Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog, hogy a szüleim...

Normális dolog, hogy a szüleim még tartják a kapcsolatot az exemmel?

Figyelt kérdés

Volt egy hosszabb, és nem működő kapcsolatom, 5 évet voltunk együtt.


A családom még mindig a volt barátomat sírja vissza, hogy mennyire egy kedves és jólelkű ember volt és hogy szeretett... De közben meg vele semmit nem lehetett tervezni, mert ő éppen csak a másnapot tervezte meg. Ott volt közel 30 évesen, diploma, jogosítvány, lakás, egzisztencia nélkül. Én meg azért már vágytam volna egy bizonyos állandóságra, szorgalmaztam volna, hogy tegyünk félre, hogy később akár tudjunk lakást venni, de ő mindig csak azzal jött, hogy minek. Kedves volt, meg szeretett, ez tény. De esküvőről hallani sem akart, a gyerektémával is legalább 10 évet akart várni. Sokszor úgy éreztem, hogy én 20-22 évesen érettebb vagyok, mint ő 28-30 évesen. Dolgozott, ez igaz, de sima szakmunkát és sosem akart többet, jobbat, mert hogy "másnak még ilyen sincs", meg ő nem nyal senkinek az előléptetésért...

Januárban szakítottam vele, egyszerűen már nem bírtam tovább ott. 1-2 hónapig még hívogatott, írt, hogy próbáljuk meg újra, megváltozik stb. De tudtam, hogy ezek csak üres szavak és lehet, hogy az első pár hétben tényleg jó lenne, de utána jönne ugyanaz a monotonitás és ezt nem akartam. A 20-as éveim elején még nem lehetek egy befásult háziasszony, aki az egyetemen kívül nem jár sehová, csak otthon ül. És őszintén mondom, hogy mióta szakítottam vele, sokkal boldogabb vagyok. Megszűntek a hívások, üzenetek is és reméltem, hogy ő is továbblép.


Kiderült, hogy nem. Az anyámmal még mindig heti szinten félórákat beszélnek telefonon, mondta anya, hogy még mindig padlón van, meg hogy én tönkretettem őt, és most 30 évesen költözhetett vissza a szüleihez, kezdheti újraépíteni az életét, én meg élem világom, mintha ez az 5 év meg sem történt volna. Apám is legutóbb mondja, hogy lehet felveszi az új vállalkozásába majd tavasszal, mert "szegény gyerek, még mindig hogy kivan".

Nekem meg ez valahol rosszul esik, mert már a szakításnál is azt hallgattam, hogy mennyire bánni fogom én ezt, meg higgyem el, hogy fél év múlva könyörögni fogok neki, hogy legyünk együtt megint (nem így lett). Szóval már akkor is inkább az ő pártját fogták, és úgy állítottak be engem, mintha én egy lázadó kamasz lennék.



2020. okt. 16. 09:02
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
86%

"A mostani szülőknek, csak azzal szabad beszélniük, akikre ti beleegyeztek. Majd az ilyenektől kérünk engedélyt, hogy xy-nal beszélhetek e."

Még a bolond is látja, hogy itt nem szimpla beszélgetés van, hanem a szülők még mindig úgy tutujgatják a srácot, mintha ő lenne a vőjelölt.

2020. okt. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
78%
Legyen benned annyi tartás meg szolidaritás, hogy amíg a mostani párodat nem fogadják el, addig nem mentek egyáltalán családi összejövetelre. Te sem. Ha rákérdeznek, mért nem mentek, vagy mért nem mész: mert a párod nélkül te sem fogsz hozzájuk járni, majd ha nem az ex a kedvenc, akkor mentek, addig nem.
2020. okt. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
4%

Ilyenektől =ilyenektől.

Melyik betűt nem ismered?

Időközönként mi is találkozunk a lányom exével. Kis városban lakunk. Ráadásul kb 500 méterre lakik tőlünk. Most forduljunk, szaladjunk el? A fiam volt barátnője, valamiért levelez velem a mai napig. Heti rendszerességgel. Válaszolok neki. Természetesen csak olyanokra, amikre "illik". Én sem szabom meg senkinek, hogy mikor kivel beszélhet, barátkozhat. Jól néznénk, ki, hogy a gyerekem próbálna ilyesmikben korlátozni.

Idővel, ilyen leszel a gyerekeddel a pároddal is.

Mert ilyen vagy. Ilyen=ilyen.

2020. okt. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
75%
A szüleid nem a te pártodon állnak, ez ultragáz, ez ellenségesség veled szemben.
2020. okt. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
23%
Pont olyan a viselkedésük veled, mintha apád összebalhézott volna a szomszéddal, te meg az ő ellenségével haverkodnál. Gusztustalanul viselkednek a szüleid, sajnállak érte. Jellemtelen sz@rok, és nem szeretnek téged egy cseppet sem. Kapcsolatmegszakítás. Majd ha látod, hogy te vagy az első nekik, nem az, akivel elváltatok, lehet megint pajtizni.
2020. okt. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
40%
Én elkerülném a szüleimet, ha így elárulnának engem egy idegenért, aki nekik csak ismerős.
2020. okt. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
16%
Valószínűleg, nyalizik, hízeleg nekik az exed, ők meg narcisztikusak, és nem tudnak ellenállni ennek.
2020. okt. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Itt nem arról van szó, hogy véletlenül összefutnának, vagy a közös barátság összekötné őket.
2020. okt. 16. 11:07
 19/28 anonim ***** válasza:
68%
Nekem is gusztustalannak tűnik a szülők viselkedése minden tekintetben. Valószínűleg az ex manipulálja őket, de ezzel együtt is régen átléptek egy határt. Szülőknek nincs beleszólásuk a felnőtt gyerekük kapcsolatába/szakításába. Persze akkor se lenne beleszólásuk a kérdező szakításába, ha tini lenne. Egyszerűen undorító pofátlanság az exet reklámozni, sajnáltatni, stb. Még ha meg is bántad volna a szakítást, ez a te életed, te bajod lett volna, nekik semmi közük hozzá. Tényleg az lenne a legbiztosabb megoldás, ha egy ideig jegelnéd a kapcsolatot a szülőkkel, ha nekik az exed boldogsága (=nyavalygása) fontosabb, mint a tied.
2020. okt. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk a sógoromék gyerekeire a pasim volt nője vigyáz mindíg szinte ő neveli őket felvették magukhoz még dolgozni is!
2020. okt. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!