Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utál apa? És én valaha meg...

Utál apa? És én valaha meg tudom szeretni a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Nem biztos,h jó témakörbe írtam.Bocsi.

A karácsony ugye a család ünnepe..Nekem elválltak a szüleim,és utálom a karácsonyt..Nekem miért nincs itt apa?Mindenki(bnőim)azt mesélik,h kitől mit kapnak..és mindig..apától ezt,azt..én miért nem kapok aputól semmit?Jóó..Szokott adni egy kis pénzt..De nekem nem a pénz kell hnem az,h szeressen..a szeretet..új családja van..nagyon nemérdeklem..1évben karácsonyon kívűl..egyszer látom(vagy annyiszor sem)és akkor is csak ha összefutunk valahol véletlenül..vagy ebben az évben egyszer felcsengettem,h beszéljek vele..le is jött a lépcsőház elé..kiicsit szarul esett,h felsem hívott..mind1..és 5percet beszéltünk,nagyon sietős (film letöltős)dolga volt..Karácsonykor a tali 5perc,odaadja a pénzt,puszipuszi és siet..Leszólja a hajam..Ő,azalatt az évi 10-15perc alatt megpróbálja elmagyarázni h hordjam..Miért csinálja ezt?

Bocsi h kicsit egybe írtam a 2kérdésemre a magyarázatot:/

14L

Annyit még a karácsonykor,h nekem a készülődés helyett görcs van a gyomromban..Eljönnek nagyszüleim,kereszt szüleim stb..És mind boldogok..Én megjátszom magam,h húú de jóó karácsony van meg stb,de nem érzem jól magam..Annak ellenére,h apa nincs velünk,miért nem tudok boldog lenni karácsonykor?Miért érzem,h nekem nem is ünnep,sokkalinkább "teher/péntek13" a karácsony?Anyuval nem akarok erről beszélni..Nem aakarom megbántani..Előre is köszi a válaszokat!:)


2008. nov. 28. 23:11
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Bocs..kérdésem hülye..azt akartam írni,hogy nemtudom vala h megszeretni a karácsonyt?
2008. nov. 28. 23:12
 2/21 A kérdező kommentje:
karácsonyRÓL*
2008. nov. 28. 23:13
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Megnyugtatlak, más sem annyira boldog. Nekem nem váltak el a szüleim, van helyette verés, veszekedés. Ez se jobb. Én sem szeretem a karácsonyt. tavaly megpróbáltam öngyilkos lenni, apám leszakított az ajtót szétszaggatta a karácsonyfa égőt stb. Ajándékot is szó szerint hozzám vágták. Fantasztikus volt... apám mindig totál részeg és ordít velem meg megver.

Szerintem próbálj meg beszélni apukáddal. Ha akkor sem érdekled, akkor ne foglalkozz vele, tudom nehéz de nem tudsz mit tenni ha nem akar veled lenni. Szerintem ha találsz egy olyan személyt akit szeretsz és ő is téged akkor az majd helyettesíti ezt. Lehet ez egy barát, barátnő is. Vagy beszélj anyuddal. Ezt vele kell tudatnod, mert végül is ők váltak el. Felelős érted. Neki kell segíteni ha te az ő döntése miatt rosszul érzed magad.

Ha sehogy sem javul a helyzet, keress fel egy pszichológust. Hidd el segíteni fog, vele beszélhetsz a dolgaidról és segít. :)

2008. nov. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy nem él veletek, lehet, hogy rosszabb lenne, és azt kívánnád, bár külön élnétek.

Ha így viselkedik, az nagyon szomorú, hogy szeret-e, hát abban egyáltalán nem vagyok biztos, de így még mindig jobb külön, hidd el. Tudod, az igazi jó szülőt nem a vérségi kötelék teszi azzá. Az a helyzet, hogy a mi családunk se jobb, együtt van, ja, de ez csak 4 ember egy fedél alatt, nekem se karácsony a karácsony a vér szerinti családommal, sok a veszekedés, béke jobb lenne.

Tudod, mit? Majdnem 10 éve vagyok egy fantasztikus kórus tagja, ami egy remek közösség is egyben, ezalatt az idő alatt jobban családommá váltak, mint a vérrokonaim, és nélkülük sehol nem tartanék, ezért nekik nagyon hálás vagyok, velük tudok ünnepelni is, nem úgy, mint a vér szerintiekkel. És tudod, jövőre a születésnapomon én fogok ajándékot adni nekik, hálából, amiért jobb családomnak bizonyultak, mint a vérrokonaim.

