Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éltetek már,vagy életek...

Éltetek már,vagy életek mentális beteg emberrel? Hogy bírjátok?Örökölhetem?

Figyelt kérdés

Hello,


Pszichés betegeket kezdtem el ápolni,köztük családtag is van sajnos,akit még otthon ápolok. Úgy érzem,hogy nem nekem való,lelkileg megterhelő. Ti otthon gondozzátok,ha van ilyen a családban vagy beadjátok őket gondozásba?

kb 2 éve csinálom..de gondolkodom,hogy felmondok és nincs erőm már gondozni a családtagomat sem lelkileg.Egyedül vagyok és úgy érzem,félek,hogy én is megbolondulok. Szeretnék párkapcsolatot,majd gyerekeket,de így nehéz...Tesóim nem segítenek az elhelyezésben,sőt megvetnek érte,hogy nem akarom tovább csinálni,mert szerintük nem beteg senki,csak azt képzelem..de pszichiátriai vélemény van róla évek óta...Nem kitaláltam. Egyébként vannak tiszta gondolatai az illetőnek,de rengetegszer nem itt jár elmében. Vizeletét,székletét már nem tudja tartani. Esik,kel. Megismerni megismer, de az időket össze keveri, hallucinál sokszor földönkívüliekről, Istenről ,halottakról. Gyógyszereit nem szedi rendesen,hiába adom be neki..meghánytatja magát,mert nem beteg,nem kell gyógyszer...Egyedüli keresetből nehéz helyzetben vagyok. A többi rokon,családtag meg leszarja,mert nem vesznek tudomást a bajról. Sőt én vagyok a legszemetebb,mert bántalmazom,éheztetem,lopom stb az illetőt. Ezeket is beképzelte az illető beteg. A többiek meg elhiszik ez a legszarabb...aztán hol vannak ők meg ??? sehol..mindent egyedül csinálok..Most mennyire leszek szemét ,ha lelépek innen és rájuk hagyom? Tanulják meg mi ez...

Másik,hogy mi van,ha rajtam is kijön a betegség? Már úgy érzem felrobbanok annyira sok.


32/N


2020. okt. 13. 11:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
En lelepnek. Kivennek egy kecot, bevasarolnek az illetonek azert, es ket nappal elotte hogy azert tudjanak intezkedni a tobbiek, irnek mindenkinek messengeren, hogy penteken koltozok, xy itt marad, csinaltok vele amit akartok.
2020. okt. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Add be intézetbe, tesókkal felesbe fizetni!
2020. okt. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
üljetek le beszélni közösen a háziorvossal.
2020. okt. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire közeli rokonod és mennyire szereted de az 1-es választ támogatom.
2020. okt. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Ha skizofrén, beszéld meg a kezelőorvosával, hogy kapja a havi egyszeri injekciót, amitől nem fog hallucinálni. Elkíséred minden hónapban egyszer, mikor be kell adni neki a szurit, hogy ne lógja el, és nem fog ilyen eszelősen viselkedni. Rokonom volt ilyen beteg, onnan tudom.

És azt ajánlom, keress más munkát, mivel a családodban van idegbeteg, nem kéne a munkaidődben is ezzel foglalkoznod. Az érzelmi közelség miatt nem tudod megcsinálni a munkádban szükséges lelki távolságtartást. Nem is értem, honnan jött ez a beteg ötlet, hogy a családtagodon kívül plusz még ilyen kikészítős munkahelyet is válassz magadnak, mintha önmagad ellensége volnál... Akkor jöhet rajtad is ki a betegség, ha sok stressznek vagy kitéve, például ha elmebetegeket ápolsz. Meséld már el nekünk, hogy miért ÉPPEN ezt a munkát választottad??

2020. okt. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Lépj le. Így nagyon nehéz, hogy a család többi része konkrétan lesz#rja. Megnézzük, hogy ők mit csinálnak majd vele.
2020. okt. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ki a rokonod gondnoka? Ha te, akkor kérdezd meg a háziorvost, mi a módja annak, hogy elmeszociális otthonba kerülhessen, te ebbe bele fogsz pusztulni, és ő sem lesz jobban.
2020. okt. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
Ha a vizeletét-székletét nem tartja, akkor hogy lehet olyan ügyes, hogy ugyanakkor meghánytatja magát?
2020. okt. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk a demens nagyszülő volt ugyanilyen, de ő meghánytatni magát már nem lett volna elég összeszedett. Ez valahogy kilóg a képből...
2020. okt. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem ajánlom az eltűnést, mert ha egyedül baj éri a lakásban, téged vesznek elő, hogy a beteget magára hagytad, le is csukhatnak érte. Ugyanúgy, mintha egy kisgyereket magára hagynak. Add intézetbe, csak hát évekig kell várni a helyre, ezt jó, ha tudod. És demenseket kevés helyre vesznek be. Mezőkeresztesen van egy otthon, ahol demenseket is felvesznek, és viszonylag kis várakozási idő volt ismerősnél, csak pár hónap.
2020. okt. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!