Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire kéne engednünk a...

Mennyire kéne engednünk a saját esküvőnkkel kapcsolatban a családi nyomásnak?

Figyelt kérdés

Jövőre lesz, de pl. a ruhám már megvan, a helyszín is, összeírtuk a vendéglistát is.


Édesanyámnak az öccsét nem szeretnénk meghívni, emiatt most a szüleimnél és a nagyszüleimnél kitört a forradalom. A fő ok az, hogy alapból nem kedvelem a nagybátyámat, sosem szerettem. Egész életében egy lusta semmirekellő volt, aki még most, közel 50 éves fejjel is a nagyszüleim tartanak el és etetik, mosnak rá. Ettől függetlenül ő a legnagyobb megmondó ember a világon, aki mindig okoskodik, mindenbe beleköt és pofátlanul kihasználna mindenkit. Emiatt már nincsen egyetlen egy barátja sem, hiába volt régen ő a város nagymenője. Ma a napjait a nagyszüleim kanapéján tölti. Senkiért nem tesz meg semmit, de ha neki kell valami, mindenki azonnal ugorjon. Pl. a nagyszüleim már mindketten 70 felett vannak, mégis mikor nyáron vitték a tüzifát hozzájuk, akkor ők ketten pakolták, a nagybátyám meg bent aludt (délelőtt 11-kor!) és egyszer ment ki, azért, hogy lekiabálja őket, hogy pakoljanak csendesebben, mert ő így nem bír pihenni.

Minden családi ünnepségre, bulira odaállít üres kézzel és nem vagyok az a fajta, aki azt lesné, hogy kitől mit kap, de szerintem ha az ember vendégségbe megy, akkor alap egy üveg bor/doboz bonbon és virág. Ha szülinap, karácsony van, akkor nagyobb valami. Ő ezzel szemben mindig csak magát hozza, cserébe végigfikázza a menüt, lerészegedik és elkezd kötözködni, balhézni. Ráadásul szinte az összes barátnőmmel kikezdett már, undorító módon.

Én ezt nem akarom nézni az esküvőmön, vagy fogni a fejem, hogy éppen hogy éget már megint minket. A nagyszüleim viszont kiakadtak, vagyis a mamám, hogy ez nem vitatéma, vagy egy eldöntendő kérdés, ő is ugyanúgy családtag és ott a helye. Az anyám is ki van akadva, hogy hogy jut egyáltalán eszembe ilyesmi, hogy nem hívjuk meg és hogy ne cirkuszoljak ezen, észre sem fogom venni, hogy ott van. Éppen ez az, hogy ha tippelnem kéne, akkor biztos ő lenne, aki már éjfélkor az asztalokon táncolna, vagy már a szertartás előtt lerészegedne és a koszorúslányokat kergetné, vagy a saját hányásában fetrengene.


85-en leszünk, ha minden igaz. Tehát nem egy több száz fős esküvőt képzeljetek el, ahol boldog, boldogtalan ott lesz. Pont ezt nem akartuk, hogy olyan emberek legyenek meghívva, akikkel csak muszájból vagyunk jóban, vagy azért lett meghívva, mert az egyik nagyi 26. unokatestvére és így illik.


2020. okt. 13. 00:14
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
41%
Esetleg csinálhattok olyat, hogy csak a szertartásra hívod meg, a bulira nem.
2020. okt. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon egyszerűen megmondanám, hogy én fizetem, meg a vőlegénye, így azt hívunk meg, akit akarunk, ha meg nem tetszik, nem kötelező eljönni. Na, én éppen ezért akarok majd két tanus esküvőt.
2020. okt. 15. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
58%
Na, mi lett a vége?
2020. nov. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
70%
Engem is érdekelne.
2020. nov. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
70%

Jaj, ez nálunk is macerás. Mi úgy döntöttünk, nem érdekel ki haragszik meg, azt hívunk meg, aki ahhoz a békés légkörhöz járul hozzá, amit mi szeretnénk.

Nekem egy olyan is megfogalmazódott, esküvő a családdal, lagzi a barátokkal.

2021. aug. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!