Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki fiatalon nem tervez...

Aki fiatalon nem tervez lakást, házat venni, az nem fél a nyugdíjaskortól?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen látom, hogy már nem is törekednek sokan a saját ingatlanra, még kisbabával sem. Na de mi lesz ha megöregednek? Én sem szívesen adnék ki lakást nyugdíjasnak, és idősotthonra a beteg ember jogosult, az egészséges ember nem.


A kérdés nem provokatív, kérlek ne értsétek félre, engem komolyan érdekel, hogy mik ebben az esetben a hosszú távú tervek.



És tegyük fel, hogy örökölt ingatlan nincs.


2020. okt. 14. 09:51
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
76%

Nem te vagy a mérvadó, rengetegen adnak ki lakást nyugdíjasoknak, mert ök nem teszik tönkre a lakást, vigyáznak rá, és megbízhatóan fizetnek.

Idös korban egy ingatlant fenntartani, karbantartani nem kis munka, a legtöbbnek vagy nem megy, vagy csak nagyon megeröltetö módon.

Emellett az tévedés, hogy idösek otthonára csak betegeket vesznek fel, bizonyos korhatár fölött (nem tudom biztosan, de 65-re emlékszem) bárki bekerülhet.

Másrészt köthetnek szerzödést másokkal az eltartásra, mert attól, hogy ingatlanja nincs valakinek, vagyona még lehet.

2020. okt. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen mindegy ebből a szempontból, hogy az az X millió pénz ingatlanban áll, vagy állampapírban stb. Akkor van gond, hogy ha valaki arra se törekszik, hogy elegendő vagyont gyűjtsön, ami majd elég lesz öreg korára is. Az még nem baj, ha a pénzt nem teszi be egy olyan ingatlanba, ami idős korára már bőven túl nagy lesz. Sőt, még spórolhat is az illető azon, hogy mindig akkora lakást vesz csak igénybe, amekkora tényleg kell neki, és így a végére több marad.
2020. okt. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
69%

Én vennék de sajnos úgy látszik Magyarországon egy kertes ház árát összespórolni lehetetlen. Több évre meg nem szeretnék hitelt felvenni, mint amennyit eddig éltem...


Havi 2-300 ezer forintot tudok félretenni (és szerintem ezzel elég jól állok az átlaghoz képest), gyors fejszámolás, egy olyan 20-30 évig kell spóroljak hogy Budapest normálisabb kerületeiben vegyek valamit. Mi ez, ha nem nonszensz? Ja és nincs se asszony, se gyerek. Ha lesz, akkor ennyit nem fogok tudni félretenni.

2020. okt. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
88%

#1: a kérdés, hogy egy átlagnyugdíjba mennyire fér bele egy kisebb lakás bérleti díja manapság...


Pl. Bp-en egy garzon 120ezer + rezsi...

2020. okt. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
40%
#4: nem a nyugdíjból kell kifizetni a bérletet, hanem abból az összegyűjtött pénzből, amit nem költöttél el házvásárlásra. Abból azért kijön.
2020. okt. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
91%

5: elméletileg igazad van, de a gyakorlat nem ezt mutatja!


Lsd. papíron minimálbéres emberek tömkelege, akik a fizu nagyrészét zsebbe kapták. Most meg itt a síráscunami, hogy a minbér alapján járó nyugdíj még vegetáláshoz sem elég.

A lumpen többség feléli a kapott pénzt, tücsök módjára nem gondol a jövőre....

2020. okt. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
29%
Fél Ny-Európa retteg.
2020. okt. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
78%
Az ingatlanárak irreálisan magasak,az új építése szintén.ha valaki vesz egy olcsóbb házat az olyan állapotban van h évtizedekig zabálni fogja a pénzt...A fiatalok többségének nincs elegendő pénze ,hitelt felelőtlenség 20évre felvenni...Fiatal párokat belehajszolnak a csokba ,úgy csinálnak három gyereket h még nem álltak készen egyre sem,de a saját házért beválallják aminek a vége sok esetben válás...
2020. okt. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
22%

Nem félek ha ez a kérdés.

Nyugat Európa meg az USA sem retteg nekem sem kell félnem.

2020. okt. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
97%
A másik az h a mai fiatalok nyugdíjas éveiről valójában semmit sem tudunk biztosan,2050-2060-ra olyan szinten átalakul a világ (rossz vagy jó irányba)h a mai elfogadott rendszerek biztos nem fognak létezni.
2020. okt. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!