Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha nem lehet...

Mit tehetek ha nem lehet kommunikálni a gyerekem apjával?

Figyelt kérdés
Már régóta külön vagyunk, viszont a gyerek miatt beszéltün, jött érte rendszeresen. Viszont olyan fél éve volt egy csúnya vitánk, azóta letiltott, nem jön a gyerekért, próbáltam az anyján keresztül is üzenni, hogy a gyerek miatt beszéljük meg, legalább jöjjön érte, de semmi. Legutóbb a gyerek nagyon beteg volt, az se érdekelte. Szerintetek adjam fel és mondjam meg a gyereknek, hogy felejtse el?
2020. okt. 16. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Hát... így én inkább azt mondanám, hogy apa nem tud jönni, nincs ideje, vagy hazudnám azt, hogy a koronavírust elkapta, ezért nem mehet a közelébe. Aztán telik az idő... és ha akkor sem jelentkezik, már tudni fogja a gyerek, de ha közben a kedves apuka fogná magát és vissza tolná a képét, közben te azt mondtad a gyereknek, felejtse el, akkor te leszek a rossz, hogy mit képzelsz magadról, pedig teljesen jogosan hihetted.
2020. okt. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez oké, de fél év se kevés, közben a gyerek megkezdte az iskolát, szerette volna ha az apja is ott van. Örökké nem hazudhatok
2020. okt. 16. 19:12
 3/12 A kérdező kommentje:
És a gyerek próbálja hívni a telefonomról, de ki se csörök, olyankor megkérdezi: apa letiltott minket?
2020. okt. 16. 19:15
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Ó és, nekem anyám óvodásként, a vége felé döntött úgy, hogy egyik napról a másikra nincs. Apámmal már szétmentek, felváltva voltam anyámnál és apámnál. Aztán apámnál maradtam. Nem rémlik, hogy mondta volna apám, hogy "kislányom, felejtsd el anyádat, soha többet nem látod". Utáltam az érzést, hogy csak így el lettem hagyva, hogy miben hibázhattam, hogy az anyámnak nem kellek. Apám mondhatott volna bármit, az igazi választ csak az eltűnt személy tudta volna megmondani, ami mindenhogy rossz lett volna, de akkor is ő mondta volna, nem találóskérdésezek. Ha nem tud anya lenni, ha ez meg az a gondja velem... mindegyik fájt volna.

Apám nem hitegetett, hogy majd visszajön, de a kérdésedben szereplő apuka, bár igazságtalan, lehet, hogy meggondolja magát és előbukkan.


Illetve, ha elég érett, akár az ő szintjén, el lehetne neki mondani, hogy az apja nem tudja, miért nem jön... és amit szeretnél. Csak azt az egyet szögezd le, hogy nem az ő hibája, nem tett semmit.


*első hsz voltam*

2020. okt. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
5%
Pár hónap és elfelejti. A gyerekek könnyen alkalmazkodnak. Azt meg hogy "apa letiltott minket" tőled hallotta azért mondogatja. Ilyesmit ne mondj előtte, ne is említsd meg aztán túl lesz rajta elég gyorsan.
2020. okt. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Szepen elmesz a gyamugyre, jelzed a dolgot es elinditod a birosagi eljarast, kizarolagos felugyeleti jogert es gyerektartasert.

A csavo meg onanntol bek.phatja.😉

2020. okt. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6os én kaptam annó a kizárólagos felügyeleti jogot, gyerektartást azt utalja
2020. okt. 16. 19:38
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne hazudj a gyereknek, ne mentegesd az apját, mert annyit fog belőle érteni hogy az apja eldobta, te meg hazudoztál neki....
2020. okt. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7%

7

Akkor miről beszélünk? Jön a lóvé habzsidőzsi fater sincs a képben. Emancip... álom amit élsz.

2020. okt. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
szerintem legyél egyenes és őszinte. nem tudod miért hagyott ott titeket.
2020. okt. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!