Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Átlagosnak/szokásosnak számít...

Átlagosnak/szokásosnak számít az efféle világnézet anyukám és húgom részéről, és érthető-e? (Véleményetek szerint.)

Figyelt kérdés

Édesanyám 56 éves, diplomával rendelkező egészségügyi dolgozó, húgom pedig 25 éves lesz, végzős egyetemista. (Én pedig 27 és fél éves fiú vagyok, érettségivel.)

Mindketten úgy vélik, hogy az egész koronavírus-témakör fel van fújva a média által, illetve az emberek túlreagálják/túlságosan félnek.

Én viszont annál inkább tartok ettől a járványtól. Nem mondanám, hogy rettegek, talán RÉSZBEN még egyet is értek a szóban forgó családtagokkal, de határozottan veszélyesebbnek látom a helyzetet. Nem annyira, mintha például pestis vagy spanyolnátha tombolna (és nem lenne rájuk ellenszer, mint anno), viszont jobban, mint egy sima influenzától. Összességében féltem az életem, ahogy az anyai nagyszüleimét is (akik még - remélem sokáig - élnek). Persze, mindettől függetlenül ostobaságnak tartom azt a bizonyos "elvakult pánikot", DE az ellenkezőjét is. Tehát vélemény szempontjából amolyan középúton vagyok.


2020. okt. 28. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Te vagy az, aki mértéktartóan és megfelelően gondolkodik erről a témáról. Egyik szélsőség sem jó, sem a tagadás, sem a rettegés. Egyébként kifejezetten a coviddal kapcsolatban hajmeresztő milyen vélemények és hozzáállások vannak mindkét oldalon, úgyhogy egyáltalán nem szokatlan az, ahogy anyukád és a tesód viselkedik.
2020. okt. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
én nem vagyok vírustagadó, önként és dalolva tartom a távolságot, hordom a maszkot, nem megyek kocsmázni, nagy tömegbe. de már kezd elegem lenni. a családdal eddig is vegyültünk (az elején még nem, csak kb nyár óta), ismerősökhöz megyünk jövő hónap végén szülinapozni (országon belül), engem a vírus nem tart vissza. nem lehet életünk végéig korlátozásokkal élni, a gazdaság is bele fog rokkanni előbb-utóbb (egyes szektorok már most nagy bajban vannak)
2020. okt. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Argloss ***** válasza:
90%

Ebben a formában leírva a vélemény minden további nélkül lehet középút is. Ebből nem derül ki, hogy milyen szinten tartják veszélyesnek a vírust, csak az, hogy szerintük túl van tolva, illetve, hogy a pánik, mint reakció az hülyeség szerintük.


A pánik semmit nem old meg, szerintem ez ésszerű gondolkodás.

A média mindent túltol ami kattintásokat jelent. Motorbaleset után meghal valaki és kiderül, hogy covidos volt.. Sejtheted, hogy mi volt a címe a cikknek...

2020. okt. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Ez az egész fel van fújva és riogatásra használva. Nem, nem vagyok vírus tagadó, hiszen vírus van. A kérdés, hogy minek ekkora hisztit csinálni belőle.
2020. okt. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%

Kedves utolsó...a hisztit a maszkellenesek és járványtagadók csinálják, mint a kisgyerekek, ha valami nem tetszik nekik. Kérlek fejtsed ki melyik rendeletet tartod "hisztinek"? Halt meg ismerősöm...fiatal. Inkább te tűnsz hisztisnek, és sértettnek.


A kérdés meg a szokásos provokálás, csak más köntösbe bújtatva.

2020. okt. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Melyiket tartom hisztinek? A lázmérés felesleges, a lázmérőket amiket kaptunk, használhatatlanok. Én minden reggel 32 fok vagyok, remélem élek még azért. (ha ennyivel alacsonyabbat mér, akkor a 37.5 fokos gyereknek valójában már vagy 40 fokos láza van)Az eldobhatós orvosi maszk nem véd semmit, cserébe hónapokig hordja mindenki. Hiszti, hogy ne legyen ilyen meg olyan rendezvény, ha focimeccs meg lehet. Az iskolában a folyosón legyen maszk, de a teremben nem kell. A tanáriban vegyem fel, a teremben nem tudom, mert nem hallják amit mondok, én sem hallom őket.

Hiszti, hogy most mindenki koronavírusban hal meg, az is, aki nem. Hiszti hogy nem lehet eljutni egy orvosi kivizsgálásra és telefonon távgyógyítanak mindenkit, ezért többen is már hetek óta betegek. A kutya nem törődik velük, orvos nem látta őket. Más betegség is van, mint a korona vírus.

Elmehetek edző terembe. Hiszti, hogy a folyosón viselnem kell a maszkot, amikor plexi védi a recepcióst, de edzeni már nyilván nem kell a maszk, jól tele lihegjük ott a levegőt egymásnak, a légkondi meg is keveri. (Mégis ugyanazok az emberek járnak, senki nem dőlt még ki)


És az emberek rettegnek. Nem a maszkkal van a baj, a rettegéssel. Hogy másról sem beszélnek, hogy itt a világvége. Mindeközben meg nem tesztelnek, pedig az lenne a legjobb. Vezetőink maszk nélkül flangálnak, de jó magas bírság jár azoknak, akik maszk nélkül vannak a buszon. (Kivéve, ha kisebbségiek, akkor az ellenőr ugyanúgy nem mer oda menni, a maszk miatt, mint jegyeket bérleteket kérni).

2020. okt. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


11:10-essel abszolút nem értek egyet. Kérem, hogy ő és a hasonló gondolkodásúak távozzanak a kérdésemtől.

2020. okt. 29. 12:42
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

En a 6ossal ertek egyet

Logikatlan az egesz ahogy van

Ha tenylegesen jarvany lenne akkor ez a fajta "vedekezes" pont semmit nem erne...

2020. okt. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!