Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátomnak az öccse írogat,...

A barátomnak az öccse írogat, tetszem neki. Hogy kezeljem ezt a helyzetet? (nem akarok törést a kapcsolatukban)

Figyelt kérdés

14 éves, én 16 vagyok, a barátom 17.

Jóban vagyok a családjával is, sokszor vagyunk ott, utazni is szoktam velük, családi bulikon is ott vagyok. Az öccse nagyon aranyos, egy világi cuki kissrác, de mostanában olyanokat ír, tesz, ami kezd kínos lenni.

A barátommal lassan 2 éve együtt vagyunk, ez most nyár óta probléma.


Nyáron pl ott voltam náluk, az elején a barátommal ketten voltunk csak és úgy napoztam hason fekve, hogy a bikini felsőmet kikapcsoltam, hogy ne legyen csíkos. Megjött az öccse, a barátom közben bement a házba és mondtam, hogy visszaöltözködök akkor már, nem akartam, hogy neki ciki legyen. Erre hogy jajj őt nem zavarja, nyugodtan meg is fordulhatok így. Meg hogy szívesen beken naptejjel, csak szóljak.

14. születésnapjára kapott egy robogót és küldött róla képet, mondtam neki, hogy na majd kipróbáljuk, ha legközelebb megyek. Válasz: hát igen, elvinne egy körre szívesen, aztán a motoron is.


Instagramon bármilyen storyt kiteszek, arra lehet reagálni különböző emojikkal, vagy írni rá stb. Ő mindig szívezi, meg kapom üzenetben, hogy "ahh de gyönyörű", "csodaszép vagy" stb. Múltkor is azt taglalta nekem üzenetben, hogy az egyik végzős barátnőm összejött egy 9.-essel és hogy ez olyan szinte, mintha mi jöttünk volna össze, meg hogy szerinte a korkülönbség mennyire nem jelent ma már semmit. Ez részben szerintem is igaz, de nem azért nem jövök vele össze, mert van közöttünk 2 év. Hanem mert együtt vagyok a testvérével, akit szeretek.


Régen tök sokat voltunk együtt, volt, hogy hárman csináltunk programot, de már inkább hozzájuk sem akarok menni, mert ha kettesben maradunk, tuti csinál valamit. Szóval azt vettem észre, hogy akarva, akaratlanul is kerülöm. Most is a szünetben mentek a szüleikkel wellnessezni, hívtak engem is, de én inkább lemondtam, mert végig csak feszengtem volna.

Régebben volt, hogy mondtam neki, mennyire szeretem, vagy megölelgettem, megpusziltam, de azért, mert olyan (volt) nekem, mint egy testvér. Nem azért, mert bele lennék zúgva... Most már ezekből visszább vettem, a beszólós/bókolós üzeneteire sem nagyon reagálok.

Szerintetek azon kívül, hogy próbálok távolságot tartani, tudok mást is csinálni? Mondjam a barátomnak talán? Félek, hogy akkor meg összevesznének/számon kérné rajta.



2020. okt. 30. 14:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg egy ilyen kétértelmű üzenetére, hogy ne haragudjon, de te a testvére párja vagy, és neked ez már sok, nem fér bele.
2020. okt. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
Következő kétérzelmű üzijereegyertelmüen íurd meg, mu a f
2020. okt. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Basszus, hülye telóm megőrült, lécci vegyétek töröltnek a 2es üzit, mindjárt megírom normálisan :D
2020. okt. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Szóval: következő kétértelmű üzijére írd meg neki egyértelműen, mi a pálya és állítsd le. Fontos, hogy írásos nyoma maradjon. Ha ezután is próbálkozik, szólj a barátodnak. Nonszensz, hogy egy ilyen arcátlan hormontúltengéses kis pöcsös miatt te érezd magad kellemetlenül és maradj ki a családi eseményekből.
2020. okt. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hormontúltengéses kamasz. Egyértelműen közöld vele, hogy kellemetlen, amit csinál, ne mondd el (még) a párodnak, de vele érzékeltesd, hogy ez lesz a következő lépésed.
2020. okt. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg te vagy az egyetlen korban közeli nőnemű a közelében aki jófej/kedves vele. Kiskamasz korban amikor a hormonok tombolnak ennyi nagyjából elég is a szerelemhez. Ez máshol sem kivételes, hogy a kisebb tesó "beleszeret" a nagyobbik párjába, legyen szó öccs-báty vagy húg-nővér párosról. Amint lesz más akit szerethet /pl középsuliban, az általánosban már biztos uncsik a lányok/ el fog tűnni mint a kámfor.
2020. okt. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Van barátnője... Az nem olyan komoly, mint a mi kapcsolatunk a barátommal, tehát nem alszanak együtt, nincs ott túl sokat a lány, de azért van.
2020. okt. 30. 15:29
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Akkor ha olyan lesz akit szeret is 😄
2020. okt. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Megkell neki mondani, kerec perec, hogy állítsa le magát


Lehet rajtad tesztelgeti mi tetszene a barátnőjének.

2020. okt. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg kell mondani h számodra ez kellemetlen, és hagyja abba hogy kétértelmű megjegyzéseket tesz. Ha nem áll le, a párodnak is szólj. Remélhetőleg öcsike nem olyan furmányos hogy ha kitálalsz, ő azt mondja h te nyomultál rá, csak h mentse magát! Szóval őrizd meg az üziket!
2020. okt. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!