2008. nov. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
olyan furcsán és szaggatottan írtál.talán neked nem is a karácsonnyal van a bajod, hanem az elfogadhatatlannal - azzal, hogy apa nincs veletek és a készulodés miatti gorcs a féltékenységé, hogy a te apád már másé egy más családé.nagyon megértelek és egyuttérzek veled, de mi lenne,ha ezekrol az érzéseidrol elbeszélgetnél anyukáddal is.o biztosan szeret és megértené az érzéseidet.mibol gondolod,hogy ezze megbántanád?ha pedig eljon az apukáddal való kotelezo találka, nyugodtan pakolj ki mindent, ami fáj: az érzéseid a vele kapcsolatos kérdéseidet.mond meg neki szemtol-szemben, hogy neked mire van szukséged, hogy egy pár forinttal nincs elintézve a szeretet.neked ez kevés és tobbet kívánsz, továbbra is része akarsz lenni az életének, tobbet akarsz vele lenni, beszélgetni úgy mint apa és fia, kozos programokon részt venni, elmenni egyutt moziba, vagy csak beulni valahová egy kólára.nézz bátran a szemébe és mond meg neki, hogy 5 perc alatt nem lehet gyereket nevelni sem szeretetet adni.ha így nem megy nyugodtan írj neki levelet, ha túl sietos lenne a dolga és nyomd a kezébe.hátha változna valami?legalább megkonnyebbulnél, hogy kiadtad magadból a szorongásaidat és konnyebb lenne az unnep.nem csak neked teher a karácsony ,az unnepek, sokaknak az, mert elojonnek a régi fájdalmas emlékek kulonosen, ha elveszítettunk valakit.a pillanatnak kell orulni, annak, hogy ott van a szereto édesanyád, a rokonaid akik azon vannak, hogy valahogy pótolják neked az elveszített családi boldogságot.ezt észre kell venned.azt a szorgos igyekezetuket, hogy neked egy kis boldogságot vigyenek az életedbe. próbálj meg ennek is orulni, hogy ott vannak korulotted és szeretnek téged, mert máskulonben el se mennének hozzátok.a karácsony igazad van a család unnepe, de valódi értelmében a szent családé és foleg a kis jézus megszuletéséért.neki vittek ajándékot elosszor a pásztorok , így dicsoítve a megváltót.tudom neked legnagyobb ajándék az lenne, ha egyutt lenne az egész család, de mivel ez nem lehetséges próbáld elfogadni, viszonozni és szeretni azokat akik mindent megtesznek azért, hogy egy kis oromot lássanak az arcodon.és talán így konnyebb lesz elviselni ezt a nagyon szép elsosorban keresztény unnepet.
2008. nov. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszi!

Uccsó válaszoló.Én szeretem a rokonaim.De am volt nevelőapám csak az meg ütött vert minden nap stbstb..és elköltöztünk tőle..de lehet,h megint ideköltözik,énmeg..

na mind 1 ennyire ne menjünk bele a részletekbe..Szal köszi mindenkinek^^

2008. nov. 29. 01:06
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
Tulajdonképpen miért hiányzik az apukád? Annak idején szeretetteli kapcsolat volt köztetek, és azt hiányolod, vagy csak a tudat fáj, hogy másoknak apjuk is van, neked meg nincs a mindennapokban?
2008. nov. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

Keresd meg az iskolapszichológust vagy ha ilyen nincs, a családsegítőben kérj segítséget.

Mielőtt leszólnál NEM ROSSZ INDULATBÓL írtam mindezt, hanem azért, mert szükséged lesz rá. Már abban a korban vagy, amikor ezeket a dolgokat meg kell tanulni feldolgozni, és a leírásod alapján ez nagyon nem megy. Ezért van szükséged segítségre, hogy ne egy feldolgozatlan töréssel kezdj neki felnőtt éveidnek.

Ez nem ciki, sőt, senkinek nem kell róla tudnia.

2008. nov. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti válaszoló.3évesen válltak el,szóval nem emlékszek az akkori karácsonyokra,és az is rossz,hogy másnak van,nekem meg nincs,de inkább az,hogy ilyen keveset(semmit) nem foglalkozik velem.

Utolsó válaszoló.Neked is köszi a válaszod,de magántanuló vagyok,és az iskolának nincs pszichológusa ahová felelni járok,csak iskolaorvos,és az is csak akkor jár be,ha oltást kell adnia.És igazából nem szeretnék senkit felkeresni.Mert azt mégsem mondthatom,hogy azért jöttem,mert nem szeretem a karácsonyt,azt,hogy apát nem érdeklem,avval meg nem tudnak mit kezdeni..Ha apa nem magától jön,azért ne jöjjön mert "kötelezik" rá.

2008. nov. 29. 15:38
 10/21 anonim ***** válasza:
74%
Valószínű apukád elidegenedett tőled,gondolom anyukáddal szinte alig,vagy nem is beszélnek.Ráadásul neki már van másik családja.Persze ez még nem jogosítja fel hogy ne foglalkozzon veled,te is ugyanolyan gyereke vagy.Lehet a tudtára kellene adnod hogy szükséged van rá,mert a gyereke vagy akinek hiányzik az apja,és a szeretetet nem lehet pénzzel megvásárolni.Inkább abból a pénzből menjetek el valahová,neked az sokkal jobban esne.Így valószínűleg nem fogod megszeretni a Karácsonyt,mert ez a szeretet ünnepe mikor együtt a család.Nálatok sajnos ez már nem olyan.Talán akkor fogod megszeretni a Karácsonyt,ha saját családod lesz és a gyerekeid bearanyozzák az életedet.Így valószínű úgy érzel hogy kényszerünnep,mert akkor lennél boldog ha együtt lenne a családod.Esetleg próbáld meg anyukáddal megbeszélni hogy hívjátok át apukádat és a családját.Így együtt lennél azokkal akiket szeretsz,igaz többedmagukkal,de talán így szebb lenne az ünnep.
2008. nov. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!