szokások, ami önmagában nem lenne baj, de nem kockáztatom meg, hogy azért vegyék el őket tőlem, mert az oviban elújságolják, ha csúnyán néztem rájuk.
2020. okt. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 A kérdező kommentje:

7 és 9 évesek.


Fejlett ország ám mégis ott a Barnevernet... gyakorlatilag el lopják a gyerekeket.

2020. okt. 10. 09:00
 5/98 anonim válasza:
42%
Ez a vírus helyzet ezer meg ezer unatkozó gyereket terel a gyakorira...
2020. okt. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
93%
Aki nem hiszi el, üsse be a Google keresőbe, hogy Barnavernet, ez a norvég gyermekvédelmi intézet neve. A BBC is ír megdöbbentő esetekről velük kapcsolatban, ami azért nem hoz le "minden hülyeséget."
2020. okt. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 anonim ***** válasza:
95%
Erre csak annyit tudok mondani, hogy marhára szerethet ha még ki sem költözött de már válni akar. Nálunk amúgy hasonló helyzet van csak nincs gyerek. Párom nem akar ebben az országban maradni én viszont nem vagyok hajlandó kiköltözni sehova és én vagyok a k*csög, hogy nem hozom meg ezt az áldozatot a kapcsolatunkért és miattam kell szakítani. Ez egy súlyos döntés, hogy gyakorlatilag fenekestül felfordul az életed és egy teljesen új kultúrába csöppensz. Ezt nem lehet az alapján eldönteni, hogy a másik félnek mi lenne a jó.
2020. okt. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 A kérdező kommentje:

Főleg így hogy a kisebbik autista nagyon félek menni. Még ha egészséges lenne mindkettő talán.

A férjem nem érti meg hogy miért félek. Szerinte ez nem igaz. Ilyet nem lehet csinálni.


Mit csinálok akkor ha a fiam dührohamot kap és jelenti pl a szomszéd? Jönnek és viszik őket. Nem kérdeznek.

2020. okt. 10. 09:04
 9/98 anonim ***** válasza:
94%

A helyedben én inkább azon aggódnék, hogy a férjed ilyen könnyen túladna az egész családján egy álláslehetőség miatt. Még ki se ment, nem is dolgozott az adott pozícióban, de már a válás az első gondolata. Mennyi időre menne,határozatlan idejű szerződést ajánlanak neki, örökre kiköltözne, abban az országban akar letelepedni, hogy ilyen drasztikus döntésre szánná el magát.

Egyébként abban teljesen igaza van, hogy semmi értelme egy távkapcsolatnak, de sokan nem érhet neki a család, ha egy ki nem próbált munka miatt már dobná is el.

Az aggályaid meg...más kultúra igen, jobban odafigyelnek a gyermekvédelemre, de amit te írsz, az nonszensz, mert ennyi erővel mindenki gyerekét elvehetnék legkésőbb kamaszkorban.

2020. okt. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 anonim ***** válasza:
86%
Nem mennék vele. Nem csak a gyerekek miatt, hanem mert nem tárgyaláok terroristákkal. Engem ne zsarolgasson senki, a férjem se.
2020. okt. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!