Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A vírushelyzet miatt mást is...

A vírushelyzet miatt mást is el akar küldeni az anyja továbbtanulni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, idén fejeztem be a sulit, van érettségim, egy jó szakmám (ügyviteli titkár). Május óta már rengeteg helyre küldtem be az önéletrajzom, voltam interjún is, rengeteg olyan helyzet volt, ahova majdnem felvettek, de inkább a tapasztalattal rendelkezőket vették fel helyettem. Nehéz, de nem akarom feladni, hogy ha nem is álmaim munkáját kapom, de valahova felvesznek előbb utóbb, ami a nullánál több. De anyám el akar küldeni továbbtanulni. "Biztos, hogy sehova sem fognak felvenni." mondja folyamatosan. Mellette pedig egyik hely sem tetszett neki, ahova eddig mentem interjúra. Semmi sem volt neki megfelelő. Mutogatja a keresztféléves jelentkezést, okj-s képzéseket meg mittudomén. De amennyire ismerem, ha 2 diplomám lenne sem lenne neki elég.

Dolgozni szeretnék, kiszakadni ebből, ami itthon van nálunk, az most nem lényeg mi, önálló lenni, nem a látszólag könnyebbik utat választani. Nem könnyű, de nem is akarom, hogy az legyen, csak ne nehezítse meg jobban az anyám. Bár nem csak ezzel nehezíti meg, de az más téma.

Más is volt hasonló helyzetben? Mit csináltál? Végül anyukád elfogadta, hogy dolgozni szeretnél?

Köszönöm a válaszokat.



2020. nov. 9. 13:18
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
88%

Az ügyviteli TITKÁRT azért nem nevezném olyan hű de jó szakmának, ne haragudj.

Örülj neki, hogy az anyukád arra ösztönöz, hogy tanulj, és megteremti hozzá a megfelelő feltételeket. Hidd el később meg fogod neki köszönni!

2020. nov. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
94%

Az ügyviteli titkár nem szakma. Azokra a munkákra egy sima érettségivel is felvesznek. Már ha felvesznek, mert iszonyatosan nagy a túljelentkezés az ilyen végzettséget nem igénylő munkákra.

Igaza van anyukádnak, hogy tovább kéne tanulni. Inkább örülj, hogy van lehetőséged tanulni.

Én örültem volna, ha tanulhatok, de anyagi okok miatt érettségi után mentem is dolgozni. Később levelezőn tanultam tovább.

2020. nov. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Ha tudnád bővebben, hogy mi megy itthon, hidd el nem ezt mondnád.

Lehúz lelkileg, nem tetszik neki, hogy itthon vagyok.

De köszönöm a választ!

2020. nov. 9. 13:32
 4/40 anonim ***** válasza:
85%
Inkább örülj, hogy támogat a tanulásban. Az ügyviteli titkár nem szakma, kb. egy nagy semmi.
2020. nov. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Akkor biztos hibásan írták bele a szakmai bizonyítványomba.

Eldöntöttem, hogy mit szeretnék, és abban jelenleg nincs benne a továbbtanulás. Majd talán a közeljövőben.

De az a jó, hogy jelenleg most is b.sztat, mert készülök a holnapi 2 db állásinterjúra. De ja. Támogat.

2020. nov. 9. 13:41
 6/40 anonim ***** válasza:
88%

Jaj, persze manapság már bármire indítanak tanfolyamot, képzést, és adnak is róla valamilyen bizonyítványt. De ez semmi. Ahova jelentkezni tudsz vele, oda nem kell, mert nem tudsz így se többet, mint egy érettségizett.

Az előny ilyen helyzetben valóban a tapasztalat. Vagy ha van pályakezdő alkalmazására támogatás, akkor az lehet előny.

Vagy ha beszélsz kitűnően nyelveket, szakmai nyelvet, ha pl. egy cégnél ez releváns.

2020. nov. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem akarsz, ne tanulj tovább! Majd továbbtanulsz, ha lesz rá motivációd.
2020. nov. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim válasza:
56%

Van két (fő) lehetőséged.


Az egyik, hogy beadod a derekad anyudnak, azt csinálod amit mond és továbbtanulsz, és éled a boldogtalan életed.


A másik, hogy önállósodsz, és túllépsz azon hogy megszült, illetve azon a társadalmi beidegződésen hogy ő az anyád és te a tulajdona vagy, meg hogy azt kell csinálnod amit ő mond. Azt csinálod amit szeretsz, amitől boldog vagy.


Az önállóság jó dolog, én négy évvel fiatalabban mint te elköltöztem otthonról, és életem legjobb döntése volt. Most itt állok, és nem bántam meg (még ha mások nem képesek elhinni hogy valaki fiatalon képes önállóságra és boldog tőle, emiatt letagadnak).


Sok olyan ember van mint te, sok olyan ember van aki szeretne önálló lenni és dolgozni. Csináldd azt amit szeretnél, ami boldoggá tesz.

2020. nov. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
77%

Hetedik hónapja otthon ülsz, persze, hogy bszogat. Azt akarja, hogy csinálj valamit, ne csak mereszd a popót, amíg szembejön álmaid munkája.

Semmi bajod nem lesz belőle, ha jelentkezel valahova, ha januárig találsz munkát, nem iratkozol be, kész.

2020. nov. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
67%

Oké,anyuka biztos csak jót akar a kérdezőnek,de majd a kérdező dönti el,hogy mit szeretne! Ha nem akar tovább tanulni,akkor nem,kész.



Egyébként is,mi értelme van annak,hogy nyögvenyelősen,undorral az arcán megy okj-ra?

2020. nov. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!