Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire kéne engednünk a...

Mennyire kéne engednünk a saját esküvőnkkel kapcsolatban a családi nyomásnak?

Figyelt kérdés

Jövőre lesz, de pl. a ruhám már megvan, a helyszín is, összeírtuk a vendéglistát is.


Édesanyámnak az öccsét nem szeretnénk meghívni, emiatt most a szüleimnél és a nagyszüleimnél kitört a forradalom. A fő ok az, hogy alapból nem kedvelem a nagybátyámat, sosem szerettem. Egész életében egy lusta semmirekellő volt, aki még most, közel 50 éves fejjel is a nagyszüleim tartanak el és etetik, mosnak rá. Ettől függetlenül ő a legnagyobb megmondó ember a világon, aki mindig okoskodik, mindenbe beleköt és pofátlanul kihasználna mindenkit. Emiatt már nincsen egyetlen egy barátja sem, hiába volt régen ő a város nagymenője. Ma a napjait a nagyszüleim kanapéján tölti. Senkiért nem tesz meg semmit, de ha neki kell valami, mindenki azonnal ugorjon. Pl. a nagyszüleim már mindketten 70 felett vannak, mégis mikor nyáron vitték a tüzifát hozzájuk, akkor ők ketten pakolták, a nagybátyám meg bent aludt (délelőtt 11-kor!) és egyszer ment ki, azért, hogy lekiabálja őket, hogy pakoljanak csendesebben, mert ő így nem bír pihenni.

Minden családi ünnepségre, bulira odaállít üres kézzel és nem vagyok az a fajta, aki azt lesné, hogy kitől mit kap, de szerintem ha az ember vendégségbe megy, akkor alap egy üveg bor/doboz bonbon és virág. Ha szülinap, karácsony van, akkor nagyobb valami. Ő ezzel szemben mindig csak magát hozza, cserébe végigfikázza a menüt, lerészegedik és elkezd kötözködni, balhézni. Ráadásul szinte az összes barátnőmmel kikezdett már, undorító módon.

Én ezt nem akarom nézni az esküvőmön, vagy fogni a fejem, hogy éppen hogy éget már megint minket. A nagyszüleim viszont kiakadtak, vagyis a mamám, hogy ez nem vitatéma, vagy egy eldöntendő kérdés, ő is ugyanúgy családtag és ott a helye. Az anyám is ki van akadva, hogy hogy jut egyáltalán eszembe ilyesmi, hogy nem hívjuk meg és hogy ne cirkuszoljak ezen, észre sem fogom venni, hogy ott van. Éppen ez az, hogy ha tippelnem kéne, akkor biztos ő lenne, aki már éjfélkor az asztalokon táncolna, vagy már a szertartás előtt lerészegedne és a koszorúslányokat kergetné, vagy a saját hányásában fetrengene.


85-en leszünk, ha minden igaz. Tehát nem egy több száz fős esküvőt képzeljetek el, ahol boldog, boldogtalan ott lesz. Pont ezt nem akartuk, hogy olyan emberek legyenek meghívva, akikkel csak muszájból vagyunk jóban, vagy azért lett meghívva, mert az egyik nagyi 26. unokatestvére és így illik.


2020. okt. 13. 00:14
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező: ezt mindenki így látja, hogy ilyen módon viselkedik, nem lehet, hogy te vagy elfogult vele, például azért, mert gyerekként rosszul bánt veled, szigorú volt, vagy indokolatlanul bántott stb? Tudom talán ilyet nem szép dolog kérdezni, csak az egyoldalú történeteknél a másik fél meghallgatására nincs lehetőség.

Egyébként:

Ez a ti esküvőtök. Jogod van nem meghívni, persze ekkor számítani kell érzelmi nyomásra meg "mi családunkban ezt nem lehet megtenni", "mit szólnak mások", "mit gondolnak", "akkor én se megyek", "mindig arra fognak emlékezni egyesek, hogy ő nem lett meghívva" stb mondatokra.

Azt, hogy bulikon így viselkedik, tudják, nem? Azt is hogy milyen életet él (elmondásod szerint), ennek ellenére nem tudom miért eröltetik.

2020. okt. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
10%
Ez nagyon nehéz kérdés.Kéne találni valami arany középutat, az lenne az igazi, ha ő nem akarna (vagy nem tudna) eljönni valami miatt, és így mentesülnétek a családi vihartól.Nem tudok igazán tippeket adni, de jó lenne beszervezni addigra neki valami csajt, aki 300 km-re lakik és lefoglalja, és nem akar ő is eljönni
2020. okt. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
21%

Kérdés az az, hogy a jövőben is szembe tudsz nézni a szüleiddel és nagyszüleiddel? Mert, ha nem hívod meg, akkor ez a téma nem zárul le ennyivel.

A leírtakból azt vettem ki, hogy viszonylag sokszor találkoztok, tehát a nagybátyáddal is szembe kell nézni párszor. Ha eleve rossz a viszony, ezzel egy plusz feszültséget generálsz.


Nehéz ügy. Vagy az esküvődből engedsz vagy a családi béke csorbul.


Én az esküvőmből engedtem. Néha bánom is, de talán ez volt a kevésbé rossz döntés.

2020. okt. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim válasza:
94%

Nekünk tavaly volt az esküvő, ugyanígy voltunk mi is mivel volt mindkét családban olyan családtag akit nem akartunk ott látni és persze volt sértődés. Anyukám féltestvére és családja volt akit én nem akartam ott látni mivel volt egyfajta viselkedésük a közelmúltban ami miatt én úgy döntöttem nem érdemlik meg azt hogy jópofát vágjak hozzájuk,emiatt csak a nagyszülők balhéztak de aztán megértették ők is. Párom a keresztapját nem akarta aki egyben a nagybáttya is, alkoholista ember senki nem akarta hogy tönkre tegye valahogy a nagy napunkat.


A történet vége az lett hogy 70 fő helyett csak 60 fő volt nagyjából, de én nem bánom mert így volt csodás az esküvőnk.:)


A ti nagynapotok, ne hagyd magad!

2020. okt. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
86%

Végig se olvastam, bocsi, tök lényegtelen az indok.

Egyedül te és a párod döntése minden. Senkinek semmi köze hozzá.

Én a családomból összesen 8 embert hívtam meg. Velük vagyok napi kapcsolatban. Volt bőven sértődés, kioktatás stb. Kit érdekel, őszintén.

A házigazda dönti el mindig, hogy kit szeretne meghívni.

2020. okt. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
86%
A tesóm lagziját tudom csak felhozni. Nagyanyám kicirkuszolta, hogy jöhessen nagybátyám. Meg is jelent családostól. 20 perc után kéregetés (cigi) stb. A folymatos vitaval elbaszt. k a lagzit. Mikor húgom bőgött nagyanyám még őt szidta. Mert rokony csak hát ilyen.
2020. okt. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
89%
A nagyszüleidet meghívod? Csak azért kérdezem, mert ők támogatják a nagybátyád lustaságát. Ha nem lenne lehetősége az élősködésre, elmenne dolgozni, vagy max. bűnöző lenne, de gyakorlatilag tálcán van nyújtva neki az ingyenélés lehetősége.
2020. okt. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
80%

-23- azért mert te töketlen vagy , reméljük a kérdező még nem az..

sosem értettem ezt a " ha pénzt ad rá, van beleszólása" dumát. A pénzt segités képpen adják, nem? akkor segités, ha önzetlenül adják, tehát nem várnak semmit cserébe. azt sem hogy beleugathassanak. Ha meg ugy adják, hogy cserébe ez meg az legyen, na az a zsarolás... nem segitség.

2020. okt. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 kovpet ***** válasza:
87%
Nagymamádnak abban van igaza, hogy ez tényleg nem vitatéma, vagy egy eldöntendő kérdés. Itt az van, amit ti akartok és senki más nem szólhat bele.
2020. okt. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Mond h alkoholmentes es vega buli lesz 😂


Amugy a ti napotok ti dontotok mindenrol!

2020. okt. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!